Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможно ли е маслото да се смеси с антифриз...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Възможно ли е маслото да се смеси с антифриз...

    Възможно ли е маслото да се смеси с антифриз по вина на турбо компресора. Ако да, как се установява със сигурност това?
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    #2
    Няма, как да се случи такава беля и виновник да е турбото! Мисли в друга посока-гарнитура на глава например.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Въпроса го зададох, щото прочетох в един украински форум (езикът им е един.... полуруски, полуникакъв), че е възможно. Изглежда съм се загубил някъде в превода :D
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Въпрос към колегата:А турбото има ли връзка с антифриза?!Има връзка с маслото, че го охлажда и смазва, но за какво е антифриз на турбото , а и как ще го смеси

        Коментар


          #5
          Турбото няма нищо общо с антифриза! Поне при нашите коли! През него циркулира единствено масло, което маже втулките и охлажда!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            А турбото има ли връзка с антифриза?!Има връзка с маслото, че го охлажда и смазва, но за какво е антифриз на турбото , а и как ще го смеси
            И аз така реагирах и затова поставих въпроса тук.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Rokambol написа:
              doofiat написа:
              А турбото има ли връзка с антифриза?!Има връзка с маслото, че го охлажда и смазва, но за какво е антифриз на турбото , а и как ще го смеси
              И аз така реагирах и затова поставих въпроса тук.
              Значи колеги с голяма грешка сте.На предишната ми кола -Фиат Крома 2.0 Турбо , турбокомпресора си имаше и смазване с двигателно масло и охлаждане с антифриз.Точно два пъти съм свалял турбото затова спор за това няма.Обаче на сегашната ми Делта 1.9 ТДС не съм се врял достатъчно за да видя дали има охлаждане.В интерес на истината не съм чувал турбина да смеси масло с антифриз,обикновено проблема е другаде Моторите 1.6 , 2.0 8 и 2.0 16 с турбо всички имат охлаждане с антифирз.
              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

              Коментар


                #8
                ivanko_rs написа:
                [Значи колеги с голяма грешка сте.На предишната ми кола -Фиат Крома 2.0 Турбо , турбокомпресора си имаше и смазване с двигателно масло и охлаждане с антифриз.Точно два пъти съм свалял турбото затова спор за това няма.Обаче на сегашната ми Делта 1.9 ТДС не съм се врял достатъчно за да видя дали има охлаждане.В интерес на истината не съм чувал турбина да смеси масло с антифриз,обикновено проблема е другаде Моторите 1.6 , 2.0 8 и 2.0 16 с турбо всички имат охлаждане с антифирз.
                Заради проблема с тоя двигател (пуснал съм тема за това), вече се чудим къде да търсим причина са смесване. В един момент ми хрумна, че е възможно и от турбото да е. Много благодаря за информацията.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  ivanko_rs написа:
                  Rokambol написа:
                  doofiat написа:
                  А турбото има ли връзка с антифриза?!Има връзка с маслото, че го охлажда и смазва, но за какво е антифриз на турбото , а и как ще го смеси
                  И аз така реагирах и затова поставих въпроса тук.
                  Значи колеги с голяма грешка сте.На предишната ми кола -Фиат Крома 2.0 Турбо , турбокомпресора си имаше и смазване с двигателно масло и охлаждане с антифриз.Точно два пъти съм свалял турбото затова спор за това няма.Обаче на сегашната ми Делта 1.9 ТДС не съм се врял достатъчно за да видя дали има охлаждане.В интерес на истината не съм чувал турбина да смеси масло с антифриз,обикновено проблема е другаде Моторите 1.6 , 2.0 8 и 2.0 16 с турбо всички имат охлаждане с антифирз.
                  Само на бензиновите турбини има водно охлаждане.Но и там няма как да се смесят масло и антифриз,освен ако някой не обърка маркучите.
                  FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                  Коментар


                    #10
                    tinalex написа:
                    ivanko_rs написа:
                    Rokambol написа:
                    doofiat написа:
                    А турбото има ли връзка с антифриза?!Има връзка с маслото, че го охлажда и смазва, но за какво е антифриз на турбото , а и как ще го смеси
                    И аз така реагирах и затова поставих въпроса тук.
                    Значи колеги с голяма грешка сте.На предишната ми кола -Фиат Крома 2.0 Турбо , турбокомпресора си имаше и смазване с двигателно масло и охлаждане с антифриз.Точно два пъти съм свалял турбото затова спор за това няма.Обаче на сегашната ми Делта 1.9 ТДС не съм се врял достатъчно за да видя дали има охлаждане.В интерес на истината не съм чувал турбина да смеси масло с антифриз,обикновено проблема е другаде Моторите 1.6 , 2.0 8 и 2.0 16 с турбо всички имат охлаждане с антифирз.
                    Само на бензиновите турбини има водно охлаждане.Но и там няма как да се смесят масло и антифриз,освен ако някой не обърка маркучите.
                    Точно така - и аз съм чувал, че при бензиновите двигатели турбото е направено така, но при дизелите няма такова охлаждане.

                    Коментар


                      #11
                      doofiat написа:
                      tinalex написа:
                      ivanko_rs написа:
                      Rokambol написа:
                      doofiat написа:
                      А турбото има ли връзка с антифриза?!Има връзка с маслото, че го охлажда и смазва, но за какво е антифриз на турбото , а и как ще го смеси
                      И аз така реагирах и затова поставих въпроса тук.
                      Значи колеги с голяма грешка сте.На предишната ми кола -Фиат Крома 2.0 Турбо , турбокомпресора си имаше и смазване с двигателно масло и охлаждане с антифриз.Точно два пъти съм свалял турбото затова спор за това няма.Обаче на сегашната ми Делта 1.9 ТДС не съм се врял достатъчно за да видя дали има охлаждане.В интерес на истината не съм чувал турбина да смеси масло с антифриз,обикновено проблема е другаде Моторите 1.6 , 2.0 8 и 2.0 16 с турбо всички имат охлаждане с антифирз.
                      Само на бензиновите турбини има водно охлаждане.Но и там няма как да се смесят масло и антифриз,освен ако някой не обърка маркучите.
                      Точно така - и аз съм чувал, че при бензиновите двигатели турбото е направено така, но при дизелите няма такова охлаждане.
                      Значи аз писах че за печката в момента не съм сигурен дали има и тези дни ще проверя и ще пиша.Но да не забравяме че моя мотор е стария фиатски 1.9 ТДС и няма нищо общо с ТД75 и ТД100.Възможно е и в охклаждането да има разлика,но ще проверя по мотора как стоят работите
                      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                      Коментар


                        #12
                        Пичове... ivanko_rs- не знам за, каква грешка иде реч! Това, че някои автомобили имат и циркулация на антифриз през турбото не означава, че всички са такива! За моят мотор пак казвам-турбото няма нищо общо с антифриза! Изгърмя ми месец след, като купих колата така, че съм много запознат с тази машинка. Старото турбо дори го разглябях, защото ми беше любопитно. Лесно може да се разбере дали конкретно турбо има охлаждане и с антифриз. Предполагам, че връзките са същите, като маслените-просто вместо два маркуча, ще има четири!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Vladim написа:
                          Пичове... ivanko_rs- не знам за, каква грешка иде реч! Това, че някои автомобили имат и циркулация на антифриз през турбото не означава, че всички са такива! За моят мотор пак казвам-турбото няма нищо общо с антифриза! Изгърмя ми месец след, като купих колата така, че съм много запознат с тази машинка. Старото турбо дори го разглябях, защото ми беше любопитно. Лесно може да се разбере дали конкретно турбо има охлаждане и с антифриз. Предполагам, че връзките са същите, като маслените-просто вместо два маркуча, ще има четири!
                          Виж какво,ти какво се засягаш и пишеш с такъв тон?Кой пише конкретно за твойта кола,а?Ако не си прочел внимателно темата , никъде не пише за кой точно мотор с турбина пита колегата.Така че както си прочел аз отговорих и за двата вида- бензин и дизел и както най-вероятно не си прочел за разлика от бензина където съм сигурен ,за дизела не съм.И съм го написъл.Туй че един път си разглобил турбо,не означава че всички са такива.Така ,че айде недей всява раздор,а?П.П. И още нещо не си прочел,моя дизел няма нищо общо с твоя!П.П.1 Аман от такива "майстори" дето пускат постове във форума.Ако се загледате в дадата ми на регистрация и броя мнения ще ви стане ясно защо не пиша.Решиш да помогнеш на някой и ще се намери някой "майстор" дето ще оплюе на всички други мненията по злостен и ядлив начин.То май и тоз форум като другия станаха като "тунинг.бг"
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            #14
                            Някой трябва да им спрат ракията :D :D :D

                            Коментар


                              #15
                              Тая тема не е за раздел Дизели Мода може да я премести за да не стават пак недоразумения
                              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                              Коментар

                              Working...
                              X