Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за BRAVO 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за BRAVO 1.9 JTD

    Преди ден два ми се наложи да побързам с колата и установих ,че не мога да вдигна по-вече от 180.Не е проблем но определено не беше така.Проверих обичайните неша:Въздушен и горивен филтър(нови),диагностика(всичко е както трябва).Като стисна въздуховода след турбото,се усеща ,че има налягане.Имате ли идея какво друго да проверя??
    Fiat Bravo 1.9 JTD

    #2
    Обортомера какво показваше.Ако е показвал 4300 об/мин какво се чудиш няма накъде повече.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Обортомера какво показваше.Ако е показвал 4300 об/мин какво се чудиш няма накъде повече.
      Това ми е ясно.Оборотите стигаха едва до 3700-3800.И то по баир на долу.
      Fiat Bravo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Кофти нафта? Пробвай друга бензиностанция, друго едва ли може да се каже щом и на диагностика си ходил!
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          И на мен ми интересно, последния път къде зареди колега?
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Re: Въпрос за BRAVO 1.9 JTD

            gmg_service написа:
            Преди ден два ми се наложи да побързам с колата и установих ,че не мога да вдигна по-вече от 180.Не е проблем но определено не беше така.Проверих обичайните неша:Въздушен и горивен филтър(нови),диагностика(всичко е както трябва).Като стисна въздуховода след турбото,се усеща ,че има налягане.Имате ли идея какво друго да проверя??
            Абе хора какви са тея скорости бе?! Вижте какво става по пътищата ... Колкото и да ми разправяте че сте добри шофьори и условията го позволяват за мен над 140км/ч си е безразсъдно каране! Има толкова неща които не зависят от вас при тези скорости, че чак не ми се мисли! Опичайте си акъла и умната! Ако ти се движи добре колата при 100км/ч нищо и няма!
            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              ре

              rustson както съм написал сега и в други теми това не ми е нормалното каране.По някога се налага човек да побърза за едно или друго нещо.Съгласен съм с теб но това при мен са инцидентни моменти.А и не знам при теб как е но аз държа да разчитам на колата си.Това ,че нещо я спъва днес не значи ,че утре няма да спре съвсем.От шест месеца я имам колата и вече е на 20 000км(мой колометри) така,че е нормално да се е появил някакъв проблем.Но както и да е .Да си дойдем на въпроса.Горивото не съм го сменял последните 20 000 км.Бензиностанцията е на мой приятел, и той лично ескортира камиона си от Лукойл до Шумен.Единственото което остава е катализатора.Но не знам как мога да разбера.А ако е на ред не ми се изка да го махам.
              Fiat Bravo 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Re: ре

                gmg_service написа:
                Единственото което остава е катализатора.Но не знам как мога да разбера.А ако е на ред не ми се изка да го махам.
                хмако не се лъжа дизелите имат нещо като филтър - за твърди частици
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  !!!!

                  Здравейте!Аз не мога да разбера колегата оплаква ли се нещо от скоростта? Има хора в България дето не са ги виждали и няма и да ги видят тези километри на живо, ама какво - мълчат си и не се оплакват.Айде безаварийно!Поздрави
                  Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                  Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                  Коментар


                    #10
                    Re: !!!!

                    tehnoart написа:
                    Здравейте!Аз не мога да разбера колегата оплаква ли се нещо от скоростта? Има хора в България дето не са ги виждали и няма и да ги видят тези километри на живо, ама какво - мълчат си и не се оплакват.Айде безаварийно!Поздрави
                    Колегата вероятно се притеснява от някаква отрицателна промяна в поведението на колата, а не чак толкова, че не може да вдигне повече от 180! Така поне аз го разбрах.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Re: ре

                      sev написа:
                      хмако не се лъжа дизелите имат нещо като филтър - за твърди частици
                      Тези нямат и опази боже!!! Доста ядове създават тези FAP на Пежа, Тойоти... а май-отскоро и VW взеха да ги турГат! Няма FAP в тази кола!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Колегата вероятно се притеснява от някаква отрицателна промяна в поведението на колата, а не чак толкова, че не може да вдигне повече от 180! Така поне аз го разбрах.
                        Точно това имах в предвид. А tehnoart, нищо лично но ако си забелязал темата ми е в раздел ДИЗЕЛ, а не в ОБЩИ ПРИКАЗКИ.Ако имаш идея по моят въпрос,я сподели.
                        Fiat Bravo 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Здравей КолегаКолко е мах скорост на Браво по каталог и с кой размер джанти? Нямам идея колко под мах скорост си бил, но едва ли е болка голяма, по тези пьтища дето си караме колите не е безопасно с тази скорост. Лично аз сьм пукал гума и на магистрала от дупка така че не искам да си мисля какво би станало с Вас при тази скорост.И кьсмет!Лек ден на всички!
                          Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                          Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                          Коментар


                            #14
                            Ами аз чесно казано съми правил 210 на моята,с 15-ки съм.Но преди това бях махнал катализатора,с катализатор не я бях карал така.Ано искам да ти кажа,че като махнеш катализатора няма никакви грижи,даже при мене стана по добре и изпаднаха доста боклуци,а на един приател с преебан катализатор турбото наби в колекторите парчета от катализатора и стнана мармалад.Закачал ли си я на компютърна диагностика,аз си закачам на тестер там ми пише всичко,моята не вървеше след като и направих еди ремонт и като я закачих ми отчете грешка на дюзите и на мапа изчистих ги и се оправи.Ама тя колата на 180 какво става по точно тогава спира да ускорява ли какво,изведнъж ли се спъва или оше от преди това почва леко по леко да не върви.

                            Коментар


                              #15
                              re

                              rumenmitrev написа:
                              Ами аз чесно казано съми правил 210 на моята,с 15-ки съм.Но преди това бях махнал катализатора,с катализатор не я бях карал така.Ано искам да ти кажа,че като махнеш катализатора няма никакви грижи,даже при мене стана по добре и изпаднаха доста боклуци,а на един приател с преебан катализатор турбото наби в колекторите парчета от катализатора и стнана мармалад.Закачал ли си я на компютърна диагностика,аз си закачам на тестер там ми пише всичко,моята не вървеше след като и направих еди ремонт и като я закачих ми отчете грешка на дюзите и на мапа изчистих ги и се оправи.Ама тя колата на 180 какво става по точно тогава спира да ускорява ли какво,изведнъж ли се спъва или оше от преди това почва леко по леко да не върви.
                              Гумите са 175/70/14. Със същите гуми (септември,октомври ) съм карал с 210 (по километраж).Проблема е не толкова високата скорост,а това ,че колата е малко спъната.До към 160 набира добре ,но по на горе е много бавно.За белязах ,че след 3300 об се наема доста бавно.
                              Fiat Bravo 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X