Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.9 ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.9 ТД100

    Здравейте колеги тъй като си търся браво, видях едно в една авто къща, и имаше забележки по външния вид, и продавача с това се обоснова за ниската му цена, а мой познат който кара коли в тази авто къща ми каза че имало някакъв скрит проблем в двигателя...но не ми каза какъвАз поисках да го пробвам и го карах към 5-10мин и никакъв проблем не намерих вървеше супер турбото работеше всичко беше ок.Та въпроса ми е дали някой може да ми каже какъв голям проблем или повреда би могло да има, и дали би струвал много пари ремонта?Мерси предварително... Разделът "Дизели"...Nino
    Grande Punto 1.3MJet 90HP

    #2
    колега виж сега ако ти харесва колата и сърцето казва,че е тя закарай я на диагностика да се види сериознен ли е проблема. И не вярвай много на джамбазите аз преди няколко месеца ходих при един познат на баща ми занимаващ се с това попитах го брава може ли да ми докара каза караме някоя за 300-400 евро при което аз го погледнах с поглед и му казах,а дали ще е в движение при,което последва мълчание и започна да ми предлага всевъзможни дори ми предлагаше неговия голф 3-ка 4 гуми 4 различни джанти гледах и някакво рено 19 седан малко бронята ужулена погледнах на колко хил.км просто от любопитство и какво да видя 94г. 10 000хил км. такаче питай го но не му се доверявай,а вземай някой разбиращ с теб и я караите на диагностика Успех с Покупката и дано случиш на гледана и по-малко проблемна

    Коментар


      #3
      Ако я закарам на диагностика може ли да се разбере всичко което е по нея дали е наред?
      Grande Punto 1.3MJet 90HP

      Коментар


        #4
        Нека кажат и другите колеги но това е най-сигурният начин да се разбере ако има нещо.

        Коментар


          #5
          Re: Фиат Браво 1.9 ТД100

          kalata8 написа:
          Здравейте колеги тъй като си търся браво, видях едно в една авто къща, и имаше забележки по външния вид, и продавача с това се обоснова за ниската му цена, а мой познат който кара коли в тази авто къща ми каза че имало някакъв скрит проблем в двигателя...но не ми каза какъвАз поисках да го пробвам и го карах към 5-10мин и никакъв проблем не намерих вървеше супер турбото работеше всичко беше ок.Та въпроса ми е дали някой може да ми каже какъв голям проблем или повреда би могло да има, и дали би струвал много пари ремонта?Мерси предварително...
          Ето ти сериозен проблем.Биелните или основните лагери започват да се обаждат/почукват/наливат му една яка доза добавка за масло и положението се замазва докато не врътнеш една две смени на маслото.Лошото е,че добавката се хваща много трудно или със стъкълце което се надрасква от разтриването на масло върху него или пък състоянието на маслото не трябва да се точи като смола когато е студен мотора.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Други хитринки при продавачите са демонтирване на някой от крушките по таблото с цел да не светят ако има проблем в момента.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              Други хитринки при продавачите са демонтирване на някой от крушките по таблото с цел да не светят ако има проблем в момента.
              колега да кажеш това как може да се разбере? като гледам да обърна внимание

              Коментар


                #8
                A колко ще струва примерно една такава смяна на лагери?Щото цената беше доста ниска за тоя двигател...
                Grande Punto 1.3MJet 90HP

                Коментар


                  #9
                  Ganchev написа:
                  Tornado написа:
                  Други хитринки при продавачите са демонтирване на някой от крушките по таблото с цел да не светят ако има проблем в момента.
                  колега да кажеш това как може да се разбере? като гледам да обърна внимание
                  При включване на контакт всички чек лампи трябва да светнат.Първо изгасва на имобилайзера и еърбега,после ако е дизел подгревните свещи,АБС и непосредствено след нея за дюзите/впръскващата система/.След запалване а дори и при самото завъртане със стертера изгасват за маслото и зареждането на акумулатора/т.е.изправността на алтернатора/.На последно място остава да свети индикацията,че не сте си поставили коланаАко автомобила ви разбира се има чек за турбото и автоматичната предавателна кутия там не мога да ви помогна поне засега.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    kalata8 написа:
                    A колко ще струва примерно една такава смяна на лагери?Щото цената беше доста ниска за тоя двигател...
                    Е вече ме разбихте все пак не работя в севриз,но лагерите не повече от 60лв.шлайф на колянов вал не знам колко.Работа за цялата процедура доста защото се сваля понякога глава и задължително предавателна кутия.Мисля,че с по малко от 400 лв с консумативите няма да се разминете.Да не говорим,че е желателно и препоръчително ако не е сменян съединителя да се направи както и двете семерини на коляновия вал.Гарнитура на глава ако се сваля и.т.н
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Ясно значи ако реша ще го закарам на диагностика, и ще се види може би...
                      Grande Punto 1.3MJet 90HP

                      Коментар


                        #12
                        kalata8 написа:
                        Ясно значи ако реша ще го закарам на диагностика, и ще се види може би...
                        Пич, виж кой е представлява Вантотрейд във Варна и там ще ти направят пълна и точна диагностика.Аз съм много доволен от Вантотрейд. 30 лв е диагностиката.

                        Коментар


                          #13
                          Problem s Brava

                          Приятели съжалявам че пиша на лат. но ми ескапан нещо ФлехТапе!Карам Брава 1.9 TD 100 и от скорозапочна да миправи един номер ,когато карам на равна газ няма значение с какваскорост и се получава едно предърпване ,като недостиг на гориво илинещо такова ,ако се е случвало на някои от вас да каже да ли го еоправил понякакъв начин .Иначе върви никакви ядове с паленето или селектриките. Ще сам благоддарен някой да ми отгховори .Отново sory за латиницата!!!!!!Приятел ... има вграден КРЕДОР, идеален за КИРИЛИЦА ...Поздрави!wwweb

                          Коментар


                            #14
                            Re: Problem s Brava

                            denis.2 написа:
                            Приятели съжалявам че пиша на лат. но ми ескапан нещо ФлехТапе!Карам Брава 1.9 TD 100 и от скорозапочна да миправи един номер ,когато карам на равна газ няма значение с какваскорост и се получава едно предърпване ,като недостиг на гориво илинещо такова ,ако се е случвало на някои от вас да каже да ли го еоправил понякакъв начин .Иначе върви никакви ядове с паленето или селектриките. Ще сам благоддарен някой да ми отгховори .
                            Ако не си сменил филтрите е възможно да ти се получава така. Ако са сменени то тогава има засмукване на въздух от някъде, но дали ли ще откриеш от къде, никой не знае.Аз гоня такъв въздух вече 4-ти месец. И скоби наслагах и какво ли не, но няма файда - пак си смуче и придърпва.

                            Коментар

                            Working...
                            X