Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оги, пренебрежимо малко е ако караш с 30литра. Т.е. няма да усетиш съществен ефект. Виж, ако разкараш всички седалки, които не ползва, махнеш резервната гума, изтърбушиш де що джелязо има по колата и не служи да те пази от дъжд и да движи, ако махнеш всичката красота вътре - ще паднат едно 200 кила и ще имаш осезаема разлика. Иначе - мен ако ме питаш - стилът на шофиране е много показателен - като карам нормално с 50-60 - градско във Варна ми дава около 7.4/100 през лятото. Ако я режа когато може = 8.4...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      Абе хора нещо става. В петък отчетох изминати 320 км изцяло градско с разход 10,85 л/100км.Отчитането е от пълно до пълно. То вярно, че жената кръстосваше из жегите, но ми се видя множко.От друга страна доста си висяхме по задръствания.Този уйкенд минах над 740 км, но не съм зареждал още да отчета из цяло извънградския разход. Предполагам, че ще е около 6 л/100 км.

      Коментар


        Е и аз така - ако си следил - изписах един куп постове в търсене на ЕВЕНТУАЛЕН проблем, оказа се че когато няма нещо ненормално, като например меки гуми на 1.1 и отворен дренаж на горивния филтър, разхода в софия си е разход в софия. А до русе и обратно - под 5/100. Така че ако извън града си в нормите - всичко е на 6. Другото което е много важно според мен - С горивото от лукойл колата ми харчи по презумпция с около 6-10 % повече. С гориво от еко - харчи нормално. И върви нормално. И другото което е - на практика веднага след чипването смених горивния филтър, който не беше сменян от над 12500 км, дали от него или от чипването, но разхода веднага слезе с още 1/2 литър. (Това по-вероятно е защото си напомпах гумите добре )

        Коментар


          А да събудя малко темичката.Значи вече имам такова наблюдение. Либрата ми при градско каране, един резервоар го харчи приблизително за 24 часа каране До сега не се бяхте замисляли нали?Хубава закономерност
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            BO написа:
            А да събудя малко темичката.Значи вече имам такова наблюдение. Либрата ми при градско каране, един резервоар го харчи приблизително за 24 часа каране До сега не се бяхте замисляли нали?Хубава закономерност
            Напълни ми резервоара и дай да карам. Обзалагаме ли се, че ще смъкна под 18 часа, особено ако е 2.4 Либрата А иначе моята последно я засичах порядъчно натоварена и постоянно с климатик и ми даде 5.3 извънградско.
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              Последна засечка ~ 7,2 градско в Пловдив,на къси разстояния. Като винаги се опитвам да шофирам в диапазона 2000-2300 об/мин. Даже по-често в горната "ми" граница ,защото съм на по-ниска предавка и ако се наложи повече мощност за някаква ситуация ... веднага се получава!!! По принцип не настъпвам много колата,но точно този показател е относителен и субективен за всеки един от нас.
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                Колеги, засичал съм няколко коли в Германия,кадето може да се кара почти на мах. Брава 1.9д (55)и Мареа 1.9тд(75) при средна скорост 140км/ч. 6.1л,като Мареата ми се стори ,че дори клонеше към 6,2лАлфа 156-1.9жтд при средна скорост над 150 да не говоря ,че на места се караше на мах(180)даде разход 5.8/5.9лИ трите коли са по на 200 000км+/-.Засякох и една Б-4 бензин 2.0 обаче за нея неми се говори!Благодарение на нея вече знам почти всички бензиностанций по пътя :D
                Marea Weekend-1.9 Jtd-Elx-2000

                Коментар


                  340 километра с 5.6 литра за всеки 100 от тях. Карането вклчва 30 км градско, излизането на владая в час-пик, 2 пъти изкачване до хижата, изкачване до рилския, на хубавите участъци 110-120, тук там - 140, тук там 60-70. Връщане през белчин, железница, бистрица. Стъпвах си на газта без да му мисля, изобщо не съм пестил от гориво. И малко повече от половин час работа на двг на място. През цялото време климатика не е спирал нито за секунда.

                  Коментар


                    Закарах жената с децата до Русе, че и колата им оставих и сега - любими маршрутки Yellow_Flash_Colorz_PDT_31 3 дена преди да тръгна зередих нафта за 60 кинта (23 литра), преди да тръгна карах из София 60 км. Минах през Търново, та като стигнах в Русе, бях минал точно 410 км, от които 60 градско, и стрелката на нафтата беше на първо деление, т.е. около 7 литра показваше. Правя груба сметка колата да е изгорила 20-21 литра. Климатикът беше непрекъснато включен последните 200 км от пътуването, а на магистралата съм държал между 100 и 160 км/ч, средно около 130-140л Абе горила е около 5 на сто, но само извън града, даже и по малко. Предния път с включен климатик и ръчкане по магистралата ми даде пък 5.3. Иначе на нормален път поддържам между 100 и 110. Доволен съм от колата.
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      здравейте фиат манияци,ето и малко данни от мен-МАРЕЯжтд за 95км градско с климатик(без юркане разбира се)4.8ЛИТРА.Ако не вярвате здраве да е.
                      marea1.9jtd

                      Коментар


                        djotaro написа:
                        здравейте фиат манияци,ето и малко данни от мен-МАРЕЯжтд за 95км градско с климатик(без юркане разбира се)4.8ЛИТРА.Ако не вярвате здраве да е.
                        Аз не вярвам, здраве да е :D
                        SEAT Leon Cupra 300
                        Triumph Street Triple 765 R

                        Коментар


                          Определено ще е здраве.

                          Коментар


                            Твърдо не, освен ако не караш по околовръстното сам в 3 през нощта.

                            Коментар


                              djotaro написа:
                              здравейте фиат манияци,ето и малко данни от мен-МАРЕЯжтд за 95км градско с климатик(без юркане разбира се)4.8ЛИТРА.Ако не вярвате здраве да е.
                              Здраве да е :D
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар


                                ЗДРАВЕЙТЕ. ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ЗА РАЗХОДА НА ФИАТ СТИЛО - ДИЗЕЛ - ГРАДСКО НАЙ-ВЕЧЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА

                                Коментар

                                Working...
                                X