Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Крома Дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Крома Дизел

    Здравейте Колеги,Може ли някой да обясни каква е разкиката - освен в кубатурата - в означенията на двигателите на новата Крома:1. 1.8 MPI 16V Dinamic2. 1.9 JTD 150 Dinamic3. 1.9 Multijet 16V4. 2.4 Multijet 20V EmotioОт гореизброените единствено съм чувал JTD, като комън-рейл мотор. Може би става въпрос за някаква нова система в дизеловите двигатели. Предварително Благодаря!Лек ден!
    Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
    Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

    #2
    Re: Фиат Крома Дизел

    tehnoart написа:
    Здравейте Колеги,Може ли някой да обясни каква е разкиката - освен в кубатурата - в означенията на двигателите на новата Крома:1. 1.8 MPI 16V Dinamic2. 1.9 JTD 150 Dinamic3. 1.9 Multijet 16V4. 2.4 Multijet 20V EmotioОт гореизброените единствено съм чувал JTD, като комън-рейл мотор. Може би става въпрос за някаква нова система в дизеловите двигатели. Предварително Благодаря!Лек ден!
    Малко каламбур се е получило, но ако това си го копирал от сайта на "вездесъщите" Ауто Италия, бъкан е с каламбури!!! JTD е търговското наименование на двигателите по системата "COMMON RAIL" на Fiat, както при Пежо/Ситроен е HDI,При Toyota - D-4D, Рено - dCI и т.н. С Uni и Мultijet предполагам означават първото и второто поколение комън рейл и разликата вероятно е в системата на впръскване респ.едноточково и многоточково, подобно на бензина.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Благодаря Нино,Не разбирам нищо от дизели, по едно време бях полудял да си купувам Пунто Дизел, ама при тези цени на нафтата се отказах. Взех Брава и сложих газ, някак си по-човешко е. Не зная дали се намира все още евтина нафта, пък и за контрол на качеството в този случай не може да се говори. А за Кромата - ходих да гледам в еbay.it до къде са стигнали италианците и вече втора година си карат новите кроми, че вече и ги продават. Винаги съм си мечтал да си купя кола, на която аз да сваля найлона от седалката, да е и дизел, пък и 200к.с. в конюшната не са за пренебрегване - Крома 2.4 Multijet 20V Emotio - ама знае ли човек. Намерих сайт, в който французите сравняват новата Крома с С5, е няма сравнение. На всичко отгоре и новата Крома е няколко хиляди евро по-евтина. Както е казал народа - Дай боже Всекиму! Вижте и Вие за сравнение http://www.caradisiac.com/php/essai_...oen-c5-3.phpС пожелания за лека вечер
      Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
      Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

      Коментар


        #4
        Да така е.Аз много се дразня от "вездесъщите" неадекватници АИ! Вчера случайно попаднах в сайта на немския фиат дилър! Ами какво да говорим, там почти всеки нов моделе без ГП, се продава и на заводски метан, вкл. и Фиат Панда! Не говоря за двигателната гама, която е доста по-богата... има и коли с 1.3 мултиджета, но 75 кс.То вярно България не е Германия, но до чак пък дотолкова? Ако имам това щастие да си купя нова кола със сигурност няма да е от България. Специално мен ме интересуват моделите 4Х4 независимо от марката и се ровя по чуждите сайтове.Ето гамата 4Х4 на Фиат в De:http://www.fiat4x4.de/
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар

        Working...
        X