Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зависи колко идиотски караш :DБравото ми прави по 8, 8,5 градско, но бръмча леко като рали състезател, иначе извънградското 4.8/5.2Вчера направих точно 100км с климатик - 5.3
    Fiat Bravo 1.9 JTD 1999 105hp

    Коментар


      Както казват колегите ... здраве да е!Но при 873,6км /от тях 30%градско/ допълних 51,44литра гориво или 5,89л на 100км.Мисля ,че е добре като се има предвид ,че на парвокласен път поддържах 120км/ч. На места до 140 ,но не продължително!
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        Здравейте, коеги. Моето пунто го карам от 10 000 км и съм му правил доста засичания. Коато я взех на километража пишеше 84 444 ,което един господ знае дали е така и била Австрийска (е има малко балони по боята и ми се люпи на дръжките което клони към Австрия) Та кат я взех я засекох 10/100 и повече дори за София, но никак не ме накефи тоя разход и и смених горивния, въздушния, масло и всичко дет се сменя, дори горивните маркучи и ми падна на 6.7/100 София и 5.8/100 извън градско (120-150 ако ги вдигне ) със доста багаж и пълна ръчка.
        CSI in the CAR !!!
        Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


        ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

        Коментар


          По последни изчисления пълно-пълно...6,7/100...Маршрута е София-Плевен-Търговище-Смядово-Плевен. Карах с около 120-130-140...на места повече на други по-малко.Та в Плевен долях до горе....След това до София яко каране...под 140-150 рядко съм падал...В софия заредих пак до горе- показа ми 7 разход.Само да пояня, че точно преди това сменях масло и всички филтри.В сравнение с нечовешкия разход който ми даваше зимата този направо ме радва.
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            Сега засякох Бравото пълно - пълно.Средна скорост около 120км/ч, на магистралата под 160 не паднах с климатика ми даде 7.5/100.Нормално ли е ?Карам го с 195/50/15.Преди да тръгна му направих абсолютен пълен преглед на ДВГ-то беше отлично състояние, майстора каза без забележки.И като Ви чета тука разходите по 5.**/100 чак се чудя как ги правите?Искам да задам един въпрос към оги28, с какъв цолаж гуми караш ?
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              tyson написа:
              на магистралата под 160 не паднах ......разходите по 5.**/100 чак се чудя как ги правите?Искам да задам един въпрос към оги28, с какъв цолаж гуми караш ?
              Отговорът е в самия ти пост - карай със 100-110, и ще видиш. То моята кола в софия не пие толкова колкото твоята по магистралата.. поне лятото де 175 на 65 на 14 съм

              Коментар


                Е как да карам 100-110 като ме ядосват толкова много от шофьорите по пътищата.Предпочитам като карам да няма никой пред мен, а по магистралата не разбирам как може със 120 някой да кара Явно аз не съм добре.Мерси Оги за отговора, явно и цолажа си казва думата.
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  Определено не е цолажа. Аз съм със 195/55 15 и също имам разход 4.9 от последното пътуване, като то беше в планински условия предимно - завои, каране на 3-та и 4-та. На магистралата при скорости 120-130 + климатик ми даде 5.2. Скорост 160 е в края на възможностите на този автомобил и това води до по-висок разход.

                  Коментар


                    tyson написа:
                    Е как да карам 100-110 като ме ядосват толкова много от шофьорите по пътищата.Предпочитам като карам да няма никой пред мен, а по магистралата не разбирам как може със 120 някой да кара Явно аз не съм добре.Мерси Оги за отговора, явно и цолажа си казва думата.
                    Мда и аз се чудя как може така да се тътрят по магистралата някои шофери...Скоро излизах в чужбина и по аоутобаните всички си караха с максималната разрешена скорос...Да не говорим, че не видях тир или рейс в най-лявата лента, което е много типично за нашите магистрали Иначе за разхода колега, макар че моята е тд100 и аз като карам с 150-160 по магистралата под 7 не пада.
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      Geraka написа:
                      tyson написа:
                      Е как да карам 100-110 като ме ядосват толкова много от шофьорите по пътищата.Предпочитам като карам да няма никой пред мен, а по магистралата не разбирам как може със 120 някой да кара Явно аз не съм добре.Мерси Оги за отговора, явно и цолажа си казва думата.
                      Мда и аз се чудя как може така да се тътрят по магистралата някои шофери...Скоро излизах в чужбина и по аоутобаните всички си караха с максималната разрешена скорос...Да не говорим, че не видях тир или рейс в най-лявата лента, което е много типично за нашите магистрали Иначе за разхода колега, макар че моята е тд100 и аз като карам с 150-160 по магистралата под 7 не пада.
                      Ти ако караш постоянно със 150-160 и масълце ще доливаш.Този двигател може да поддържа тази скорост но оборотите му са височки и затова ще лапа масълце.Виж ако имаше една 6 предавка щеше да е по добре.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        По-принцип не я карам постоянно така, но съм забелязъл, че при такова каране гори и малко повече масло...Иначе съм си правил и експеримент постоянно да я държа на 2200 оборота и разхода ми беше около 5...Така че зависи как я караш...може и малко да гори, може и много.
                        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                        Коментар


                          Сега видях колко ми струва средната цена на 100км от както зареждам.Тя се изчислява на 17.29лв в гориво.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            Сега като чета наистина за какви разходи говорите направо ме смайвате)) 5/100км градско)имал съм 3 фиата ТД)от 75 к.с. до 105к.с. и никога не съм имал такъв разход независимо как карам0според мен имайки наблюдения върху трите коли до сега )малкия ТД 75 гори най много,със сменени вси4ки консумативи 8-8.5 градско на ръчка,и около 7.5 ако го жалиш,и със 120-130 от Пловдив до Айтос са точно 200 км разхоода е 6.1 л/100 км такива раазходи от порядъка на 4.5л 5л 5.5 градско не съм виждал до сега едната кола винаги се кара пълна с нафта до горе и почти всяка седмица я заси4ам )

                            Коментар


                              Scar_face написа:
                              Сега като чета наистина за какви разходи говорите направо ме смайвате)) 5/100км градско)имал съм 3 фиата ТД)от 75 к.с. до 105к.с. и никога не съм имал такъв разход независимо как карам0според мен имайки наблюдения върху трите коли до сега )малкия ТД 75 гори най много,със сменени вси4ки консумативи 8-8.5 градско на ръчка,и около 7.5 ако го жалиш,и със 120-130 от Пловдив до Айтос са точно 200 км разхоода е 6.1 л/100 км такива раазходи от порядъка на 4.5л 5л 5.5 градско не съм виждал до сега едната кола винаги се кара пълна с нафта до горе и почти всяка седмица я заси4ам )
                              Е поне сега виждаш колега
                              Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                              Fiat Punto 1.2 16v LPG

                              Коментар


                                5 градско и мен силно ме съмнява, но пък знае ли човек... На мен като гледам средно ми е 6.1, според иконата в подписа. Отделните зарядки могат да се проследят вътре. Данните са ми, за съжаление, само от тази година, тъй като старите ги позагубих, за жалост.

                                Коментар

                                Working...
                                X