Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем или лъжлива тревога

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем или лъжлива тревога

    Здравеите на всички .Може ли някой да ми обясни какво значи тази светлинна аларма на таблото на Фиат Мареа 1.9 JTD 105.Появява се за втори път.Водих колата на сервиз и когато изчистиха грешките на компа светлинната индикация изчезна.След около 450 км.при преминаването ми през една не много голяма дупка пак се появи.На пръв поглед нищо не се променя и колата си върви много добре.Опасна ли е тази аларма?От къде мога да си намеря ръководство за експлоатация на моята кола.Ето и снимка на алармата

    #2
    re

    Дай снимка де!
    Fiat Bravo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Дано сега да излязат снимките
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        И още една
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          Колега, това е показанието на така наречената "умна дюза".Нарича се умна, защото има датчик, който показва състоянието само на тази дюза. Ако тя не работи добре, значи трябва да смениш разпръсквача й.Но преди да правиш каквото и да е, махни ограденото пластмасово капаче и виж дали са вкарана добре буксата, с която завършва това кабелче.Нормално е докато погрява свещите на таблото да светне и тази дюзичка и след като запалиш да изгасне. Ако свети и след запалването потърси сервиз.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            Колега, това е показанието на така наречената "умна дюза".Нарича се умна, защото има датчик, който показва състоянието само на тази дюза. Ако тя не работи добре, значи трябва да смениш разпръсквача й.Но преди да правиш каквото и да е, махни ограденото пластмасово капаче и виж дали са вкарана добре буксата, с която завършва това кабелче.Нормално е докато погрява свещите на таблото да светне и тази дюзичка и след като запалиш да изгасне. Ако свети и след запалването потърси сервиз.
            Колега, няма нищо общо това, което си написал за тази "умна дюза"!!!Това е JTD двигател, а не TD!Това показва, че има проблем по електрониката/и или нещо по инжекцята като цяло.Като се закачи на диагностика ще си каже какво е.п.п. към колегата Дистобо - моля те да пускаш темата само в един раздел, ще ти се отговори, спокойно
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Да и съм за това,че при JTD не е така.Там всяка дюза си се управлява от компа и е възможно някоя от всичките да не е добре или помпата,някой датчик които подава инфо на компа.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Когато дебитомерът заминава/е заминал често пъти светва тази дюза при комънрейлите Диагностиката ще покаже
                _______
                146 JTD

                Коментар


                  #9
                  Опааааа, извинявам се!Не погледнах, че за JTD става дума.

                  Коментар


                    #10
                    ...

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря на всички колеги които са дали мнения относно моя въпрос.Най- странното е ,че гогато се прибирах днес от работа тази сигнализация отново изчезна и пак след като карах по неравен път,вБургас пътищата са ужасни.Склонен съм да вярвам на твърденията на колегата "doofiat" ,че имам някъде лоша връзка.Само,че неговата е тд.

                      Коментар


                        #12
                        re

                        Имам същият проблем,но исках да отида на диагностика и токава да пиша.Момчето от сервиза сподели ,че тази дюза е индикатор за различни агрегати.В моят случай даде грешка на педала на газта и някакъв битон на съединителя.Предложи да си почистя буксата и ако пак се пявява ......... лошо
                        Fiat Bravo 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте от няколко дена имам същия проблем тая лампа ту светва ту угасва светва след като карам поне 15 мин в момента в които светне колата се форсира трудно и не може да вдигне повече от 3400об/мин просто се заковава там колкото и да натискаш педала на газта.Когато лампата угасне колата пак няма старата си мощност по никакъв начин не може да вдигне повече от 130 което не е нормално за тая кола ако някои знае от какво може да е това и къде в софия могат да ми направят вярна диагностика моля да пише.Благодаря предварително!
                          Fiat Bravo 1.9JTD 105ps

                          Коментар


                            #14
                            Колеги, аз имах същия проблем. Лампичката ту светкаше, ту изгасваше. Заведох я на диагностика, и се оказа, че датчикът за температурата на охлаждащата течност на двигателя не контактува добре. След като бате Бобо го намести, колата заспа. :D Диагностика му е майката...
                            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                            www.fiat-bg.org/forum

                            Коментар


                              #15
                              Диагностика добре ама къде ще я направят качествено щот при мен не е само лампичката промлема ами и колата не върви както трябва
                              Fiat Bravo 1.9JTD 105ps

                              Коментар

                              Working...
                              X