Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До къде трябва да загрява Mareata 1.9TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    До къде трябва да загрява Mareata 1.9TD

    Вчера ми стигна до тукаИначе имат ли защита от прегряване и като всичко е ОК до каде трябва да загрява......един приятел има Брава 1.6 16V и каза(може и да лъже) че като загряла колата изгаснала сама и нещяла повече да запали докато не изстинала?
    >>JDM<<

    #2
    На нашата там вече се е включила перката и охлажда така че най много загрява до средата
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Ако е загряла до средата някъде и си я изгасил и след 2-3мин запалил и стрелката е стигнала до посоченото от теб място е възможно,защото гадните фиати са направени така че като я изгасиш перката не работи!!!!!
      A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
      Punto Sporting 1.9JTD 2003
      ex. Fiat Marea TD100 1998

      Коментар


        #4
        не е нормалнотрябва стрелката да стои около средата на скалатаа това за защитата за първи път го чувампри мен перката работи и при спрян двигател - става въпрос за втората степенето малко стойности:http://www.fiat-bg.org/index.php?opt...d=34&Itemid=63
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          georgid написа:
          Ако е загряла до средата някъде и си я изгасил и след 2-3мин запалил и стрелката е стигнала до посоченото от теб място е възможно,защото гадните фиати са направени така че като я изгасиш перката не работи!!!!!
          Недей така, от 3 фиата, които имам ( или съм имал ) нито 1 няма с неработеща перка след като се изключи двигателя!Ако при теб не става...значи имаш проблем!
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            GTipo написа:
            georgid написа:
            Ако е загряла до средата някъде и си я изгасил и след 2-3мин запалил и стрелката е стигнала до посоченото от теб място е възможно,защото гадните фиати са направени така че като я изгасиш перката не работи!!!!!
            Недей така, от 3 фиата, които имам ( или съм имал ) нито 1 няма с неработеща перка след като се изключи двигателя!Ако при теб не става...значи имаш проблем!
            Именно! И при мен работи при загасен двигател.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Незнам така ми се стори че беше писaл някъде Nino.И аз бях си направил експеримент без да дигам капака и като угасих не чух перката да работи.Или може само едната да е работила и да не съм я чул
              A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
              Punto Sporting 1.9JTD 2003
              ex. Fiat Marea TD100 1998

              Коментар


                #8
                Трябва да взема да я проверя тая перка щото до сега не съм чувал да включи(ама термостата ми е развален и по принцип не загрява).
                >>JDM<<

                Коментар


                  #9
                  На Бравото ми (1.4 ) Работи, а на Бравата се гаси с мотора.
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #10
                    Напълно възможно е на някои фиатки перката да се гаси с контактният ключ, а не други да продължава докато не изключи реостата. За мен специално е безмислено перката да работи след, като се спре мотора. Какво ще охлажда? Радиатора през, който вече не циркулира течност?
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      въпреки че помпата не работи, има слаба циркулация на флиуда в системата
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        sev написа:
                        въпреки че помпата не работи, има слаба циркулация на флиуда в системата
                        Как се получава?
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          температурна разлика
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            На Георгьов ден ходихме до нос Емине по едни измислени пътища (как се върнахме със здрав картер?!), по които на 4-ри пъти се видя, че охлаждането на нашия Фиат се включва малко преди поставената от колегата rollin стойност. Не знам как е правилно да се включват вентилаторите, съответно степените им (за такива знания има книжки, които стоят непрочетени), но при мен на показаната стойност са включени едновременно двата вентилатора, които за кратко време свалят температурата малко под средата на скалата и след това, за достатъчно дълъг интервал от време имайки в предвид терена, нещата се повтарят.
                            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                            Коментар

                            Working...
                            X