Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново Пунто ТД в семейството :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ново Пунто ТД в семейството :)

    Колеги, вече в семеството (в буквалния и в преносния смисъл) е вписан нов член.Сдобих се с Пунто 1.7ТДКоличката е наборно лято ’95, ЕЛХ изпълнение, има си климатик, ербег, ел.стъкълца и други глезотийки, които може да предложи моделчето.Впечатленията са ми следните и най-вече...А бе този двигател работи супер меко (имам чувството че дори по-меко от ЖТД-то ми Като го "газирам" въобще не пуши, което ми се струва много странно и за това искам малко съвет, мнението на Нино и други колеги, които ги разбират тези класически дизели.Какво да ви кажа освен, че толкова меко работи, че дори по-малкото купе от Бравата трепери по-малко.Малко много ми се струва, че харчи ама ще го видя като го засеча и тогава пак ще довърша темата Та това е
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    колко мислиш, че ти харчи?защото моето ми дава 6,5 градско- нормално каране иначе 8,5 с натискане. по книжка пишат че харчи 8,2/100 градско

    Коментар


      #3
      Честито и безаварийно каране.Ами много добре, че не пуши. Все пак купето не е толкова тежко. Иначе за разхода недей да бързаш с изводите, нека да се поразработи малко колата. Сложи добавка Хелиос в нафтата. Да, двигателя е тих.

      Коментар


        #4
        Здрасти BO,подзравления за новата придобивка и се радвам, че първите ти впечатления са добри.Не бива да те учудва меката и спокойна работа на този мотор, той е с индиректно, непряко впръскване и дефинитивно е заложен за работи така.Именно предкамерата е измислена за да омекоти твърдото чаткане на прякото впръскване /то първо е конструирано/.И досега TDI-та на VW си работят като фуражомелки!Значи в тази машинка всичко е в нормата си... ъгъл на впръскване, разпръсквачи, състояние на помпата, износване и това си е за радост! Относно харчлъка, както сам знаеш във форума има доста противоречива практика...от 9-10/100 до 5-6 градско.Но всичко е субективно.Аз имам разлика в рахода от дъждовен до слънчев ден,защото в дъждовните дни всичко изкарава колите и движението става ад! Докарай да го видим някоя неделна среща.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          off

          ...позволявам си един off...Защо при описание за добре работещ двигател трябва да се слагат каквито и да е добавки?!Не е ли по-добре да се мине през всички стандартни процедури за прясно закупена кола втора употреба...филтри, подходящи масла, ослушване, дебнене и тн. Пак се подсещам за 1 мое старо предложение...тест на еднакви автомобилчета...което пък трябва да се случи на място с подходящите условия за ускорение :D
          Арх. Стаменов &
          Пунто ELX, 1.7 ТД 70

          Коментар


            #6
            Честито и много безаварийни километри! Може ли да споделиш на каква цена я взе понеже една приятелка иска да си купува като нашите в скоро време Иначе за разхода съм доволен - 7-7,5 градско без натискане, извън града 5-5,5 при 100км/ч.
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #7
              tzetzo_slavista написа:
              Честито и много безаварийни километри! Може ли да споделиш на каква цена я взе понеже една приятелка иска да си купува като нашите в скоро време Иначе за разхода съм доволен - 7-7,5 градско без натискане, извън града 5-5,5 при 100км/ч.
              Взех я за 4500лв.Казва се Пупи - на приятелката много и хареса името и за това така я кръстихме.Ама наистина толкова меко трака, че вибрация в купето не се усеща
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Честито колега да си го караш със здраве!П.С-Да смятам ли,че Лошия Капоне е история вече?
                Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                Коментар


                  #9
                  puntotras написа:
                  Честито колега да си го караш със здраве!П.С-Да смятам ли,че Лошия Капоне е история вече?
                  Ами смятай го
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Лошо изостави ни ти!
                    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                    Коментар


                      #11
                      Честито и от мен - много безаварийни километри! И моите впечатления са, че този двигател работи изненадващо добре! А разхода е според крака - моята и 10 л./100 км е стигала, а иначе нормално си гори 6-7. А и колата не е от най-леките (за размера си) моята на кантар е 1060 кг., явно големият мотор си казва думата.
                      FIAT Punto 1.7TD

                      Коментар


                        #12
                        n_nikolow написа:
                        Честито и от мен - много безаварийни километри! И моите впечатления са, че този двигател работи изненадващо добре! А разхода е според крака - моята и 10 л./100 км е стигала, а иначе нормално си гори 6-7. А и колата не е от най-леките (за размера си) моята на кантар е 1060 кг., явно големият мотор си казва думата.
                        Ами за разхода - днес след 100км. накарах жената да отбие в нафтостанцията и да видя колко разход дава.9л/100км. Май толкова си може като за начало колата в нейните ръце. Ама на фона 15л/100км за Ланчата, това ми се вижда вече малко
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          поздрав

                          поздрав за покупчицата и безаварийно каране :D :D :D моят разход : 120-140 км/ч - 9,2/100 60-90-120 - 6,1/100всичкото това без каране в трафиккласическо вечерно каране в София след 20.00 5,3/100всичкото е засичано в двумесечен труд с доливане до горе на пълен резервоар
                          Арх. Стаменов &
                          Пунто ELX, 1.7 ТД 70

                          Коментар


                            #14
                            фиат пунто

                            искам да питам за вратите ви така ли ви хлопат като на мен и в движение особено когато са пуснати стъклата е ужас.също така искам да питам за подглавниците за предните 2 седалки как се махат защото се измъчих и нестава.

                            Коментар


                              #15
                              Re: фиат пунто

                              kompin написа:
                              искам да питам за вратите ви така ли ви хлопат като на мен и в движение особено когато са пуснати стъклата е ужас.също така искам да питам за подглавниците за предните 2 седалки как се махат защото се измъчих и нестава.
                              Ако използваш търсачката, ще откриеш отговори на въпросите си! Ето за подглавниците:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ic.php?t=12404
                              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар

                              Working...
                              X