Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво ЖТД.Днес извънградско по магистралата Стара Загора София.4.95 л/100км.Нямаше движение по магистралата и се караше много приятно.100 110км/ч. Без климатик.Предходното засичане 1250км - 85.5 Литра. (Трябва да проверя може да бъркам малко) От тях 500км на магистралата 750 км в София,сметнах го 6.8 л/100км - с и без климатик.Преди съм докарвал до към 9 л. в София.Та според мен тайната е в лекото натискане на педала и каране в по ниски обороти. И аз преди си мислих че JTD то иска обороти, но сметките сега друго показват. Преди го се стремях да е винаги около 2000 оборота, без да и давам рязко газ.Ако искате да засечете нисък разход не трябва да си напъвате колата.Сложих и добавка за почистване Лики Моли дизел адитив. но не мога да твърдя че е от него, но сигурно пак ще сложа.
    Bravo JTD 105 '98

    Коментар


      mr. Nikoi написа:
      Браво ЖТД.Днес извънградско по магистралата Стара Загора София.4.95 л/100км.Нямаше движение по магистралата и се караше много приятно.100 110км/ч. Без климатик.Предходното засичане 1250км - 85.5 Литра. (Трябва да проверя може да бъркам малко) От тях 500км на магистралата 750 км в София,сметнах го 6.8 л/100км - с и без климатик.Преди съм докарвал до към 9 л. в София.Та според мен тайната е в лекото натискане на педала и каране в по ниски обороти. И аз преди си мислих че JTD то иска обороти, но сметките сега друго показват. Преди го се стремях да е винаги около 2000 оборота, без да и давам рязко газ.Ако искате да засечете нисък разход не трябва да си напъвате колата.Сложих и добавка за почистване Лики Моли дизел адитив. но не мога да твърдя че е от него, но сигурно пак ще сложа.
      да ама кола която има турбо трябва се кара на обороти
      Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
      ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

      Коментар


        Airfan написа:
        Аз пък ходих до Атина и на връщане зареждах. Даде ми среден разход 4.6 л, което ме хвърли в недоумение направо. Очаквах доста повече, в предвид, че се кара доста бързо там.
        гръцката нафта е доста по добра така че не се учудвай
        Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
        ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

        Коментар


          Tihomir78 написа:
          Airfan написа:
          Аз пък ходих до Атина и на връщане зареждах. Даде ми среден разход 4.6 л, което ме хвърли в недоумение направо. Очаквах доста повече, в предвид, че се кара доста бързо там.
          гръцката нафта е доста по добра така че не се учудвай
          Същата си е. Този разход го постигнах с нашенска нафта, но заредих там до ушите и засякох.

          Коментар


            Tihomir78 написа:
            да ама кола която има турбо трябва се кара на обороти
            Така ли и защо?
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              Нека и аз да споделя малкия си опит! ..та за 100 км..от които 80 само градско каране и 20 извънградско-6.2/6.3 на 100 км... ...без да си ръчкам хубавицата..като сменям предавките на 2000 оборота!!..Карам засега само с нафта на "ЕКо"!
              Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
              Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

              Коментар


                113км, 10км в задръствания в СТЗ, 103км до ПЛД по магистралата с 130км/ч средна скорост - 6.7л долях. (което не е много точно, защото пистолета щракна 2 пъти докато кажа на младежа СПРИИИИИИ :D )6.7/113 х 100 = 5.9л/100 излизаСега да попитам при същия маршрут обратно (103км без градско и без задръствания) с 160-170км колко ще се вдигне ? Още не съм долял
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Казанлък-Карлово и обратно с малко градско в Карлово със 6 литра дизелово гориво.Скорост на движение не повече от 100 км/ч - Мареа Уикенд ТД100
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    Стило ЖТД СВ на дьлго с 140-50 5.9 -6.3 в града нормално каране 6.8 -7.4 това са данните от борд компа , всьщност на пьлен резервоар с доливане след пробег от 100 км ,разликите са 150-200 грама .

                    Коментар


                      Бившата ми Астра 1,7TDi - извънградско със 140км/час - 5,5л/100.Ако карам със 100 по магистралата -4,6 ми е минимума.Градско зиме/лято -6/7 л/100 .Да се има впредвид ,че аз карам на газ-спирачка
                      BGmama.info

                      Коментар


                        Ето един ъпдейт на статистиката която си водя за разхода откакто имам Bravo-то.Средният разход е 7,06л/100км, изминал съм 39822км, като при цените на които съм зареждал 1км ми е струвал 15ст.Приоритетно преди зареждах от OMV, но от повече от година съм на ЕКО.Почти винаги зареждам до горе (докато се види нафтата). Междинните зареждания съм ги обединил със следващото пълно.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          Сега се вгледах по-внимателно, забелязвам че имаш големи разлики за един и същи сезон, като е по-студено. Това на какво се дължи - на извънгрдско каране ли ? Също така ми прави впечатление че никога не си паднал под 5, което е вторият ми въпрос. Предполагам че идва от по-тежък крак, или комбинация с климатика? Можеш ли от тази таблица да изкараш една графика как ти върви средния разход, ако не те затруднява, разбира се?

                          Коментар


                            Гледал съм когато карам повече извънградско да не го меша с градското - зареждам като се върна. Затова и има големи разлики.Под 5 нямам измерване но на дълъг път не пестя от климатик. А и кракът ми явно понатежава Освен това климатика ми това лято беше много слаб и предполагам че е работил нонстоп.Като цяло комбиниран разход 7л/100км ми се вижда нормален за режима в който я ползвам ...А графиката наистина изглежда странно - не знам на какво се дължи ...Ще се опитма по късно да добавя и годините в нея за да се вижда по сезони.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              Ето я и моята, но за доста по-малко зареждания. В средата е едно извънградско.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                                И при мен си личи - там където е под 6л/100км си е извънградско В града май под 7 не съм падал ...Ето графиката по години.2006 - 8824км2007 - 16084км2008 - 14914кмЯвно през 2007 съм зареждал по често до горе.Забелязах и друго - когато карам в града след пълнене до горе до първото деление на нивомера минавам около 100км, а извънградско съм засичла че до същото деление стигам до В.Търново което си е поне 220км. Явно има какво да се желае в града ама кво да се прави като светофара винаги съм първи. По принцип не карам бързо в града но началното ускоряване го правя за норматив
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Working...
                                X