Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Пуснато на: Нед, 22 Ное 2009, 17:55С 3ма души - СтЗ - Сливен -90-100км/ч - 4,5/100С 3ма души - СтЗ - Сливен - Карандила - Сливен - 5,5/100С 3ма души - Сливен - Стз - 100-110-120-140 т.е. настъпвах си я, когато можеше - 5,2/100
    4ма души (големи български фиатаджии ) + багажБез климатик, извънградско 90-100, селско - 50, Карандилско газ до долу, според пътя СтЗ - Сливен - Карандила - 5,5/100Стз - Карандила - СтЗ, на връщане с климатик и същите скорости - 5,1/100Тотал:201км с 10,2л. нафта.Някой мрънкаше, че не сме давали подробности за маниера на каране, дано това му е достатъчно.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      На този разход-как да си купиш бИнДЗин и да му сложиш мИтан
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        След около 370 км само градско в София - 6,2 л/100 км по бордкомпютър.Четвъртък сутрин преди да тръгна извънградско ще направя засечка и по резервоар.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          Урбан ми дава около 6,5-6,6l/100kmИзвън градско пада под 4,8l/100km ! - това е Браво ГТ 1.9 JTD remapУрбан - между 10-12l/100kmИзвънградско - 8l/100km - Toyota Corolla AE82 GTTwincam16 (не в движение,поради повреда в мотора - поне засега)
          leave something of the happiness you bring

          Коментар


            В.Търново-Шумен-В.Търновои малсо градско-общо 310км-17л или 5.4.Какво повече да искам.
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              София-Свищов-София.Аз, жената и децата. Багаж колкото може да събере комбито 480 км общо, около 250 с климатик. На бензиностанцията успях да събера 23.03 литра . или средно 4.8/100.Средна скорост по борд компютър - 78 км/ч, разход по него 4.5. Съмнява ме малко че на предното зареждане пича на бензиностанцията не напълнил баш догоре, понеже имам разлика в показанията на компа и колонката 0.3л/100 а до момента съм засичал разлика от +/- 100 мл/100км между 2-те показания (при чисто извънградско).А пък как се усеща разлика в разхода и поведението на колата като смених зимните 195/65/15 със летните 205/55/16 Твърдо съм решил да минавам на 15ки летни, а и бая друса пущината с тези тъпи 16ки
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                pr_00f написа:
                А пък как се усеща разлика в разхода и поведението на колата като смених зимните 195/65/15 със летните 205/55/16 Твърдо съм решил да минавам на 15ки летни, а и бая друса пущината с тези тъпи 16ки
                Аз никаква разлика не усещам в разхода между 15-ки и 16-ки. За возията мога да кажа, че в момента на 16-ки возя по меко от 15-ките и е по стабилна като цяло колата. Размера е същият който си написал и ти.

                Коментар


                  Минавам месчно около 3000 км. - примерно 60% магистрала, 30% по периферните и околовръстните на София и 10% по Цариградско шосе.Като светне жълтата лампа - винаги зареждам до първото изключване на пистолета, винаги на една и съща колонка ... и смятам разхода ...Последните две зареждания: 4,18 л/100км и 4,32 л/100км ... и аз съм изненадан, но е така ... Yellow_Flash_Colorz_PDT_03 ... ПП/ Зимата разхода беше с около литър повече ... известно врене не карах тази кола че имах проблем с нея ... единственото което съм правил и може да има връзка е разхода е че почистих дебитомера ... Вече почвам да си мисля дали колата не е ремапвана ... ама не вярвам в Италия някой да се е занимавал с подобни глупусти ...
                  Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                  Коментар


                    chaveto написа:
                    pr_00f написа:
                    А пък как се усеща разлика в разхода и поведението на колата като смених зимните 195/65/15 със летните 205/55/16 Твърдо съм решил да минавам на 15ки летни, а и бая друса пущината с тези тъпи 16ки
                    Аз никаква разлика не усещам в разхода между 15-ки и 16-ки. За возията мога да кажа, че в момента на 16-ки возя по меко от 15-ките и е по стабилна като цяло колата. Размера е същият който си написал и ти.
                    Ами давам ти 2 примера.1 Движение по инерция. На околовръстното преди надлеза на Казичене ( там където се стеснява пътя) има друг мост под който минавамАко изключа от скорост точно на 90 км когато съм под моста след 300 метра има знак с ограничение 60.Със зимните гуми стигам до знака със 70 км. Със летните - точно със 60. Проверявано многократно.2. Със активиран круиз контол. Слизам от околовръстното и тръгвам да влизам в града.От детелината до светофара на Баумах- на бул. Вл.Вазов са 4 километра. Закрепям 1500 оборота на 4-та.В краят на отсечката със зимните гуми виждам разход от сорта на 2.8-3.2 Със летните 3.0, и по често 3.5.Леките отклонения идват от това че все пак понякога побутвам педала на газта, примерно при престрояване и прочие.Тествано многократно За мекотата на возията, няма да коментирам - щом ти се струва така значи си на 6. Мен не ме кефи обаче, а за стабилността определено си прав.п.сДай да направим трампа аз ти давам моите 16ки а ти оригинални 15ки за либра
                    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                    Коментар


                      pr_00f написа:
                      1 Движение по инерция. На околовръстното преди надлеза на Казичене ( там където се стеснява пътя) има друг мост под който минавамАко изключа от скорост точно на 90 км когато съм под моста след 300 метра има знак с ограничение 60.Със зимните гуми стигам до знака със 70 км. Със летните - точно със 60. Проверявано многократно.
                      Колега, какъв е смисълът да изключиш от скорост?
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        Aми например познавам пътя много добре и всяко действие е планирано предварително.В случая си постигам плавно намаление на скоростта и на знака с ограничението съм вече с подходяща скорост.И ако въпроса ти е защо не намалявам на скорост при моментен разход 0 - отговора е прост.Скоростта пада прекалено бързо и после пак ще трябва да включа на скорост за да компенсирам забавянето. Същата работа като цяло.
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          Ходих преди малко до Димитровград.С връщането -98км.Населени места - 50Извън населени - 140-150По трип комп 5.5/100По колонка - 5.87/100p.s. това ми е последното засичане по колонка, на трип компа може да се вярва
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            и при мен горе доло е така най много още половин литър да ми качи че крачето ми голямо
                            Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                            FIAT BRAVO 1.8GT
                            FIAT BRAVO 1.9TD ex

                            Коментар


                              Леко па да не е така, давай да ги засичаме
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Голям спор.Ще напиша и аз един дълъг пост, макар двигателят ми да не е фиатовски. Та става въпрос за 1,9DCI 130 коня на Рено. Пробег - малко над 26К км. Шестстепенна ръчна скоростна кутия. Разход според производител - 6,2/4,4/5,1 л/100кмПри последното засичане на градско разходът ми, след 539 км само в София + една разходка до Музея на Мечката на Витоша, може би около 70-80 са с климатик, разходът по колонка беше 5,99. По бордкомпютър - 6,1. Средна скорост май беше 27 км/ В случая повече вярвам на бордкомпа - предполагам, че разходът ми е бил между 6,05 и 6,1/100 км. Маршрутът ми е - сутрин в 7:40-7:50 Опълченска, Руски паметник, Александровска болница, Арсеналски, Черни връх, Вапцаров, Цариградско, Горубляне и влизам в Младост. Вечер в 18:00 обратно. Има и отклонения разбира се. Сутрин имам 12 светофара за първите 8 км. Сами се сещате, че вероятността да мина на всички на зелено е под тази да уцеля 6ца от 6 от 49. Чак сега като потърсих за да ви цитирам видях какви са данните на производител, странно е, че съм под разхода на градско.За 830 км от тях около 800 извънградско - магистрала и първокласни пътища, разходът по бордкомп е 5,4/100 км. Средна скорост 76 км/ч. На колконка ще го засека след ден-два. Не бързам, все ми е тая колко е - и 1 литър да е, и 10 да са, все аз ги плащам. В снимките на колегата не виждам нищо странно - след 29 изминати км в четвъртък разходът ми беше 4,3/100, но това не е показател. Прилагам закона за големите числа: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%...81%D0%BB%D0%B0 Разглеждал съм данните на колегата pr_00f в Спритмонитор. Има една интересна тенденция, но не ми е работа, все пак коректно е описал колко е градско и колко околовръстно. Разходът му може и да изглежда нереален, но само преди 15 мин и аз не бих повярвал, че съм достигнал, че и смъкнал под разхода на производителя. Много зависи кой какво разбира под градско. Моето, мисля, няма кой да оспори, че е такова.
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X