Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с реле за подгревателни свещи на Пунто 1,7 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с реле за подгревателни свещи на Пунто 1,7 ТД

    Здравейте, Имам Пунто 1,7 ТД 1994г. До сега нямах съществени проблеми с него, като изключим един теч на масло от тръбичката към масления радиатор. / беше изгнила - тия италианци защо ги правят от черен метал - направо дивотия, такива са и от ГНП до дюзите ??????/, но както и да е.От няколко дни вероятно е започнало да се разваля релето за подгревателните свещи. Понякога работи, понякога не. Когато саздаде проблем, ако се свали предпазният капак и се почукне леко по корпуса му проработва. След като установих, че цената му като ново е около 160 лева - ненужно висока, а на старо не знаеш колко ще го бъде, то имам два въпроса ако някой е така любезен да може да ми отговори:1. Разглобявали ли сте такова реле, подлежи ли на ремонт или да не си правя труда?2. Има и вариант да не го пипам и да го оставя в състоянието което е и да изкарам успоредно ново реле и дискретно бутонче под таблото. В този случай ако не сработи оригиналното реле /при даване на контакт личи- не светва контролната лампа за подгряване/, ще има възможност принудително да се подаде ток към свещите / горе долу времето което е нужно за подгряване ще се налучква, то е около 5-6 секунди при студено време и ще се налага да се държи натиснато и по време на въртенето на стартера/, но това не е проблем. Та въпроса ми е знае ли някой колко вата или какъв ток /ампераж/ ползват подгревателните свещи за да знам какво реле да си закупя? Предварително Ви благодаря. :D

    #2
    честито

    аз имам браво и имах същия проблем има 2 вида релета едното е за време - примерно като дадеш на контакт подгрява 10 секунди и гасне , другото следи и температурата и подгрява колкото му е нужно затова майстора дето ми го прави мойто ми каза отиваш в магазина копуваш си някво реле от форд най простото което е за време и идваш и ти го слагам него , защо трябва да даваш 100 лв за тва реле УСПЕХ

    Коментар


      #3
      Ще опитам.Благодарял

      Коментар

      Working...
      X