Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

fiat marea td100-въпрос за подгряването

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    fiat marea td100-въпрос за подгряването

    здравейте колеги .от няколко дни и аз вече съм сред фиатаджиите.Купих Фиат мареа ТД100.колата е невероятна.имам един такъв въпрос.когатодам контакт светва реотанчето за подгрев след това изгасва5-7 секунди след изгасването се чуваедно "так"и тогава колата може да запали .ако го изпусна тоя момент проблем.Защо според вас има разминаване между гасненето на лампата и изкл на релето за подгрев.

    #2
    Каквато и да е свеща (освен ако не е японска) загрява за 10-12 секунди.Това, че лампата на таблото гасне за 5-8 секунди, неозначава, че е подгряла свещите. Релето изключва след като се достигне определена температура и то не е свързано с лампата на таблото.

    Коментар


      #3
      doofiat написа:
      Каквато и да е свеща (освен ако не е японска) загрява за 10-12 секунди.Това, че лампата на таблото гасне за 5-8 секунди, неозначава, че е подгряла свещите. Релето изключва след като се достигне определена температура и то не е свързано с лампата на таблото.
      Има си фаза след запалването на двигателя, при която греенето продължава да работи заедно с работата на мотора.п.п. Свещите при комън рейл загряват за 2 до 3 секунди
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        това което казвате добре но все пак нали тази лампа е индикатор за подгряването,възможно ли е да има изгоряла свещ и да шашка релето.Между другото свещите са на толкова недостъпно място че трудно могат да се премерят.събирам мнения защото накрая запретвам ръкави и ще стигна до тия свещи за да ги премеря.

        Коментар


          #5
          Aко има изгоряла свещ след запалването индикацията ще ти примигва няколко секунди. Не им се кани толкова на свещите, наистина местата им са ужасни за каквото и да е. Един приятел преди година се занимаваше с моите, още ме споменава
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #6
            при мен нищо не примигва , сутрин пали от четвърт оборот на стартера,но започва май на 3 цилиндъра четвъртия се включва след 10-20 секунди,не ми казвай че цилиндъра не е в ред моля ти се.между другото някой знае ли къде е релето за подгрев щото от там смятам да атакувам свещите

            Коментар


              #7
              Ето го позиция А.
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                javor68 написа:
                при мен нищо не примигва , сутрин пали от четвърт оборот на стартера,но започва май на 3 цилиндъра четвъртия се включва след 10-20 секунди,не ми казвай че цилиндъра не е в ред моля ти се.между другото някой знае ли къде е релето за подгрев щото от там смятам да атакувам свещите
                "Атакувай" си ги.......Ако имаш проблематична подгревна свещ, освен, че ще почва на три цилиндъра, то уверявам те няма да пали на "сутрин от четвърт оборот".Обикновено някой разпръсквач "пикае" и това по-късно ще доведе и до изгарянето на подгревната свещ под него!Така, че провери освен "атакуваните" и въпросния. Пък ако "не искаш да ти казваме", няма бе, твоя воля, к’во ше ни се молиш!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  ето това за "пикаещия" разпръсквач е ценна информация,гледам че си напред с материала,посъветвай ме къде да отида да проверят дюзите,знам че има във форума раздел на тази тема но ти какво би посъветвал

                  Коментар


                    #10
                    javor68 написа:
                    ето това за "пикаещия" разпръсквач е ценна информация,гледам че си напред с материала,посъветвай ме къде да отида да проверят дюзите,знам че има във форума раздел на тази тема но ти какво би посъветвал
                    Пич виждам нов си, но погледни в темата закована най-отгоре - "По-важното от раздел "Дизели".Там има инфо за сервиз.П.С. Между другото въпросната тема за сервиза днес я посъбудих така, че я търси малко по-твоята тема.

                    Коментар

                    Working...
                    X