Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан пистов ремък - оправен!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан пистов ремък - оправен!

    Колеги, вчера сутринта си отивам мирно на работа, като по едно време на единия светофар започва да излиза много странен звук от двигателя (все едно някой лагер всеки момент ще се счупи).Подавам аз газ, звука спира, пускам на свободни обороти звука пак се появява.Бре, подавам аз много газ и започва едно лудо щракане, щракане и прас!Резултат - скъсан (издран) пистов ремък.В последствие се оказа обтяжната ролка и е дошло времето да си "отива".=обтяжна и паразитна ролка СКФ + ремък Гейтс - 178лв + труд = 220лв.Ами така е като само тях не бях сменил и след 10хил км ето.Добре, че всичко се размина по леко.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    И при мен се получи подобно нещо. Само че ролката ми само поддаде странично. При което ремъка излиза и се къса. След като още същия ден скъсах и новия я видях че не е наред и я смених. Някъде към 60 лева беше ...

    Коментар


      #3
      Хъм по скъпи ли са тез нещица на нашата 2та ремъка и 4 ролки 250лв + 40 за работа...А иначе и на нас преди да ги сменим се почупи обтяжната ролка на пистовия ремък та на др ден смяна
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #4
        60 лева е само ролката. Не си спомням колко платих за смяната при Киро алфата но стана за 10 минути - само ми свали дясното колело ...

        Коментар


          #5
          И моята така се счупи пред 2 месеца, защото когато си сменях всичко, реших да икономисвам от нея! Резултат - няма хидравлика и няма акумулатор.
          Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
          www.fiat-bg.org/forum

          Коментар


            #6
            Затова не се базикайте с тез работи! Като сменяте ангренажният ремък с ролките, сменете също и пистовия заедно с ролките! В града няма да е, кой знае, каква беля, ако се скъса, но представяте ли си на път към морето?
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Бре май доста се чупи тая обтяжна или ние не купуваме качествени ролки....
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                Е добре де аз да попитам...Знам че е по лесно да се смени цялата, ама защо давате луди пари за нови обтяжни ролки.На Типото ми се беше разръмжала и затягаше леко - свалих я, избих лагера и потърсих нов, но се оказа че такъв не се продава стандартно от никоя фирма (с малко по-малък външен диаметър от някой от стандартните) - съответно се купи едно качествено лагерче на SKF със същия вътрешен диаметър и ширина, а после един стругар ми престърга самата ролка 2-3мм за да влезе новия лагер и даже ми наби новия лагер и готово. Общо 10 лв ми излезе с новия лагер и труда на стругаря. Моя труд не го слагам естествено - 2-3 часа общо...
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  И аз я направих една такава, смених ангренажния ремък и ролките, но вън свалихме ролките гледахме ги, реши се че са добре и сменихме само пистовия ремък. Кога ли ще ми зашуми и на мен!?
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #10
                    колеги за моята мареа 2.4jtd ми казаха в магазина 330лв оптяжна ролка и механизам 2бр паразитни ролки по 40 лв и канален ремък за30.Казаха ми че са добре ама искам да ги сменя.Дайте адрес на този /КИРО АЛФАТА/

                    Коментар


                      #11
                      Днес бях при него - за 2 минути ми оправи омекналия педал на съединителя - оказа се че в системата е влязъл въздух ...Ето телефона му - 0889 889 047Гаража му се намира в Княжево.

                      Коментар


                        #12
                        При мен не се беше развалила ролката като лагер, а се беше развали зеханизма за обтягане. Беше доста отпуснат, и имаше едно място където около 5 мм. въобще не работеше.За справка "оригиналните ролки" + ремък е от порядъка на 90-100лв. Ако ролките са СКФ+Гейтс умножено х2 190-200лв.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, излезна ми проблем на мен. При 1500-2500 оборота от към пистовия ремък почва да се чува звук, като леко стържене. Искам да попитам дали е някоя от ролките или изобщо не е от там шумът?
                          Конете продават колата...въртящият момент печели съзтезания ! Fiat Punto 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Свали ремъка и запали без него, веднага ще разбереш дали е от там проблема. След това си провери всички ролки, помпата, генератор...

                            Коментар


                              #15
                              най вроятно-паразитната ролка

                              Коментар

                              Working...
                              X