Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

искам мнение за 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    По принцип извънградско колко дават като разход
    Fiat Croma 2.5TD 86

    Alfa Romeo 2.5TD 94

    Коментар


      #17
      ре

      Шумен-София-Шумен60л---1150 км. От които поне 250 км. Софийско Идва разход 5,2/100
      Fiat Bravo 1.9 JTD

      Коментар


        #18
        Ако още някой пусне една тема "Въпрос 1,9JTD " ша са плясна Иначе на въпроса колата е супер! Мърка,бяга,спестява, доставя удоволствие! Стига да попаднеш на читав двигател (за което трябва да минеш диагностика ама след като сте я покарали малко) няма да имаш грижи. За консумативите всичко без водната помпа ми излезе 340лв(ангренаж, 2бр. ролки- в последствие разбрах че едната е някакво менте щото след 5мес се прецака, масло + филтри + труд)!Муцка е колата!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #19
          колата е супер,много съм доволен,а това за дюзите го заеби,с аккво и гориво да я караш команрейлите се ебават,баща ми в сервиз работи и съм се нагледал,но италянските комарейли са супер сполучливи,т&н кар сами познати и са ми кавали,чев за други марки коли хората си купуват италянски дюзи,че са по издръжливи.Консумативите са добри цени,масло селения 50лв,за ремуци и ролки си про1чел по нагоре,кормилни накраиници 20лв. комлект,носач цял 70лв. и така.Но аз съм мног одоволен,но градско си дава 7.5 по-малко трудно,но съ върви прилично,извън градско 5.5-6 ама на доста бързо каране.Много сполучлив двяигател.Но наистина ти пожелавам да уцелиш някои читав.

          Коментар


            #20
            А някой да има конкретни наблюдения върху прецакала се дюза/соленоид Аз лично съм чел къде, каквото намеря за тези двигатели и освен турбина, дебитомер и по-рядко - демферна шайба (тя се води нещо като консуматив), други сериозни поблеми не съм срещал Ако ще се следва логиката да се купуват коли с евтини части и поддръжка, предлагам на всички кандидати уно 1.3Д - революционна технология като за края на 90-те години
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #21
              Re: ре

              gmg_service написа:
              Шумен-София-Шумен60л---1150 км. От които поне 250 км. Софийско Идва разход 5,2/100
              Колега, кажи формулата как го постигна. По мои сметки (относителни) аз го изкарвам така:7 градско4,7 извънградскоАналогично при мен с невероятни мъки разхода е :7,5 градско5,5 извънградскоВъпреки, че веднъж минах с една астра ГСИ 310км само с 7 литра бензин.

              Коментар


                #22
                Re: ре

                1115 написа:
                gmg_service написа:
                Шумен-София-Шумен60л---1150 км. От които поне 250 км. Софийско Идва разход 5,2/100
                Колега, кажи формулата как го постигна. По мои сметки (относителни) аз го изкарвам така:7 градско4,7 извънградскоАналогично при мен с невероятни мъки разхода е :7,5 градско5,5 извънградскоВъпреки, че веднъж минах с една астра ГСИ 310км само с 7 литра бензин.
                Не знам какво имаш в предвид.В колата бяхме двама души,беше празна(от към багаж) ,и през повечето време съм карал 100/110.Дизела беше на Лукойл. Това е формулата, друго няма.
                Fiat Bravo 1.9 JTD

                Коментар


                  #23
                  Ами на колко оборота си сменял скорости, как ти е турбината - другото ми го каза.

                  Коментар

                  Working...
                  X