Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хмм ... последното ми е на 600км от които едно ходене до Пловдив и обратно ... другото София ... ми даде 6.9
    Fiat Forum Bulgaria

    Прекаленият светец и богу не е драг !

    Коментар


      emzo написа:
      А може ли да се вярва на трип компа ?Много ми се вижда.
      И на мен ми се вижда много като сравнявам с показанията на моята Либра. Иначе не знам как точно става отчитането на горивото от компа но предполагам, че си брой всяко пръскане и си смята по колко е пръснала всяка дюза, нямам си и на идея

      Коментар


        emzo написа:
        А може ли да се вярва на трип компа ?Много ми се вижда.
        Аз определено му вярвам.И по други методи съм засичал разхода и е аналогичен с това което показва компа.Това е моментен разход което е на снимката,а като цяло за определена дистанция от около 200 км. с не икономично каране ми дава среден разход 6,5-7/100,като рядко падам под 150.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          7.6 на 100 Софийско градско с нафта от Ромпетрол, без климаколата е Браво ТД100, карането е всякакъв тип, от по-бързи ускорения до влачене на места, умерено като цяло
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            След като смених бутала и прочие съм в процес на разработване. Пообиколих БГ, стигнах до Гръцко и т.н. Навъртях 1620 км. с 76 литра нафта. Поне половината път бях с климатик, но истината е, че поради гореописаните обективни причини не вкарвах колата в обороти по-високи от 2 500. Та майката му е и в начина на каране.ПС: Тук е момента да вметна, че засега съм много доволен от ремонта при Христо, а на магистралата само аз си знам какво ми костваше да си държа крака лек...А пък мамицата му на 120 км/ч. колицата си РЕВЕШЕ за още, но не би...ще чакаме и двамата, защото не е полезно за моя джоб и нейното ( на колата) здраве да бързаме.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              Моиата фиатка ми прави разхот от 5.5 6 изван гратско 7.5 гратско вав В.Търново
              пунто 1,7тд

              Коментар


                pyntoto написа:
                Моиата фиатка ми прави разхот от 5.5 6 изван гратско 7.5 гратско вав В.Търново
                Екстра разход колега.. Само и правописа ти да беше такъв,уви
                Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                Fiat Punto 1.2 16v LPG

                Коментар


                  pyntoto написа:
                  Моиата фиатка ми прави разхот от 5.5 6 изван гратско 7.5 гратско вав В.Търново
                  А каква е е твоята фиатка?

                  Коментар


                    ogi28b написа:
                    BO написа:
                    Оги, виж какво става като караш 2.4жтд като атмосферен дизел.Разхода е само в София.С един резервоар от 59,25 литра - 909,6км (б.р. 6.51 / 100 ) пробег Рекорд
                    Приближавам се - на вчерашното зареждане съм на 6.55 / 100 (222 км) . От утре - без климатик, да видим...
                    На това зареждане вече съм под целта - 6.28 / 100, но май не се брои, защото ходих до Пловдив, а по магистралата ссе движех средно с около 125 км/ч, а на предишното зареждане се оказа че не е пълнено догоре, защото не съм пълнил аз, и това ме ощетява с около 2-3 ллитра, или още 0.3-0.4 / 100 надолу... Този месец съм си заредил догоре, ще карам без климатик, и съвсем икономично, но без влачене разбира се, и се надявам да съм под 6.5 / 100

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      ogi28b написа:
                      BO написа:
                      Оги, виж какво става като караш 2.4жтд като атмосферен дизел.Разхода е само в София.С един резервоар от 59,25 литра - 909,6км (б.р. 6.51 / 100 ) пробег Рекорд
                      Приближавам се - на вчерашното зареждане съм на 6.55 / 100 (222 км) . От утре - без климатик, да видим...
                      На това зареждане вече съм под целта - 6.28 / 100, но май не се брои, защото ходих до Пловдив, а по магистралата ссе движех средно с около 125 км/ч, а на предишното зареждане се оказа че не е пълнено догоре, защото не съм пълнил аз, и това ме ощетява с около 2-3 ллитра, или още 0.3-0.4 / 100 надолу... Този месец съм си заредил догоре, ще карам без климатик, и съвсем икономично, но без влачене разбира се, и се надявам да съм под 6.5 / 100
                      И аз на последното зареждане с едно излизане до Враца имам 6.36/100. Извънградското не съм я жалил въобще - климатик добро темпо и автопилот.п.п. Ама винаги имам едно извинение - още едно бутало
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Е че Враца е малко след Надежда, то си е градско това. Не знам дали петото бутало оказва влияние, защото и там имаш горене, следователно - сила, следователно - в другите 4 е нужно по-малко сила, по-малко гориво за същата работа... АКо трябва да ти донеса 20 литра вода, в 4 кофи по 5 литра, или в 5 кофи по 4 литра... все 20 литра ще ти донеса. АМа не знам дали е вярно, трябва да се гледа на компютър. Но пък си и по-тежък....Следваща цел - 1000 км с 1 резервоар - градско, който я постигне - черпя бира. vsd няма право да участва.

                        Коментар


                          Много ме кефи тая тема-малко ,като на рибарска среща...! Колкото и да се опитвам да постигна по-добър резултат от заводския...не става. Незная как го постигате тва 6/100, че и по малко градско Завиждам ви , с най-добри чувства разбира се /и не само Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 / .
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            Аз пък нямам нерви да я карам така, че да ми гори толкова малко.И на 8/100 с климатик съм доволен (градско)
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              За последните 1100 км. - 6.2 по компютър. 50/50 извънградско/Софийско, с климатик.
                              Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                              Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                              Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                              Ex: Brava 1.6 1997
                              Ex: Puntо 1.1 1994

                              Коментар


                                Моето градско с климатик е приблизително колкото на Емо - 7.6-7.7/100 с климатик. И аз се изумявам от разходите на Огито или пък на БО Струват ми се нереални
                                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                                Коментар

                                Working...
                                X