Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

След ремонт двигателя стана много шумен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    След ремонт двигателя стана много шумен

    След като смених сегментитеи колата ми стана много шумна , мислех че нещо центровката не бива , но ходих в стария сервиз на фиат който беше в Бургас момчето ми зацепи ремъка както трябва да е по книжка но пак същата работа, върна назад един зъб разпределителния вал стана малко по тиха но нищо общо с преди. Чува се едно като чаткане но не може да се разбере от какво е. Някой ако има някакви идеи да каже.
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    Нямам идея дали е същото но....при мен след смяна на вложки на клапаните на следващия ден усещам с музикалното си ухо че се появява некфо чукане при определени обороти и колата е малко по-шумна. След малко изследване се оказа че най-добре се чува на 1900 оборота. Газ до моя човек в сервиза, излезе че една идея е пренатегнат ремъка. Отпусна го малко и заспа. Звучи ми сходно на твоя проблем тъй че....пробвай.
    Пунто SX 55 '95 Метан

    Коментар


      #3
      Re: След ремонт двигателя стана много шумен

      reiban написа:
      върна назад един зъб разпределителния вал стана малко по тиха но нищо общо с преди. Чува се едно като чаткане но не може да се разбере от какво е. Някой ако има някакви идеи да каже.
      А помпата на белег ли е? Зъб встрани и става шумна от дюзите... също хлабината на клапаните.Doofiat прави същата процедура, но колата си е в нормата, работи както преди.Когато сменяха ремъка на Пунтото ми, също се бяха ОАКАЛИ и колата чаткаше като Форд-Транзит дизел...един зъб на помпата!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Пробвах със зъб назад зъб напред нестава и нестава.
        Fiat Marea 1,9TD100

        Коментар


          #5
          reiban написа:
          Пробвах със зъб назад зъб напред нестава и нестава.
          На кой белег пробва, този на помпата ли???
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            белега който е на шайбата на помпата
            Fiat Marea 1,9TD100

            Коментар


              #7
              Ако помпата не е отхлабвана и въртяна /променен ъгъл на впръскване/ много странно!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Re: След ремонт двигателя стана много шумен

                reiban написа:
                След като смених сегментитеи колата ми стана много шумна , мислех че нещо центровката не бива , но ходих в стария сервиз на фиат който беше в Бургас момчето ми зацепи ремъка както трябва да е по книжка но пак същата работа, върна назад един зъб разпределителния вал стана малко по тиха но нищо общо с преди. Чува се едно като чаткане но не може да се разбере от какво е. Някой ако има някакви идеи да каже.
                Може да се чува детонацията от запалването на горивото, ако дебелината на гарнитурата на главата не е подбрана правилно.
                Lancia Kappa 2.0 20V
                БЪРЗ , НО НЕ БЕЗОТГОВОРЕН !!!

                Коментар


                  #9
                  и какво може да се направи по въпроса.
                  Fiat Marea 1,9TD100

                  Коментар


                    #10
                    А за демпферната шайба на пистовия ремък, която е на коляновия вал сещал ли си се Като слушам как го описваш, натам отиват нещата Те имат свойството да се чупят и да тракат така зловещо, се едно ше умре мотора всеки момент, особено като е студена колата. Я вземи провери! Вярно, не е много евтина - 150-200 лв е, но пък е по-благоприятния вариант от това да ти е скапан моторът Чаткането се чува по-отявлено откъм дясната долна част на двигателя. Отгоре, откъм капака, почти не се чува
                    _______
                    146 JTD

                    Коментар


                      #11
                      сменял съм е
                      Fiat Marea 1,9TD100

                      Коментар


                        #12
                        Свали шайбата на разпределителният вал и виж дали шпонката е здрава.
                        Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                        Punto HLX JTD '02

                        Коментар


                          #13
                          каде се намира тази шпонка
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            #14
                            yani написа:
                            Свали шайбата на разпределителният вал и виж дали шпонката е здрава.
                            Ако шпонката не му е здрава не само чукане ще усети ами и гаснене на всеки сфетофар или стоп заради системно прехвърляне на зъб и губене на центровка!
                            Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                            Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                            Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                            Коментар

                            Working...
                            X