Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    резервоар

    Колеги, някой знае ли колко литра е резервоара на фиат мареа комби тд 100 98г.?
    Fiat Marea HLX TD100 98г.

    Коментар


      Re: резервоар

      viruses79 написа:
      Колеги, някой знае ли колко литра е резервоара на фиат мареа комби тд 100 98г.?
      63
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        Tornado мерси много
        Fiat Marea HLX TD100 98г.

        Коментар


          emzo написа:
          За 200км по трип комп. 7.3/100Ужасния сезон вече е налице.
          Лятото ще ти падне на 6.5-6.8
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            Здравейте,След мног о умувания и питания тук там вчера реших да си налея двутактово масло в нафтата. На 1 резервуар сипах литър масло като преди това го бях разтворир довре в друг съд. Ефекта е наистина поразяващ/ двигателя утихна и стана по динамичен/. Но май трябва да се отваря помпата, че като карам с 2000 оборота някъде и варна педала оборотите не падат на 800 ами някой път се задържат на 1100 и падат на 1000 и после се покачват на 1200 и сами си падат на 800. Явно ми засмуква въздух от някъде си. ПОМПА ЛУКАС Е това. Трябва да ползвам пак жокер " обади се на приятел " до Ямбол, там са им майсторите на тези помпи. Като я смъкна ще пиша
            Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
            харчи: DOSTA

            Коментар


              avent написа:
              двигателя утихна(1) и стана по динамичен(2)
              С 1 съм съгласен, с 2 съм абсолютно НЕ съгласен
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                Заредих преди малко 7.7/100, а по трип - 7.3/100.Маршрута ми през делничните дни е по 1-2км.Доволен съм.Мноооого.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Нищо не казваш за стила на каране? Моля всички да сподЕлят с няколко думи и за стила на каране при всяко отчитане, за да се добие представа. Аз при последното отчитане засякох 7.3 на 100 за 760 км Софийско, като в по-студените дни изчаквах малко повече преди тръгна - около 1:30-2:00 минути. Карането - както преди - плавни ускорения, спиране с двигател, скорост в рамките на позволеното в града, и съответните булеварди - Цариградско и България (80, и 70, съответно)

                  Коментар


                    ogi28b написа:
                    Нищо не казваш за стила на каране?
                    газ-спирачка
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      С неикономично(рязко) каране Стило-то прави около 7,5/100 градско.Аз съм докарвал моето до около 6,но с много нежно и плавно каране и обороти около 1500-рядко нагоре или надолу,защото при 1500-1800 трип-а показва най-малък моментен разход.
                      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                      Kawasaki ER-6n'2012

                      Коментар


                        iakvvu написа:
                        С неикономично(рязко) каране Стило-то прави около 7,5/100 градско.Аз съм докарвал моето до около 6,но с много нежно и плавно каране и обороти около 1500-рядко нагоре или надолу,защото при 1500-1800 трип-а показва най-малък моментен разход.
                        Хем нежно, хем сигурно, хем икономично, хем по правилата. Какво повече от това ? :D ПС: И аз карам така. Педала за газта на моята кола в града почти не и трябва :D
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          Гръцка нафта така и не съм сложил, но ето резултата:1. Заредих на някакъв Лукойл към благоевградско до горе.2. От там към Гърция, покрай Солун до Лариса.3. Лариса - Неа Анхиалос.4. Неа Анхиалос - София.5. Пълнене до горе точно преди София на един Лукойл.Тръгнахме в 3:30 сутринта, а се върнахме в 23:30 вечерта.Пробег между двете пълнения 950 км, шофиране с ограниченията. В гърция по магистралите карах със 120-130, тук-там 100. В колата бяхме аз и още 2-ма души и мъничко багаж. Среден разход 4.99 л.

                          Коментар


                            За последните 700 км - 5.7 л/100. За последните 4000 км - 6.1 л/100.Това е по борд компютър, реалния разход нямам идея колко е.
                            Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                            Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                            Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                            Ex: Brava 1.6 1997
                            Ex: Puntо 1.1 1994

                            Коментар


                              Сипана нафта на Бравата на баща ми, 105 JTD, за 80 лева = 41.88, тъкмо когато започна да свети лампата. Изминати 776 км, от които 140 км градско в Русе и София. В момента лампата почна пак да свети. Имам 100 км на връщане от Русе по магистралата скорост между 140 и 160 км/ч. Среден разход 5.39. Това означава разход извънградско при каране с около 100 под 5/100.
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар


                                Аз забелязвам, че има много рязка граница в разхода при каране със 100-110 и 120-130. В първия вариант се върти разхода около 5 +/- 2 десети, обаче във втория плътно над 6 отива и по-точно 6.2. Поне при моя автомобил така идва.

                                Коментар

                                Working...
                                X