Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгряване на Пунто ТД - как?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подгряване на Пунто ТД - как?

    Колеги, днес докато чакахме едни приятели с Пунтото и реших да отворя капака след 2 седмично каране да го видя как е.Учудващо добре - няма от никъде теч, но едно нещо не разбрах.Подгряващите свещи и 4-те са на една обща шина - твърда. Съответно до нея трябва да идва кабел, който да и подава напрежение, за да захрани свещите. Поне 5 пинути гледах за кабел закачен върху шината, но не намерих такъв. За да захрани и 4-те свещи, съответно кабела трябва да си е дебел и трябва да се види , да ама не.Къде трябва да стои закачен кабела върху шината, за да го загледам по-подробно.Не бръкнах с ръка да опипам цялата шина, защото тъкмо излизах и не исках да се цапам
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    По радиовълни става! Нали не ми се сърдиш за оффтопика, но това което казваш е невъзможно, просто не си довидял.В момента не работи download секцията за да си свалиш "мануала" за ТИПО/ТЕМПРА, там бяха дадени и дизеловите двигатели, които хората споменават, че конструктивно са аналогични... става дума за 1.9 и 1.7.Та от въпросното четиво е видно.Сега да си чертаем картинки за "последователното и паралено свързване на консуматори" не върви, все - пак материята се учи в седми клас на общообразователните училища! Оценявам загрижеността ти, но ако ми дадеш знак темата ще я изтрия като крайно... не знам, ти сложи думата, мен ме е срам.Но да стои в раздела още повече ме срам!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Nino написа:
      По радиовълни става! Нали не ми се сърдиш за оффтопика, но това което казваш е невъзможно, просто не си довидял.В момента не работи download секцията за да си свалиш "мануала" за ТИПО/ТЕМПРА, там бяха дадени и дизеловите двигатели, които хората споменават, че конструктивно са аналогични... става дума за 1.9 и 1.7.Та от въпросното четиво е видно.Сега да си чертаем картинки за "последователното и паралено свързване на консуматори" не върви, все - пак материята се учи в седми клас на общообразователните училища!
      леле човек да не пита нещо и да не му се обясни.. д..ба мама му стара...ебах го нали за тва е форума се обяснява... ма материята се учи веднага кат си купи кола.. са да му се обяснява невърви...

      Коментар


        #4
        siniq-bega4 написа:
        Nino написа:
        По радиовълни става! Нали не ми се сърдиш за оффтопика, но това което казваш е невъзможно, просто не си довидял.В момента не работи download секцията за да си свалиш "мануала" за ТИПО/ТЕМПРА, там бяха дадени и дизеловите двигатели, които хората споменават, че конструктивно са аналогични... става дума за 1.9 и 1.7.Та от въпросното четиво е видно.Сега да си чертаем картинки за "последователното и паралено свързване на консуматори" не върви, все - пак материята се учи в седми клас на общообразователните училища!
        леле човек да не пита нещо и да не му се обясни.. д..ба мама му стара...-цензурирано- го нали за тва е форума се обяснява... ма материята се учи веднага кат си купи кола.. са да му се обяснява невърви...
        Да, на теб може да се обяснява... на човек с 56 мнения във форума.Но, на човек с близо 800 мнения и имал 5 италианки е по-така.... така, че не се впечатлявай много, а чети...ще ти е от полза!!! "Мълчанието е злато", виж ако не си алчен е друг въпрос!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          [quote="Nino"][quote="siniq-bega4"]
          Nino написа:
          "Мълчанието е злато", виж ако не си алчен е друг въпрос!
          така е.а откровеноста e безценна

          Коментар


            #6
            siniq-bega4 написа:
            така е.а откровеноста e безценна
            BO написа:
            Не бръкнах с ръка да опипам цялата шина, защото тъкмо излизах и не исках да се цапам
            Да, прав си, друг "ОТКРОВЕНО" би казал, "АМИ ДА БЕШЕ БРЪКНАЛ"!!!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Nino написа:
              Да, прав си, друг "ОТКРОВЕНО" би казал, "АМИ ДА БЕШЕ БРЪКНАЛ"!!!
              Ей, ама по някога успяваш да си искренно язвителен.Недай така, понякога всек се изтрърва...
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Кабела, който захранва рейката на подгревните свещи е закачаен в началото (отдясно).Не би трябвало да го виждаш, ако не си свалил пластмасата отгоре Не се притеснявай, няма да запали лесно ако няма подгрев. на свещите
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Yavor написа:
                  Nino написа:
                  Да, прав си, друг "ОТКРОВЕНО" би казал, "АМИ ДА БЕШЕ БРЪКНАЛ"!!!
                  Ей, ама по някога успяваш да си искренно язвителен.Недай така, понякога всек се изтрърва...
                  Да прав си Яворе, но и ти и всеки с пълно право би попитал : "Нещо не ми се навежда, къде ли се намира спирачното маркуче на предно ляво колело", или "Не ми се вдига капака, къде ли се намира акумулатора, щеката на маслото" .. и т.н.Все-пак стараем се да бъдем що- годе сериозен форум с около 4000 регистрирани потребителя /точната цифра в момента е 3992/, защо трябва да олекваме в собствените си очи и в очите на околните.Едвам се сдържам да не пратя тази тема в коша! Защото тя не носи информация и е пълен ОФФТОПИК! За "Общи приказки" има друг раздел.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Dodo 155 написа:
                    Кабела, който захранва рейката на подгревните свещи е закачаен в началото (отдясно).Не би трябвало да го виждаш, ако не си свалил пластмасата отгоре Не се притеснявай, няма да запали лесно ако няма подгрев. на свещите
                    Ами този отговор беше най-точен и всъщност което питах.Относно оффтопика и на Нино, нещо не ми харесаха нещата, защото има няколко причини...1. - Не би било приятно да отиваш на среща, да си се облякъл, няма да казвам как и тепърва да почваш да разглабяш колата за да видиш нещо, което на пръв поглед не се вижда.2- До първите 3 свещи, се вижда най-лесно а там със сигурност няма кабел, който да е закачен на магистралата.3- най-трудно се вижда в края - дясната страна както каза колегата, именно там загледах доста време и не видях да има и там жица.4- За да питам този въпрос, не ми е хрумнало да го задавам ей така, защото за да бръкнеш, особено към 4-та свещ, трябва да се разглоби пластмасите отгоре, както беше казал един колега.5- Колата я дадох на един приятел да си върши работата и за това нямам наблюдения след това - Не съм имал възможност да я разглоба.6- Колата пали наистина по-трудно и за това се загледах именно там7- И не на последно място - Както каза Нино - секцията Сваляне не работи така че...п.п.А относно материята за паралелните и последователни свързвания, мисля, че съм я минал отдавна, и ако трябва да се спазва именно теорията, при такова свързване на консуматори и един кабел, то той би трябвало да стои по средата - за доуточнение - четете теория!!!
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Ето като индулгенция, че не работи dwn секцията. http://punto-club.narod.ru/Remont.htmlИма доста работи,в т.ч."HAYNES Service and Repair Manual". Сайтчето е много добро!ПП...свещите са свързани паралелно и едва ли има такова значение местоположението на кабела.Това е от практиката.Все пак общата им консумация е 48-50А, а не 500.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Nino написа:
                        Ето като индулгенция, че не работи dwn секцията. http://punto-club.narod.ru/Remont.htmlИма доста работи,в т.ч."HAYNES Service and Repair Manual". Сайтчето е много добро!ПП...свещите са свързани паралелно и едва ли има такова значение местоположениенто на кабела.Това е от практиката.Все пак общата им консумация е 48-50А, а не 500.
                        А така благодаря и за този линк - ще напиша вече и крайния отговор.Върху четвърта свещ стои главния (захранващ) кабел. От нея тръгва и общата шина, която свързва всичките, четири свещи.Остава да си взема и колата, да я разглоба и да видя дали наистина е така, ама по спомен казвам - не видях никакъв кабел да отива до някоя от свещите.Като разглоба колата ще напиша дали е точно както се казва в "дебелите книги".
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар

                        Working...
                        X