Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    BO написа:
    chaveto написа:
    София-Плодив-София при скорост от 130км на темпломат 4.7л/100км като на места е имало и засилвания. В Пловдив не съм влизал освен до митницата и може да се счете, че цялото засичане си е извънградско.
    Реален по колонка Ако го даваш този по борд и особено ако не си с навигацията, то може и толкова да ти дава
    Реален по колонка и съм с навигация.

    Коментар


      chaveto написа:
      BO написа:
      chaveto написа:
      София-Плодив-София при скорост от 130км на темпломат 4.7л/100км като на места е имало и засилвания. В Пловдив не съм влизал освен до митницата и може да се счете, че цялото засичане си е извънградско.
      Реален по колонка Ако го даваш този по борд и особено ако не си с навигацията, то може и толкова да ти дава
      Реален по колонка и съм с навигация.
      Прецедент
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        BO написа:
        chaveto написа:
        BO написа:
        chaveto написа:
        София-Плодив-София при скорост от 130км на темпломат 4.7л/100км като на места е имало и засилвания. В Пловдив не съм влизал освен до митницата и може да се счете, че цялото засичане си е извънградско.
        Реален по колонка Ако го даваш този по борд и особено ако не си с навигацията, то може и толкова да ти дава
        Реален по колонка и съм с навигация.
        Прецедент
        Напротив, в една друга тема бях писал какво съм сътворил и как лъжа компа. на някои хора им се струва смешно................. На мен обаче не ми е смешно когато ходя да пълня резервоара :D

        Коментар


          ntodorov сега и аз капнах от тази нафта на ЕКО дизел плюс. Веднага усетих по-голяма пъргавина. Остава и добре да гори - какво му трябва повече на човек :D
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            София-Рим (1800км) при средна скорост 100-120 с пуснат климатроник,пълен багаж отгоре на Тюле и в багажника + 4 човека 4.6/100 Фиат Браво 1.9 JTD
            leave something of the happiness you bring

            Коментар


              tyson написа:
              ntodorov сега и аз капнах от тази нафта на ЕКО дизел плюс. Веднага усетих по-голяма пъргавина. Остава и добре да гори - какво му трябва повече на човек :D
              Къде я намери тази нафта бе човек ? На юг в ЕКО не я бяха чували и ме гледаха невярващо, като си я исках ? Иначе и вървеж и разход - няма грешка. Зареждам и забравям.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                tyson написа:
                ntodorov сега и аз капнах от тази нафта на ЕКО дизел плюс. Веднага усетих по-голяма пъргавина. Остава и добре да гори - какво му трябва повече на човек :D
                Хайде, като засечеш разхода пиши пак, че ми е интересно...
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  разход на гориво

                  Здравейте и от мен. Да, не съм голям разбирач ама дайте още някой литър горноца де.4,5 литра със скорост 120 км. е направо хвърляне в духовия оркестър. На платформи ли си карате колите или само по надолнище. Аз с моя звер харча по 7,5-8 извън градско и 10 вътре.а може и горница. говоря за Велико Търново, тука няма никакви байри. Имаме и ланча Y10 която харчи градско 11л на 100 км.градско бензин и е празна. Кажете, дайте ми съвет как да направя ФИАТ-а ми да гори малко. мареа 1.9 тд 100. над 2300оборота е стрела."по бърза от на Робин Худ".
                  Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                  харчи: DOSTA

                  Коментар


                    4.6 при 90км/ч, при 120-130 - 5,0-5,2/100, абе аз за икономия не карам, т.е. не мога да карам икономично.И за да не е само спам поста ми :Второ зареждане с новите дюзи - 7.14/100 градско, засечката е на 200км.Първата беше 7/100 за 100км преход.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Хора направо се плаша като чета.От Перник-Пловдив-Варна-Албена и там въртене.800 км-60 л.Сметнете това е Браво 1.9тд
                      Fiat Bravo 1.9TD 87kw.(по документи)

                      Коментар


                        Пробег около 300+ километра градско в Пловдив, без да се гони икономия. След това около 350+ километра извънградско: Пловдив-Бургас-Созопол-Бургас ,като винаги с ~10км/ч над разрешеното /с това не се хваля и ... виноват/ . Равносметката е: 683,3 км. за 39,3 литра дизел , т.е. 5,75л/100км.
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          Re: разход на гориво

                          avent написа:
                          Здравейте и от мен. Да, не съм голям разбирач ама дайте още някой литър горноца де.4,5 литра със скорост 120 км. е направо хвърляне в духовия оркестър. На платформи ли си карате колите или само по надолнище. Аз с моя звер харча по 7,5-8 извън градско и 10 вътре.а може и горница. говоря за Велико Търново, тука няма никакви байри. Имаме и ланча Y10 която харчи градско 11л на 100 км.градско бензин и е празна. Кажете, дайте ми съвет как да направя ФИАТ-а ми да гори малко. мареа 1.9 тд 100. над 2300оборота е стрела."по бърза от на Робин Худ".
                          За мен разхода ти е нормален, тук много ниските разходи ги вадят от JTD-мотори главно..всичко зависи от десния крак и състоянието на двигател..сега 1000км - 69л - 6,9 (точно 50 на 50) - като извънградското съм бил пълен и с климатик, в града без клима, ту бързо, рязко, ту лежерно...TD100 Bravoсигурен съм, че сам мога под 5 да я сваля, ама трябва да карам под 100, а и никога не ми се налага да карам сам извън града...
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            Re: разход на гориво

                            avent написа:
                            Здравейте и от мен. Да, не съм голям разбирач ама дайте още някой литър горноца де.4,5 литра със скорост 120 км. е направо хвърляне в духовия оркестър. На платформи ли си карате колите или само по надолнище. Аз с моя звер харча по 7,5-8 извън градско и 10 вътре.а може и горница. говоря за Велико Търново, тука няма никакви байри. Имаме и ланча Y10 която харчи градско 11л на 100 км.градско бензин и е празна. Кажете, дайте ми съвет как да направя ФИАТ-а ми да гори малко. мареа 1.9 тд 100. над 2300оборота е стрела."по бърза от на Робин Худ".
                            Тук никой няма интерес да заблуждава. Стремежа ни е да си помагаме и да търсим обективни или субективните причини относно високите разходи. Разхода ти ми се чини - леко завишен и за ТД. Що се касае за бензинката - Имам Уно 2 от подписа ми. Ами под 9-10 литра градско никога не е падала. Зимата отива 12-13 литра градско, а извънградското 6-7 литра...ПС: За ТД изхождам от служебната си кола, а за моя разход изхождам от личното ЖТД 100. Бравата по обективни причини я "натискам" до 2500 об/мин. (подържам 110-120 км/ч). и си ми дава разход под 5л./100км. извън града и от 6 до 8 литра/100км. в града - в зависимост от трафика.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Кажете къде и как и какво да бутна че да гори малко. Забелязах че като карам с 130км.h колата е най икономична. Дюзите са добре,филтъра го сменям на 3-4000 км./въздушен и горивен. Маслото ми е 10W40 Q8 за ТД. и колата си харчи доста.
                              Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                              харчи: DOSTA

                              Коментар


                                avent написа:
                                Кажете къде и как и какво да бутна че да гори малко. Забелязах че като карам с 130км.h колата е най икономична. Дюзите са добре,филтъра го сменям на 3-4000 км./въздушен и горивен. Маслото ми е 10W40 Q8 за ТД. и колата си харчи доста.
                                Това за Бугати Вейрон ли става въпрос ?
                                Fiat Forum Bulgaria

                                Прекаленият светец и богу не е драг !

                                Коментар

                                Working...
                                X