Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моита печка FIAT - UNO 1992 година 1.7сс 55 коня в градски условия ми прави 4.8 мафта извън градът 3.8

    Коментар


      Flow написа:
      Коледните празници изкарахме на к-с Мальовица. Бургас-Костенец-Боровец-Самоков-Мальовица и обратно са 885.4 км и при система пълно/пълно с мое зареждане (изчакване на пяната, нафта до гърловината) ми изгори 54.8 л OMV alpin D. Бяхме 4 коли и се съобразявах с групата. По магистралата карахме 120-140. По Боровец и след Самоков нагоре карахме на сняг. Доволен съм от колата. Има потенциал. Добре се държи на сняг.Пали без проблеми на -7/-8 *C. Да не чуе Дявола - чукам на дърво!
      Карам същата марея. Карлово - Бургас - Варна и обратно едно пълнене на резервоара стига. По - доволен от това нема на къде
      FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

      Коментар


        emzo написа:
        Не, че нещо но изкарваш ТД (да ТД, щото Фиат нямат ТДИ) по-икономичен от JTD.T.e. не ти вярвам, освен ако не караш от Зора до Богомилово по околовръстното !!!
        Не изкарвам,ами казвам какво ми гори колата.И съм писал че е за извън градско,от Стара Загора до Гълъбово,както и градско.Аз живея до полицията и мога да ти кажа че много рядко я карам извън града,ами само градско.А сега се налага по неприятни причини да ходя всеки ден извън града и да я по натоварвам малко.Да наистина не изписват за дизела че е "ТДИ" а е "ТД",но погледни под един под-калник(мисля че беше десния) на една "Марея" и ше видиш интерколера.Ето и нещо което може да покаже колко гори по заводски "ТДИ" или както го пише"ТД100"Объем двигателя:1910 cm³ ,Мощность:74 кВт / 101 PS Расход топлива комбинированный: около 6,8 л/100 км Расход топлива (городской):около 8,9 л/100 км Расход топлива (загородный):около 5,6 л/100 км Комбинированный уровень CO2:около 180 г/км ",А СЕГА ЗА "JTD",Мощность:77 кВт / 105 PS Расход топлива комбинированный: около 5,6 л/100 км Расход топлива (городской):около 7,4 л/100 км Расход топлива (загородный):около 4,6 л/100 км Комбинированный уровень CO2:около 149 г/км
        ФИЯТ МАРЕЯ 1,9 ТД 98г. HLX WEEKEND-страхотно удоволствие е да шофираш такъв автомобил.

        Коментар


          zhelezen написа:
          За градско около 7-7,5литра.Това е за гр.Стара Загора.Климатик не съм пускал.
          Именно, 7.5/100 градско с СтЗ не може да ти гори ТД.Това, че има интеркулер, нищо не означава.ТDI е запазена марка на VAG.Дизеловите двигатели на Мареа са TD & JTD
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            emzo написа:
            zhelezen написа:
            За градско около 7-7,5литра.Това е за гр.Стара Загора.Климатик не съм пускал.
            Именно, 7.5/100 градско с СтЗ не може да ти гори ТД.Това, че има интеркулер, нищо не означава.ТDI е запазена марка на VAG.Дизеловите двигатели на Мареа са TD & JTD
            Да така е,пиши "ТД100","ТД 75" както и "JTD105" и т.н.Прочети по горния ми пост пак,защото го допълних.Ти колко мислиш че ми гори колата
            ФИЯТ МАРЕЯ 1,9 ТД 98г. HLX WEEKEND-страхотно удоволствие е да шофираш такъв автомобил.

            Коментар


              Извънградско- при бързо каране-твърдо 6/100.Доказано многократно.Градско почти нямам.
              BRAVA TD100 ELX `98

              Коментар


                Колко бързо ? 180 ? С климатик ?
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Eй, хора - много пъти съм си вписвал разхода и бях останал с впечатление, че аз нещо греша, но не. Последния ми преход беше 890 км. с 45 литра нафта - Зареждам само на ЕКО и то с Дизел +...До тук добре. И в други постове описвах тази нафта, но едва онзи ден установих, че тази нафта съществува само в Бургаското Еко на околовръстното от Созопол. ...На магестралната ЕКО между Пловдив и Пазарджик водих спор с тамошните служители, които ме убеждаваха, че те такова чудо никога не са имали и не са чували за него...трябваше да доказвам с касов бон... Та какво ми се случи. Наложи ми се да зареждам от Петрол: Ами какво да ви рекна - разхода ми се вдигна с около литър и нещо. Прибрах се и си заредих от любимата нафтичка ( по - скъпа е от Евро дизела с 7-8 ст.) и пак си докарах 6-7 литра градско и 4,7-4,8 извънградско с видимо по-добра динамика. Та вече се чудя какво му е плюсовото на този дизел и аджеба кой си го е смукнал от пръстите ?ПС: Най - доволен съм от ЕКО дизел+ и ако ще 2 лв. да е, ми излиза най - евтин. Надявам се някой да знае за какви добавки иде реч в тази нафта. Интересно ми е, защото има видим ефект.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    аз пък си спомням, когато се колебаеше каква кола да си купиш... В момента по стрелка имам най-ниският разход градско, откакто карам колата, а е заредна с омв и ЕКО в отношение 2:1, поне така каза Тате, като я зареждал. Мисля следващият път да заредя на това място, на което ми даде най-нисък разход извънградско - а именно - екото на 4-ти км.

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      аз пък си спомням, когато се колебаеше каква кола да си купиш... В момента по стрелка имам най-ниският разход градско, откакто карам колата, а е заредна с омв и ЕКО в отношение 2:1, поне така каза Тате, като я зареждал. Мисля следващият път да заредя на това място, на което ми даде най-нисък разход извънградско - а именно - екото на 4-ти км.
                      И аз, и аз помня :D . Дори скоро ще пиша в една твоя тема в Общи, защото на 24.09. ще се врътне годинка от както Бравка е в мен.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        ntodorov написа:
                        ...Интересно ми е, защото има видим ефект.
                        Ефекта, не е от видът на горивото, а от количеството му След идването на новото правителство на ББ, службата ДАМТН доста се ... "пораздвижи". Само за един месец, свършиха работа, която не бяха свършили за повече от две години!!! Работат ми от части е свързана с това и споделям какво наблюдавам.Между две колонки, разликато може да е повече от 100ml !!! Така, че колега ntodorov, запомняш колонката, и само там
                        АЗ НЕ ИСКАМ ПРОДУКТИТЕ НА МОНСАНТО В БЪЛГАРИЯ!

                        Коментар


                          София-Плодив-София при скорост от 130км на темпломат 4.7л/100км като на места е имало и засилвания. В Пловдив не съм влизал освен до митницата и може да се счете, че цялото засичане си е извънградско.

                          Коментар


                            За 100км градско, с 4 нови дюзи - 7/100 , за СТЗ е перфектно, а и десния крак прилагаше закона на Нютон в цялата си сила
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              chaveto написа:
                              София-Плодив-София при скорост от 130км на темпломат 4.7л/100км като на места е имало и засилвания. В Пловдив не съм влизал освен до митницата и може да се счете, че цялото засичане си е извънградско.
                              Реален по колонка Ако го даваш този по борд и особено ако не си с навигацията, то може и толкова да ти дава
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                tyo написа:
                                ntodorov написа:
                                ...Интересно ми е, защото има видим ефект.
                                Ефекта, не е от видът на горивото, а от количеството му След идването на новото правителство на ББ, службата ДАМТН доста се ... "пораздвижи". Само за един месец, свършиха работа, която не бяха свършили за повече от две години!!! Работат ми от части е свързана с това и споделям какво наблюдавам.Между две колонки, разликато може да е повече от 100ml !!! Така, че колега ntodorov, запомняш колонката, и само там
                                Съгласен съм донякъде с теб. Служебните ми ангажименти бяха свързани с ДАМТН - Държавна агенция по метрологичен и технически надзор. Отдавна бензино и нафтоколонките не се заиграват с тези неща и предпочитат да пипат съдържание. Навремето беше така (както казваш)...И въпреки всичко сега не съм на 100% сигурен, защото в нашата мила татковина има ли един обект и около него два субекта - няма как нещата да бъдат обективни...Дано си ме разбрал, защото май написах това, което ми беше на езика.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X