Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    БРАВА TD100 градско около 6,7/100км на 2000 до 3000 оборота и около 5,5/100км извън градско при положение че въздушният филтър не е сменян и очаквам да падне след смяната и почистването на кулера че е бъкан с масло от старото турбо.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      Абе хора стига сте ми говорили за разходи по 4,5-5,0 на 100км. Карам Мареа тд100 от почти 3 години карал сам я по всякаквизнайни и незнайни начини - харчими следното:- вазможно най-икономично каране 7.1/100 само изван градско-в софия не ми е харчила никога повече от 9.5/100-среден разход 7.9/100Като отида на бензиностанция и като си погледна киломертажа винаги знам колко ще влезне :D

      Коментар


        Мареята от подписа -4.9л.-5л.-извънградско ,5.7л.-5.9л. смесен разход. Дизел- от ОМВ. На другото зареждане ще я засека колко гори и градско. Принципно за всички коли-колкото и да налееш-нищо не връща обратно :P
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          engboris написа:
          Абе хора стига сте ми говорили за разходи по 4,5-5,0 на 100км. Карам Мареа тд100 от почти 3 години карал сам я по всякаквизнайни и незнайни начини - харчими следното:- вазможно най-икономично каране 7.1/100 само изван градско-в софия не ми е харчила никога повече от 9.5/100-среден разход 7.9/100Като отида на бензиностанция и като си погледна киломертажа винаги знам колко ще влезне :D
          Ами, колега - много си яде твоята. За себе си: Давам данни за ЖТД 100. Гледам, че и Наско споделя моите разходи. ТД гори малко - повече, но пък такива фрапиращи разлики??????
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            Моите резултати са в подписа ми.
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              dobrujanetza написа:
              Мареята от подписа -4.9л.-5л.-извънградско ,5.7л.-5.9л. смесен разход. Дизел- от ОМВ. На другото зареждане ще я засека колко гори и градско. Принципно за всички коли-колкото и да налееш-нищо не връща обратно :P
              Здравейте,Какво означават това:Fuel consumptiondirective 80/1268/CEE(litres/100km)и това:Fuel consumptiondirective 93/116/CE(litres/100kmпри фиат марея 1.9ТД-100 к.с.С уважение!
              Прикачени файлове
              Фиат марея уикенд 1.9ТД100

              "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

              Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

              Коментар


                Указва директивите описващи начина, по който трябва да се прави измерването за разход на 100 км.

                Коментар


                  Airfan написа:
                  Указва директивите описващи начина, по който трябва да се прави измерването за разход на 100 км.
                  Нещо повече за тези директиви,ако ги знаеш или ако е необходимо да се знаят?
                  Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                  "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                  Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                  Коментар


                    ivannik написа:
                    Airfan написа:
                    Указва директивите описващи начина, по който трябва да се прави измерването за разход на 100 км.
                    Нещо повече за тези директиви,ако ги знаеш или ако е необходимо да се знаят?
                    В някоя от темите ги бях ровил, но не помня в коя. Като цяло не е нещо, което да е свръх интересно и не е нужно да се знаят.

                    Коментар


                      Отново рекордно нисък разход за мен: 6.68 при каране само в София в продължение на 818 км. Половин литър оставих при смяната на филтъра, значи си става на практика кръгло 6.6 / 100 . Карам си все по един и същи маршрут, по един и същи начин. То даже беше и по-ниско в началото - около 6.2-6.3, ама след 450 км започнах да карам с включен компресор на климатика, и разхода скочи... После ще си снимам и бележката, специално за колегата fihi, който не вярваше.

                      Коментар


                        ogi28b написа:
                        Отново рекордно нисък разход за мен: 6.68 при каране само в София в продължение на 818 км. Половин литър оставих при смяната на филтъра, значи си става на практика кръгло 6.6 / 100 . Карам си все по един и същи маршрут, по един и същи начин. То даже беше и по-ниско в началото - около 6.2-6.3, ама след 450 км започнах да карам с включен компресор на климатика, и разхода скочи... После ще си снимам и бележката, специално за колегата fihi, който не вярваше.
                        Аааа, добре. Лош си. Аз до сега максимум с 1 резервоар съм минавал 811.0 км само в София. Ама при това зареждане съм заредил 53,86 литра. Така, че съм имал още Ама като гледам със сегашното ми каране може и да ти мина 818-те ти километра.Ще видим.За сега съм на около 750км и като гледам имам още Ще ме накараш да "глътна" въздух накрая
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Ти внимавай , че аз днес с останалите 6-7 литра, бях спрял на наклон надолу, и ми беше уекичко притеснено. Я си зареди, и не се състезавай точно по този показател, че помпите не са евтини.

                          Коментар


                            Моят разход съм го описвал тук! Искам една друга вметка да направя, за хората, които си гледат разходът по отчитане на нивомера на горивото. Уредът на Фиат(поне моят) отчита много точно, НОооо има един важен фактор, който трябва да се отчита - резервоарът не е с правилна форма, дори е МНОГО неправилна и отчитането на нивото, съвсем не означава точно съотвествие с количеството гориво в резервоара. Не ми се вярва да има отчитане на ниво и преизчиляване с някакви математически формули - конкретно пригодени за един специфичен резервоар.Стана дългословно, но идеята ми е, че в резеревоарът се мери само ниво, нищо повече!На моята кола, когато е на средата, остава много по-малко гориво от половината, някъде 22-25 литра, при резервоар от 60л. При максимално заредено стрелката отива над "F" и "изкарва там" 150км т.е 7-7.5 литра!Ако всеки си проучи веднъж с колко гориво какви показания има, след това ще може много точно да си отчита разходът на гориво, дори не "пълно-пълно", а при зареждания от порядъка на 15-20л!ПОЗДРАВИ
                            Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                            Коментар


                              Съгласен съм. При моята марея - при показание на стрелката около 3-4 мм над средата налях 36 л.

                              Коментар


                                Airfan написа:
                                Съгласен съм. При моята марея - при показание на стрелката около 3-4 мм над средата налях 36 л.
                                Значи 60-36 = 24, хайде да кажем, че след завоя за влизане на бензиностанцията стрелкта е мръднала малко(наистина в остри завои си мърда), но това показава толкова 22-25 - НЕ повече!
                                Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                                Коментар

                                Working...
                                X