Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Фиат Типо 1,7 дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Фиат Типо 1,7 дизел

    Здравейте, карам Фиат Типо 1,7 дизел. Беше перфектен мотора му до днес. Както си карах и температурата от веднъж на таблото показа, че температурата е достигнала до максимума. Отбих, и я оставих да работи, перката въртеше, но температурата не падна. Водата изби през гарнитурата. Резултата е прегряване. Дали имам шансове да се размина само с нова гарнитура и ако е така каква трябва да взема.

    #2
    Чувал съм, че Гласер са добри.Дали ще минеш само с гарнитура обаче е друг въпрос.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      sachma написа:
      Чувал съм, че Гласер са добри.Дали ще минеш само с гарнитура обаче е друг въпрос.
      напротив ГЛАСЕР се продават на всякъде и са евтини, но не са добри, за дизилова кола само хубава ганитура се слага за да няма проблеми колата, ЕЛРИНГ , ГЬОТЦЕ , ВИКТОР РЕЙНЦ-са хубави, или пък оригинална ФИАТ от представителството задължително се сменят и болтовете на главата ПС също направете проба на главата да не е спукана щом е прегрята колата
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Чувал съм, че гарнитури SPESSO са за първоначално вграждане във фиат. Но моя съвет е да направиш шлайф на главата и непременно да я тестваш за пукнатини. И още нещо - намери причината за прегряването на колата - тя току-така няма да прегрее.

        Коментар


          #5
          Не вярвам да се разминеш само с гарнитура Ще е добре да се шлайфа главата и да се регулират клапаните. Това разглобяване води и до смяна на гарнитуратана клапаните също.Трябва да се установи, защо е прегряла. Нека майстора да провери охладителната система и водната помпа.

          Коментар


            #6
            на старата ми кола - фиеста 1.6 Дизел, воднта помпа се задвижваше от ремъка на алтернатора. Как е при Tipo 1.7Д ?
            Тойота Приус

            Коментар


              #7
              Аз слагам само ГЛАЗЕР и ги стягам по схемата към гарнитурата (на етикета).До сега без оплаквания.

              Коментар


                #8
                И при Типо 1,7Д е така. Веднъж и аз при скъсан ремък за малко да я прегрея моята, ама бързо спрях

                Коментар

                Working...
                X