Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло 20 на 50

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло 20 на 50

    Дали ще е проблем за турбината ако сложа синтетично масло 20 на 50 селения.Казаха ми че това масло било за изнппсени двигатели.Моя двигател със селения 10 на 40 ми гори по един литър на 1000 км
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    Re: Масло 20 на 50

    reiban написа:
    Дали ще е проблем за турбината ако сложа синтетично масло 20 на 50 селения.Казаха ми че това масло било за изнппсени двигатели.Моя двигател със селения 10 на 40 ми гори по един литър на 1000 км
    Колега, това не е ли множко ?!?Аз доливам на смяна под 1 литър, вземам 5 литра, мотора събира 4 и малко и винаги ми стига.Смяната е на не-повече от 7000км.Пък и вискозитета на синтетиката не е ли 0 или 5 ?20 са минералните масла!Я нека и Nino да се изкаже, обаче този разход е зверски голям мисля аз. Отдавна да съм я вкарал в бокса за това...
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      ами така пише на самото масло пак е в железни кутии като селенията и пише sintetic или нещо такова.И на брошурката така пише.Ама забравих как се казваше маслото но после ще проверя.
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        Re: Масло 20 на 50

        reiban написа:
        Дали ще е проблем за турбината ако сложа синтетично масло 20 на 50 селения.Казаха ми че това масло било за изнппсени двигатели.Моя двигател със селения 10 на 40 ми гори по един литър на 1000 км
        при този разход на масло със сигурност няма да се подобри положението след като смениш вискозитета на маслото ясно е че ще трябва да се прави тази кола по добре не експиремнтирай
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Съгласен съм със Stef.Щом си сменял маслоотражателните гумички на клапаните и не помага, предполагам, че ако смениш сегментите, разходът на масло доста ще падне.Doofiat ги смени скоро на неговата Брава, тя е със същия мотор като твоя...попитай го за цени и т.н.Иначе това масло е добро и може да се кара лятно време.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            A сигурно ли е, че разходът идва от цилиндрите, а не от турбината Щото ако е от турбото, ако ще трансформаторно да налееш, пак ще ти го харчи
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              HPX е маслото. Мисля да пробвам първо с това масло а после вече ако не стане и снего ще правя по сериозен ремонт. Сигурно ремонта няма да мине под 1000лв.Един продавач ми каза че с това масло турбината нямало да може да се смазва хубаво защото било много гъсто.
              Fiat Marea 1,9TD100

              Коментар


                #8
                Не е редно да гори толкова много, само това мога да кажа! Аз от смяна до смяна на маслото доливам не повече от 300-400ml. и то при положение, че маркучът от турбото е прилично омаслен.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  500ml na 7000km доливам аз,и след това сменям маслото
                  A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                  Punto Sporting 1.9JTD 2003
                  ex. Fiat Marea TD100 1998

                  Коментар


                    #10
                    моя маркуч който излиза от турбото и влиза в интеркулера го измих и миналсъм вече 800км и не е омаслен.
                    Fiat Marea 1,9TD100

                    Коментар


                      #11
                      Ами в такъв случай явно не губиш масло през студения охлюв... Сериозно, моето мнение е че трябва да търсиш от къде го губиш а не да се опитваш да караш с по-гъсто масло.Аз и не бях чувал за такова, поразпитах спецове и ми казаха че се използвало във здраво форсирани високо-оборотни мотори.На един турбо-дизел, това масло ще му ходи като на свинче-звънче. Пък и търговеца е бил доста прав.Лично мнение
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Изобщо не пробвай с това масло, а разбери със сигурност от къде го губиш.

                        Коментар

                        Working...
                        X