Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Умната дюза свети и голям пушек излиза след ремонт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Поздравления колега дано да не те ядосва вече автомобила.Пожелавам ти още дълги и безавариини километри.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #47
      Всичко е добре, когато свършва добре. :D
      Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
      www.fiat-bg.org/forum

      Коментар


        #48
        Абсолютно, малкият дявол е бил и се радвам, че всичко е ОК! Винаги съм твърдял, че правилната диагностика е на 80 % свършена работа, другото са подробности,комплект добри инструменти, желание и липсата на шкембе...майсторът да може да се навежда и върши работата си! Аре наздраве по този случай!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #49
          ...

          Коментар


            #50
            Blue написа:
            Всичко е добре, когато свършва добре. :D
            Да си я караш със здраве и имай едно на ум, като ходиш на различни "майстори"! Няма да забравя, как след една диагностика на старата кола, един пишман майстор бе сложил по-дълго болтче в делкото и мотора не можеше да вдигне повече от 2000 оборота-тогава чукчето опираше в болчето!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #51
              Умната дюза свети и на мен

              Здравейте аз съм от новите собственици на фиат и на мен ми свети умната дюза, свети и 30 пъти лампата за подгряване ( знам ще сменя свещите ), ходих на диагностика тук в дупница откри грешки в подгряването и по неговите думи в дебитометъра. ( и термостата май ми е за смяна че показалеца за за температурата не минава над 1/4 на горе. Колата върви добре не пуши много. ТА това проблем ли е че свети дюзата и дебитометъра как може да се провери дали работи коректно. Цените на термостат около 100 лв ли е . Благодаря ви предварително
              Фиат Мареа WEEKEND 1.9 105 ps HLX
              В дупница са колите

              Коментар


                #52
                термостат

                Скоро си купих термостат за колата от подписа за 89.00лв. Мисля че беше френска марка производител.
                Lancia Kappa 2.0 20V
                БЪРЗ , НО НЕ БЕЗОТГОВОРЕН !!!

                Коментар


                  #53
                  С дебитомера и с термостата изчакай, поне аз мисля така. И на мен на диагностика ми е изскачала грешка в дебитомера, но после аз поисках ресетиране и нова диагностика. Има възможност при диагностика да се види работата на дебитомера -включва се на измерване подава се газ до определени обороти и се гледат стойностите на преминаващия въздух. При мен имаше промяна на дебита с оборотите -стойности не помня. Термостата - също не бързай проследи му работата къде, колко до къде загрява. Идва лято, ако се наложи есента ще го смениш. С дюзите - скоро ги проверявах, нищо им нямаше, е едната работеше на по-ниско налягане, но не "пикаеше" и какво стана, смениха ми маркучите за обратната нафта, смениха тапата на последната дюза с една инпровизация и точно тая измислица изкочила, и ми мирише на нафта от Дюни до Ахтопол, и на Ахтопол инпровизиране на ново. Този мотор не се разбираше какъв е, сега смърди на нафта, нямам думи, няма измирисване Та, колега карай, гледай и най-накрая пипай. Хубаво е да се правят някои неща, стари коли са, ама майстори няма! Виж със свещите е ясно, щом ти свети индикацията, поне една е заминала.
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #54
                    Не бързай да сменяш дебитомер. Трябва като отидеш на диагностика да ти изчистят грешките, да покараш колата около 2-3 км и след това пак да тия закачат към компютъра. Ако има натрупани грешки нека пак ти ги зачистят и пак покарай малко. Върни се и пак вижте грешките. Ако всеки път грешката е дебитомер тогава може да се замислиш, че проблема е в него. Ако всеки път грешката е различна тогава определено няма да е проблема в дебитомера, а някъде другаде.

                    Коментар


                      #55
                      Единствено се притеснявам че фиатката не загрева до средата, както го дават нормално седи долу ниско почти не отлепва от нач положение днес ще ходя да сменя свещи и ще провера пак диагностиката. Че от време на време гасне тази лампа за дюзата сега ако почне да загрева до нормата нема да се занимавам ама ще видим а майстори тука в дупница съм си хванал един майстор който даже лична кола е имам същата като мен а и доста италиански коли има в дупница а той само дизели прави и малко реклама да му направа ако ви потрябва
                      Фиат Мареа WEEKEND 1.9 105 ps HLX
                      В дупница са колите

                      Коментар


                        #56
                        DanDido написа:
                        Единствено се притеснявам че фиатката не загрева до средата, както го дават нормално седи долу ниско почти не отлепва от нач положение
                        Термостат!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #57
                          DanDido написа:
                          Единствено се притеснявам че фиатката не загрева до средата, както го дават нормално седи долу ниско почти не отлепва от нач положение днес ще ходя да сменя свещи и ще провера пак диагностиката.
                          във форума е описано как да провериш термостатане бързай да даваш 80-100 леваhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=4508
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #58
                            Точен както винаги

                            Sev много ти благодаря наистина бях пропуснал предишния форум сеха ще пробваме с един майстор точно с пипане и той ми обясняваше със студен мотор странно ходих в един магазин и за термостат ми искаха 50 кинта ( ама ми е дружка ) френски но сега ще си искам behr ще ми го намери и такъв. пак ще разкаша какво се е оказало
                            Фиат Мареа WEEKEND 1.9 105 ps HLX
                            В дупница са колите

                            Коментар


                              #59
                              Трябва ли да свети умната дюза постоянно!!!

                              Коментар


                                #60
                                petuha75 написа:
                                Трябва ли да свети умната дюза постоянно!!!
                                Не, не трябва освен когато е на контакт. Диагностика.
                                Fiat Marea TD100

                                Коментар

                                Working...
                                X