Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

искам мнение за 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    искам мнение за 1.9 JTD

    като цяло спулочниви двигатели ли са? И колко им е разхода става въпрос за 105 коня
    Fiat Croma 2.5TD 86

    Alfa Romeo 2.5TD 94

    #2
    гледам много са доволни хората, казват, че бил най-сполучливия дизел от това време
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3
      Много е добър, но както често с колегата Nino си коментираме, какво би станало при една повреда на дюзата?Едно голямо изваждане би станало.

      Коментар


        #4
        Двигателя е супер, и е голяма оса. На мен ми харчи между 7.5-8 само градско и на кратки отсечки (студен). :D Никой не може да ме убеди, че TD е по-добро от JTD. А за дюзите...е, дано не се налага!
        Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
        www.fiat-bg.org/forum

        Коментар


          #5
          doofiat написа:
          Много е добър, но както често с колегата Nino си коментираме, какво би станало при една повреда на дюзата?Едно голямо изваждане би станало.
          Вие двамата много мислите! А ако баба ми беше мъжка!?
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Защо какъв е проблемът с дюзите
            Fiat Croma 2.5TD 86

            Alfa Romeo 2.5TD 94

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Много е добър, но както често с колегата Nino си коментираме, какво би станало при една повреда на дюзата?Едно голямо изваждане би станало.
              Да, въпреки, че коментираме това с колегите, все-пак не можем да спрем прогреса.Добър е мотора, спор няма, но ти все-пак купуваш кола втора употреба, а не нова.Направи и диагностика и гледай внимателно.Hit-ko е сравнително близо до теб, ако можеш иди да я погледне! Гарантирам ти, че в момента най-добрите модерни дизели са на Фиат, Рено и Тойота...PSA-то поизостанаха!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                do4ko написа:
                Защо какъв е проблемът с дюзите
                Проблемът с дюзите идва ако не караш с качествени горива.Бройката е доста скъпа.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  а като кунсумативи как е в смисъл ремъци ролки филтри и тем подобни
                  Fiat Croma 2.5TD 86

                  Alfa Romeo 2.5TD 94

                  Коментар


                    #10
                    Много хубави матори са тия JTD-та.Аз карам 2,4 JTD, който е напълно идентичен с 1,9, само дето има един цилиндър повече.Работи удивително тихо и спокойно, въпреки че Алфа 166 е доста голяма и тежка кола, динамиката е достатъчна, разхода е подозрително нисък.През уикенда моята печка ми даде 5,68 л/100 на отиване към Солун (засечката е на Еко Елда в Кресна), на връщане (с доста градско в Солун) - 6,35 л/100 кмХем изобщо не съм я жалил, доста бързичко карах.Най-странното е, че бордния компютър ми дава доста по-висок разход, в първия случай показваше 6,8 (а се оказа 5,68 ), във втория показваше 7 ( а се оказа 6,35)
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                    Коментар


                      #11
                      do4ko написа:
                      а като кунсумативи как е в смисъл ремъци ролки филтри и тем подобни
                      За Алфа 166 JTD всички консумативи - маслен, въздушен, нафтов и поленов филтри, масло на двигателя и скоростна кутия, всички възможни ремъци и ролки, демпферна шайба на коляновия вал (224 лева) струваха точно 667 лева.Смяна - 120 лева
                      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                      Коментар


                        #12
                        Браво 1.9JTDремъци, ролки, масло, труд - под 350лв.без смяна на водна помпа, която е една от ролките.

                        Коментар


                          #13
                          а при всички 1.9 JTD ли водната помпа се сменя с смяната на агренажния ремък
                          Fiat Croma 2.5TD 86

                          Alfa Romeo 2.5TD 94

                          Коментар


                            #14
                            Здравей колега,при мен ремъкът, ролките, масления филтър и две свещи бяха 240, за труд - още 50. Маслото си го купих аз - 44 лв за 5 литра 10/40 полусинтетика (Ерг синтрол ТД) - свтовнонеизвестно италианско масло. След 5000 км ще го сменя със "Селения". Въздушния филтър си го смених сам, докато чаках пред КАТ. Поленов филтър не съм сменял. Колата ми е Марея. Двигателят мърка, на дълъг път е икономичен, но в града май вдига разхода до към 10/100. Все пак, не съм засичал точно. Това е така, грубо. КАто ми светне резервата - наливам известно количество нафта, после карам, докато пак светне и гледам колко километра съм минал. Ясно е, че тоз метод е доста приблизителен.Обезателно закарай колата на диагностика преди дори да си дал капаро. Това е важно, за да не те е яд на тебе си, ако колата покаже дефект по-нататък. А дори и да покаже, ще си направил, каквото е трябвало и няма да се упрекваш в немарливост. Успех с покупката!
                            Тойота Приус

                            Коментар


                              #15
                              Екстра двигател.Разход при мен чисто, натоварено софийско точно 8.1
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X