Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа впечатления за 1.9ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мареа впечатления за 1.9ТД

    Здравейте ! Изчетох всичко за Мареата и съм решил да си търся да купувам такова Фиатче . Та искам да ви попитам като двигател как са дизелите на Фиат . Чувам че са доста издръжливи и от това което прочетох . Но нека някой с такъв да ми даде съвет не са ли малко тези 100 к.с за това купе ? Подръжката не ме притеснява . Искам по голям автомобил и за това се метнах на Мареа . Благодаря предварително и се извинявам ако се повтарям .
    Marea Weekende TD100

    #2
    Кой знае колко по-голям автомобил не е... даже има по-малък багажник (ако става дума за седан). Ако е комби, там е друга бира.Моята кола е 105кс.. но е JTD.. и се справя перфектно с тежестта на купето! Със сигурност обаче TD 75 кс е малко за купето. Не съм карал Мареа TD 100.. но колегите с Брава със сигурност ще я похвалят. До колкото си спомням разликата в теглото на Мареа и Брава е около... 90 кг (ако паметта не ме лъже).
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      Аз съм засега много доволен, преди това имах вектра дизел но като се качеих във фиата все едно карам 2 пъти по висок клас кола.Единствения проблем които още не съм решил,е че ми гори масло малко повече от колкото трябва но колата си върви нормално и нямам проблем с паленето.(дано и да нямам други проблеми с нея) :D
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        Моторът 1.9TD100 си и стига на Marea-та, стига да не е изтормозен. А има и алтернатива -- 5-цилиндров 2.4TD125.
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #5
          Ами преди да си взема моята, имах Пасат 1.8,бензин, 90к.с. Разликата между него и Мареята е 10 коня, нали? Ама като вървене Пасата го бия, като че ли е с 90 магарета, а не коне. Няма какво да се чудиш 100 коня си стигат достатъчно. С бензинови коли до 1.8 м3 се гоня смело
          Alfa Romeo 166 2,4 JTD
          Lancia Y

          Коментар


            #6
            щом искаш голямя кола купи си мареа 2.4тд комби но е доста тежка празна моята тежи 1415кгиначе мотора се справя отлично страхотна динамика и ускорение доста бензинки ки бия правя им направо ластици при ускорение имам 5 приятели които карат бензинки фиати и дизели от 1.7тд75 до 2.0 20v бие ме само последната относно разхода ми гори 8л среден разход с климатроника при тд100 екстрите са по малко не е с 4дискови спирачки и има 1ерба моята е с 2ерб абе има доста разлики не се плаши че подръжката по скъпа при 2.4тдкарам я от 58000 за една година и съм сменил два предни амортисьора ремъци и ролкипредницата трябва да се поддържа защото е много тежка предна ос 860кг и ако не поддържаш се разкрачва купувай такава

            Коментар


              #7
              ето моята същата 2.4тд
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                забравих 1.9тд100 няма алуминиеви джанти а на 2.4тд125 се вграждат заводскивиж снимката ок

                Коментар


                  #9
                  забравих още нещо има разлика и в фаровете на 2.4тд са кристални и се водят три секциивгледай се малко повече и разликата в цената на фар чисто нов valeo каквито са оргиналните е 300лв дано не се налага да го сменяш
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    Четох някъде, че картерът на 2.4 тд е много нисък. Вярно ли е ? Въпрос към колегата dilianevro - имал ли си проблеми при преминаване на гърбици, дупки, при качване/слизане на/от тротоар. КАто цяло -- скъпа ли е поддръжката ? Колко гори на извънградско ? Разходът от 8/100 за какво каране се отнася ? Най-живо ме интересува това, защото МАреята много ме кефи като изглед и се замислям за такава. Благодаря предварително за отговорите,Р.
                    Тойота Приус

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте, кякои от колегите са в грешка. Моята кола е Мареа 1.9 ТД100 HLX. Колата идва заводски с климатроник, лети джанти - 195х55х15, 2 еърбега предни, пълен ел. пакет, предни дискови спирачки с размер като на 2.4 ТД, три секционни фарове, халогени. На тази модификация 14’ джанти не могат да се сложат заради по - големия спирачен апарат. Това го знам от опит... Преди съм карал вектра /служебна/ и Пасат. Много по - доволен съм от мареата.
                      FIAT MAREA 1.9 TD 100 HLX

                      Коментар


                        #12
                        Rayo написа:
                        Четох някъде, че картерът на 2.4 тд е много нисък. Вярно ли е ? Въпрос към колегата dilianevro - имал ли си проблеми при преминаване на гърбици, дупки, при качване/слизане на/от тротоар. КАто цяло -- скъпа ли е поддръжката ? Колко гори на извънградско ? Разходът от 8/100 за какво каране се отнася ? Най-живо ме интересува това, защото МАреята много ме кефи като изглед и се замислям за такава. Благодаря предварително за отговорите,Р.
                        Къде ще го караш из София този "ПРИЦЕП" бе човек!? Аз за Панда се замислям!
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          Аз като щатен грандоман също ще дам едно рамо на алтернативата с петака, 2.4TD Не че имам впечатления от този мотор, обаче ако трябва да избирам ще бъде именно той.Използва се от Ланча, Алфа-Ромео, изобщо добър и изпитан двигател.Аз лично предпочитам TD пред JTD по ред причини ама това си е мое мнение.Е, това в случая че избираме дърти кошници.Ако говорим за нова кола е друга бира.Пък и в този случай нямаш избора м/у TD и JTD
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм с Мареа комби дизел.Перфектна кола .Страхотна возия.Само дето е малко ниска отпред но при внимателно каране няма проблеми

                            Коментар


                              #15
                              distobo написа:
                              Аз съм с Мареа комби дизел.Перфектна кола .Страхотна возия.Само дето е малко ниска отпред но при внимателно каране няма проблеми
                              Също като колегата достатъчно мощност нисък разход и МНОГО ниска предница аз си изпатих вече от нея.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X