Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Картер за Мареа 1.9 TD 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Картер за Мареа 1.9 TD 100

    Знае ли някой, от къде мога да купя картер за Мареа 1.9 ТД втора употреба? Обикалях на няколко места но изглежда точно тази част трудно се намира. Оказа се, че предния собственик на колата го е заварявал, но се леко сълзи от него. Ако не мога да намеря картер дали е добра идеята да повторя заварката още веднъж?
    ___________________________

    Fiat Marea Weekend ELX, 1.9 TD 100

    #2
    Re: Картер за Мареа 1.9 TD 100

    petpan написа:
    Знае ли някой, от къде мога да купя картер за Мареа 1.9 ТД втора употреба? Обикалях на няколко места но изглежда точно тази част трудно се намира. Оказа се, че предния собственик на колата го е заварявал, но се леко сълзи от него. Ако не мога да намеря картер дали е добра идеята да повторя заварката още веднъж?
    Този картер е дефицит и цената му втора употреба е почти колкото нова - 400-500лв.Щом само сълзи, потърси вариант за дозалепване!

    Коментар


      #3
      Ех тези картери.Моят просълзи след година откакто го залепих с локтайд.Сега се чудя дали да го демонтирвам за заваряване или да го пробвам с поксипол.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        Ех тези картери.Моят просълзи след година откакто го залепих с локтайд.Сега се чудя дали да го демонтирвам за заваряване или да го пробвам с поксипол.
        Най-добре става с течен метал или епоксидна смола с алуминиев прах, което принципно е едно и също! Много е важно да бъде добре обезмаслено мястото на лепене!

        Коментар


          #5
          Относно обезмасляването толкова грижи положих,че повече няма накъде.И все пак сега сълзи.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Картер за Мареа 1.9 TD 100

            Здравеите,пукнах си картера не много но достатачно.Закарах я в един сервиз и там я залепиха с поксипол.Някои мойе ли да ми каже дали ще държи
            Fiat Marea 1,9TD

            Коментар


              #7
              Поксипол-а го дават да държи до 60-70 гр.Ц. Температурата на маслото определено е доста повече от тази. Ти си прави изводите. От начало ще издържи, но не очаквай да е продължителен ефекта.
              Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
              Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

              Коментар


                #8
                аз моя го заварих с аргон два пъти на различни места и засега държи втория път се изкърти направо пробката и ми правиха нова женаска от алуминий и е завариха и на нея се завива мъжката оригинална.сега чакам застрахователите да видим колко ще ми платят писаха нов за смяна.
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #9
                  Re: Картер за Мареа 1.9 TD 100

                  nikblag написа:
                  Здравеите,пукнах си картера не много но достатачно.Закарах я в един сервиз и там я залепиха с поксипол.Някои мойе ли да ми каже дали ще държи
                  Колега аз си лепих картера с влакнест кит.Вече втора година не е протекло.
                  ланчия либра 2.4 jtd 150к 2005 г--учебна

                  Коментар

                  Working...
                  X