Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    + - 1-2 литра не може да се равнява на удоволствието от шофирането като няма нафта няма да карам а иначе и разликата не е голяма, под 8 в софия, тд100 не може да се свали, подписвам се отдолу, айде 7.8, до толкова съм го свалял
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      Аз като я купих зимата постиггнах невероятният разход от 12 на 100 градско в софия...Просто все още и се радвах :D ....Сега си я жаля и разхода ми е към 8 градско и 6 изеънградско.
      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

      Коментар


        С 8.43 литра минавам към 116 км градско и то като карам вечерно време и през тези километри поне 4 пъти минавам по цариградско до 7ми километър, което можем да го сложим извънградско все едно ама попадна ли в задръстване през деня и повися час и нещо - край ! Ама над 10 не ми се е качвал, което до някъде ме успокоява... Даже веднъж го засичах пак вечер и то например засилвам се плавно и изключвам от скорост и така ехеее гледах да видя колко икономично ще го изкарам и със същите литри 141 км изминах, но това не е каране то ти убива всякакво удоволствие от шофирането... Затова си търся все още шокаритетен дизел, защото ми идва дебело, аз лично изразходвам към 170 до 200 литра на месец...
        www.CarProfi-BG.com
        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
        Най-атрактивните цени в София!

        Коментар


          Аз пък онзи ден си засекох колицата колко ми гори градско (понеже досега съм я засичал все смесено) и останах доста приятно изненадан - 620 км. - 39.92 л (6.44/100) това е с нормално каране (само от време на време ПЕДАЛА ДО МЕТАЛА , когато се появи някой Гоуфаджия горе долу половината от километрите са с климатикП.С.Туй е нормално нали ?!?!?П.С.Що не мога да си сложа картинката за разхода от www.spritmonitor.de долу в подписа , като всички останали . Дава ми няква грешка , че "Вашият подпис не е валиден!Невъзможно е да се проследи размерът на тази картинка: http://images.spritmonitor.de/283381.png"Няй-вероятно на този адрес няма картинка и затова не можете да я използвате."
          '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



          Коментар


            Колега, използвай раздела за проблеми с форума, и сподели на модераторите за проблема, ако някой може да помогне. Иначе мога да те посъветвам да пробваш през нощта когато онзи сайт е по-малко натоварен.

            Коментар


              За първи път в историята на автомобила чисто градско каране минавам 800км с 1 резервоар. Както с 1 резервоар от другата страна на статистиката съм (ще) карал 30 часа (остават ми още около 40 минути) До сега винаги 1 резервоар на 24-25 часа, ама този път явно съм карал много добре и икономично и си подобрих всички рекорди. Ама иде зима вече
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Хопа, хайде и от мен едно земетръсно удряне на разход, при възможно най-икономичното шофиране върху този автомобил.Та значи педала се натиска приблизително около 0.5 сантиметра и така цели точно 811.0 км единствено и само в София. Имах само около 40-на километра до Тихият кът на Витоша ако мога да го кажа това извънградско.При тези 0.5 до 1 см ход на педала колата като стигна до 5-та скорост си поддържам около 80-90км/ч, просто като сведение, или на празен ход това са около 2000 оборота.811.0км, заредени точно 53.86 литра, което си прави 6.64л/100км Както споменах точно в предишния пост това съм го направил точно за 30:48 часа работа на двигателя Дизеллл рулзз
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Аз пък ходих до Атина и на връщане зареждах. Даде ми среден разход 4.6 л, което ме хвърли в недоумение направо. Очаквах доста повече, в предвид, че се кара доста бързо там.

                  Коментар


                    Ето малко инфо от мен - карам предимно из Бургас-Долно Езеро- 11км води се квартал на града, и по маршрута се движа средно с около 85км.ч, като превключвам на 2000-2200 оборота.На 28.08 заредих до горе с туби точно 69.9л ,ходих еднъж до Златните с бая мотане из Варна ,после до Маломир,2-3 пъти до село и това са грубо 650км извънградско, преди 4 дни ми светна лампата и долях 10л. сега пак свети т.е има 3л вътре това съм го засичал та значи сам изминал 1260км общо с 77л което е точно 6.1 средно а колата е Фиат Крома 1.9 тдид

                    Коментар


                      Последното ми засичане - Пловдив-Ахтопол-Малко Търново-Одрин-Орестиада-Пловдив.42л за 810км.Мисля,че ако е карам по-кротко,ще намали разхода още,но не спори пътя.
                      Octavia RS
                      Evo 10-служебната играчка.

                      Коментар


                        Здравейте колеги,Поздрави от един новоприсъединил се! Попопрочетох нещо и се учудвам от разход от порядъка 10 градско и 6-7 извън за автомобил като тоя от подписа ми! Всички автомобили от тоя модел в mobile.de например ги дават с разход 7,5 градско и 4,7 извън Не знам дали е вярно обаче. Въпреки че купето си е голямо. В тоя смисъл искам да попитам на колко хилки са ви автомобилчетата? На моя километраж пише 157000 ама не ми се вярва. По принцип JTD-тата са издръжливи моторчета май ама до някакакъв момент предполагам.
                        Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

                        Коментар


                          bobist написа:
                          Здравейте колеги,Поздрави от един новоприсъединил се! Попопрочетох нещо и се учудвам от разход от порядъка 10 градско и 6-7 извън за автомобил като тоя от подписа ми! Всички автомобили от тоя модел в mobile.de например ги дават с разход 7,5 градско и 4,7 извън Не знам дали е вярно обаче. Въпреки че купето си е голямо. В тоя смисъл искам да попитам на колко хилки са ви автомобилчетата? На моя километраж пише 157000 ама не ми се вярва. По принцип JTD-тата са издръжливи моторчета май ама до някакакъв момент предполагам.
                          Все пак не бива да забравяме, че измерването е при определени стандарти и сравнително ниска скорост.1. Движението във София е много по "запушено" от условията при, които се правят тестовете.2. Извънградско съм постигал 4.8 със зимни гуми(лятото) и скоросто 90-120 по време на похода ми към Черното Море.
                          Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                          Коментар


                            Reptile написа:
                            bobist написа:
                            Здравейте колеги,Поздрави от един новоприсъединил се! Попопрочетох нещо и се учудвам от разход от порядъка 10 градско и 6-7 извън за автомобил като тоя от подписа ми! Всички автомобили от тоя модел в mobile.de например ги дават с разход 7,5 градско и 4,7 извън Не знам дали е вярно обаче. Въпреки че купето си е голямо. В тоя смисъл искам да попитам на колко хилки са ви автомобилчетата? На моя километраж пише 157000 ама не ми се вярва. По принцип JTD-тата са издръжливи моторчета май ама до някакакъв момент предполагам.
                            Все пак не бива да забравяме, че измерването е при определени стандарти и сравнително ниска скорост.1. Движението във София е много по "запушено" от условията при, които се правят тестовете.2. Извънградско съм постигал 4.8 със зимни гуми(лятото) и скоросто 90-120 по време на похода ми към Черното Море.
                            Колега, ще се радвам на такъв разход от 4,8/100 ака го постигна. Все пак дизела е скъп напоследък- въпреки че горивата започнаха тренд "леко надолу"
                            Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

                            Коментар


                              Коелга на моята пише 145000, въпреки че много ще се радвам ако реално е на 245000, а не на 345000 Иначе най-малкото междуградско ми е било 4,7, а най-голямото 6,2.
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар


                                bobist написа:
                                .........В тоя смисъл искам да попитам на колко хилки са ви автомобилчетата? На моя километраж пише 157000 ......
                                За да рабереш колко се е търкаляла колата ти умножаваш километрите, които ти показва километража по числото ПИ (3.14) и си готов
                                SEAT Leon Cupra 300
                                Triumph Street Triple 765 R

                                Коментар

                                Working...
                                X