Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    cekop написа:
    emzo написа:
    С 3ма души - СтЗ - Сливен -90-100км/ч - 4,5/100С 3ма души - СтЗ - Сливен - Карандила - Сливен - 5,5/100С 3ма души - Сливен - Стз - 100-110-120-140 т.е. настъпвах си я, когато можеше - 5,2/100
    Какъв е тоя разход-Сливен-Карандила-5.5-Закарай си колата на сервиз :D Мойта на същата дистанция ми дава разход 8.9 :D но не винаги.
    Стз-Сливен-Карандила - 5.5 Ако беше Сливен - Карандила щеше да е по-малко Колега, много ми харесаха волана, ск. лост и подлакътника. как си ги направил
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      emzo написа:
      cekop написа:
      emzo написа:
      С 3ма души - СтЗ - Сливен -90-100км/ч - 4,5/100С 3ма души - СтЗ - Сливен - Карандила - Сливен - 5,5/100С 3ма души - Сливен - Стз - 100-110-120-140 т.е. настъпвах си я, когато можеше - 5,2/100
      Какъв е тоя разход-Сливен-Карандила-5.5-Закарай си колата на сервиз :D Мойта на същата дистанция ми дава разход 8.9 :D но не винаги.
      Стз-Сливен-Карандила - 5.5 Ако беше Сливен - Карандила щеше да е по-малко Колега, много ми харесаха волана, ск. лост и подлакътника. как си ги направил
      С много желание с малко старание и малко кожа
      FIAT Stilo 1.9 Jtd

      Коментар


        Пичове, нали Ви помолих като си давате разходите да ги завишавате с по литър, ПОНЕ. Остави си колата да ти работи на празен ход на място и засичи 60 минути и кажи колко грамчета нафтица си израсходил. Евала на разхода на колегата 8.8 Това си е разход. Какви са тия 4.5 ? Аз си го правя 10. Ела карай в Търново и ще видиш оклко ще ти е, поне х2.
        Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
        харчи: DOSTA

        Коментар


          Аз карам от скоро дизел и още не мога да усетя оптималните обороти и икономичното каране като цяло, но горе долу се пада около 8/100 чисто градско, двигателя е ТД100
          Impossible is nothing !

          Коментар


            avent написа:
            Пичове, нали Ви помолих като си давате разходите да ги завишавате с по литър, ПОНЕ. Остави си колата да ти работи на празен ход на място и засичи 60 минути и кажи колко грамчета нафтица си израсходил. Евала на разхода на колегата 8.8 Това си е разход. Какви са тия 4.5 ? Аз си го правя 10. Ела карай в Търново и ще видиш оклко ще ти е, поне х2.
            В крайна сметка каква ти е целта?Моята харчи 16+5+3-5^2+6+2.2=абсолютно точния резултат за над двугодишно засичане без един пропуск на зареждане в статистиката.Проблем ли е това?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              avent написа:
              Остави си колата да ти работи на празен ход на място и засичи 60 минути и кажи колко грамчета нафтица си израсходил.
              800 грамчета на място засичал съм я.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                avent написа:
                Пичове, нали Ви помолих като си давате разходите да ги завишавате с по литър, ПОНЕ. Остави си колата да ти работи на празен ход на място и засичи 60 минути и кажи колко грамчета нафтица си израсходил. Евала на разхода на колегата 8.8 Това си е разход. Какви са тия 4.5 ? Аз си го правя 10. Ела карай в Търново и ще видиш оклко ще ти е, поне х2.
                И защо трябва да си слагам ПОНЕ литър отгоре не можах да разбера ?Опа сетих се - сигурно като ходя да сипвам ми колонката отчита по-малко от колкото съм сипал.И понеже съм много много готин тип веднага ще ви кажа къде зареждам , за да идете да ударите далаверката.София, ул. Резбарска, бензиностанция ЕКО - 3-та колонка.п.с За ~17000 км. изминати с тази кола си мисля, че статистиката ми вече е относително точна.
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  jsivkov написа:
                  jsivkov написа:
                  520 km - 45,94 литра нафта Ром петрол.място - Варна градско. с доста задръствания.каране - нормално, спортно на моменти.разход - 8,84 л/100км.дистанциите са около 8-9 км. в посока.начин на измерване пълен до пълен резервоар.
                  E с този разход съм напълно съгласен!!! Това е реален разход за такъв двигател, година и коне. Моето градское абсолютно същото, даже дистанциите са ми и под 8-9 км доста често. Когато някой с 2.4 дойде и направи при такова градско 5/100 разход, да дойде да ми се обади да му връчим голямата награда
                  _______
                  146 JTD

                  Коментар


                    Нормален разход за чисто градско - да.Ама попитай Бо с по-голяма и тежка кола и с по-големият мотор колко дава на чисто градско и то в София?п.с Малко наизуст се изказах - не знам каква е масата на Марея комби за да я сравня с Либрата.
                    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                    Коментар


                      Колеги не само от килограмите зависи. Като почнем от външен вид, ел. част, изправност на спирачките...............................

                      Коментар


                        Мареа комби е 1270 кг оборудвана. Моя среден разход за близо 20 000 км се вижда в подписа.

                        Коментар


                          Либрата седан по книжка е 1370 кг
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            pr_00f написа:
                            Либрата седан по книжка е 1370 кг
                            А на кантара е 1459кг
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              pr_00f написа:
                              И защо трябва да си слагам ПОНЕ литър отгоре не можах да разбера ?Опа сетих се - сигурно като ходя да сипвам ми колонката отчита по-малко от колкото съм сипал.И понеже съм много много готин тип веднага ще ви кажа къде зареждам , за да идете да ударите далаверката.София, ул. Резбарска, бензиностанция ЕКО - 3-та колонка.п.с За ~17000 км. изминати с тази кола си мисля, че статистиката ми вече е относително точна.
                              Ако засичаш пълно-пълно, статистиката ти е относително точна, ако е по друг начин си е направо грешно!Интересно е, как ВО е на 7.2, а ти на 5.7, като и двамата се от София?!?
                              Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                              Коментар


                                Колега няма значение, че са от София, важното е как си подбираш маршрута. Защото това в София вече не е градско а е задръстено. Градско каране е когато се движиш из града и не висиш по светофарите повече от едно раздаване.

                                Коментар

                                Working...
                                X