Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    tyson на алфата скоростната е различна от на бравото, а и мапа ти наистина е по-агресивен. На твоята скоростна е сложен short shifter по думите на пича дето го продаваше и затова сменяш по-бързо предавки, хода на скоростния лост е по-къс. Защо не звъннеш на Жоро (Expot) да третирате с горивния разтвор и с една добавка в маслото да видиш тогава как ще е. Сигурен съм че ще има положителна промяна.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      колеги колко гори чипосано жтд ???? има ли наистина спад в разхода при "примерно" каране ???

      Коментар


        Има.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          значи ще ми гори от 0.5 до 1.5 литра на 100 км. ама срещу 250 лв

          Коментар


            Ееее чак 1,5 литра. То много зависи и как караш.
            FIAT Bravo JTD GT '99

            Коментар


              tyson - върни се няколко посра напред в темата - писал съм за засечен разход от под 4.6 литра на 100. Не може аз да мога, а ти да не можеш , ако всичко е в ред, при поддържане на постоянна скорост от 90 км/ч.

              Коментар


                Tyson, с какви обороти си с 90, 120 и 130?Едит: и с какъв размер гуми караш и колко напомпени?

                Коментар


                  vsd, ти ли си бил мераклията за мойто Браво, че знаеш подробности? Би ли ми обяснил що е то шорт шифтъра и ако го махна ще се промени ли нещо? В смиъл хубаво ли е, че го имам или не? Вчера бях при Жоро, третирахме, рязахме я яко. Сега по-малко припушва при подаване на нафтата до долу. Обещал съм на Жоро, че ако ми смъкне разхода ще го почерпя Оги - не можах да поддържам 90км/ч, защото 504км с 90км/ч са убийство за мен. Карах 100км/ч на моменти докато изпреварвам вдигах до 120-130км/ч (имаше и малко агресивни изпреварвания, то няма как). Незнам какво не и е наред. Върви добре, не намирам никакви кусури нито придърпва, пали си от раз, кове обороти, не дава да и пипнеш газта.Airfan - с 90км/ч съм на 5-та с 1700об.; 120км/ч съм с 2300; 130км/ч-2500-2600.Гумите са 195/50/15 на 2.2 атмосфери.Предстои ми преход до Ивайловград и ще я засека наново, след третирането може да има ефект.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    Да аз бях мераклия Като звъннах човека каза че едно момче от Русе е тръгнало да гледа колата. Тогава го разпитах за генерацията и т.н. Иначе шорт шифтъра ти скъсява хода на скоростния лост за да можеш по-бързо да включваш предавки. Между другото след третирането на Жоро и моята пуши осезателно по-малко като я настъпя и като паля сутрин все едно паля загряла кола, а не студена и като че ли по-лесно си вдига оборотите като я настъпвам.Опитай да караш 90-100 без резки изпреварвания. Сигурен съм че ще паднеш под 5.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      Пробвай и с друг мап.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        @tyson - със скорост 100 км/ч, дори и да правиш агресивни изпреварвания, пак можеш да свалиш разхода поне до 5/100 според мен. Аз Пловдив-София-Пловдив с климатик и скорости 100-120 направих разход 5.3/100.

                        Коментар


                          Смених двигателя и има разлика. Засичал съм само извънградскоСтар двигател - 6.3 /100Нов: 5.7И в двата случая маршрута е София - Варна. на магистралите 130 - 140 до 150 на моменти.
                          Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

                          Коментар


                            steam написа:
                            Смених двигателя и има разлика. Засичал съм само извънградскоСтар двигател - 6.3 /100Нов: 5.7И в двата случая маршрута е София - Варна. на магистралите 130 - 140 до 150 на моменти.
                            Ако е ТД100 ми се струва нереално малко
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              При пълнене на ресервоара във Варна излезе под 5 литра, но направих едно кръгче и се върнах. Доляха се още около 8 литра като момчето няколко пъти се опитваше да пусне още и още Ще засека още няколко пъти. Не е задължително да се е получило точно. Трябва всеки път с доливане да става.
                              Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

                              Коментар


                                tyson написа:
                                Airfan - с 90км/ч съм на 5-та с 1700об.; 120км/ч съм с 2300; 130км/ч-2500-2600.Гумите са 195/50/15 на 2.2 атмосфери.
                                Аз лично смятам че не си гледал внимателно! Ако на 5 си с 90 и с 1700 оборота, то с 3500 оборота ще си с около 190-200 и ще имаш запас да вдигаш до около 240, преди да влезеш в червеното. Връзката м/у обороти и скорост с препоръчаните гуми я бях давал в табица преди време, темата беше нещо като "Скорост при определени обороти" При мен на 5-та - при скорост около 50 - малко над 1000; 60 - ~1270; 70 - ~1500; 90 - ~1900+; Не мога да намеря темата, ето таблицата пак:
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Working...
                                X