Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Абе то зависи и от картата, и от табелите и от това коя табела до какво води, и от ЕГН-то на табелата... едно време е било 103 км, после по новия път вече е по-малко Например от софия до перник - разстоянието е (не знам колко) . Ама това дали е от края на перник до княжево, или от общината в перник до общината в софия, май никой не знае. А ако живееш в оня край на перник, откъм кюстендил, и трябва да стигнеш до сухата река в софия, сигурно са двойно повече километри. Имам една карта на която маркерите с разстоянията дето са, м/у които пише число отговарящо на километрите м/у двата маркера, маркера за софия е на Руски паметник. А аз ако живея в дружба 2, до Елин пелин ще са много по-малко километри отколкото пише на картата. Всичко е относително.

    Коментар


      Е и аз това имах предвид, затова казах грубо казано и че няма нужда да се хващаме за толкова малките детайли...
      www.CarProfi-BG.com
      Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
      Зареждане и ремонт на автоклиматици.
      Най-атрактивните цени в София!

      Коментар


        Русе-през Шипка-Ямбол(10-15км градско)-Пловдив(15-20км градско)-София=723 кмРазход - 44,8 литра, нафта - Премиум дизел на ОМВ.6,2 л/100км при скорост по първокласните пътища 120 км/ч, а по магистрала Тракия 140 км/ч. Климатикът беше включван от време на време.Разходът е нисък поради сменен в Русе горивен филтър и махнат катализатор.Преди разходът ми беше около 6,8 л

        Коментар


          София - Варна колата е 2.4 JTD нафтата е от ЕКО пробата е пълнене до горе и след това допълване отново до горе. При скорост около 130 почти през цялото време с 5 човека от които 3 деца и багажник до тавана (С деца и жена на море) с пуснат климатик през цалото време разхода беше 5.3 / 100. За първи път я засичам и съм доста приятно изненадан. Аз си пълних и двата пъти така че съм обеден че наистина резервоара ми беше пълен до горе.
          Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
          2000г.
          Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

          Коментар


            Аз пък засичах мойта Брава 1.9 ТД 101 кончета ми дава градско 7, без много зор. С настъпване около 8, ма различно. Сипвам от ОМВ Premium Diesel. Извънградско с скорост около 100 км пада на кам 5 и нещо.
            Fiat Brava 1.9 TD 1997г.

            Коментар


              София -> Стара Загора с Алфата
              Прикачени файлове
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                На моменти да не си бил и с по-голяма Алфа Иначе бих казал - много бе дагое’а

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  На моменти да не си бил и с по-голяма Алфа Иначе бих казал - много бе дагое’а
                  Кое много, скоростта ли
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    Не скоростта колега, консумацията на гориво - нали правилно го чета - над 7 литра? Ама то като пердашиш с Алфата може и да е нормално... "с Алфата" - как го измисли, мноу яку. ред.: Нещо се оплетох с тая Алфа. Да не се чете.

                    Коментар


                      мноо си е добре резултата ама така е , колкото по голям мотор, толкова по добре се представя на висока скорост
                      Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                      ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                      Коментар


                        Резултатът е перфектен за тези 146,5 км/ч

                        Коментар


                          Срам ме е да го кажа, че ще прозвучи като виц - Пунто; 1,7 ТД - София градско - 7,5; магистрала Хемус (Шел околовръсно - Шел Долни Дъбник) -....3,8 (преди седмица)- 4,3 (през зимата).... при скорост 110 - 130....(.... но все пак между 1ви и 2ри тунел има над 10км инерция)
                          FIAT Punto SX; 1,7TD; набор '95

                          Коментар


                            Днес отчетох разход от 9,45 л/100 при изцяло софийско каране. Бях изминал 333 км с 31,37 литра нафта.Ползвал съм климатик през 80% от километрите. Отчитането от пълен до пълен резервоар.

                            Коментар


                              Снощи заредих ей така за всеки случай - 11.73 литра, за 147 км, климатика на практика не е спирал. Това прави под 8/100 софийско. Абе друго си е с напомпани гуми и стегнат дренаж на филтъра

                              Коментар


                                Колеги, колко тежат 60 литра дизелово гориво, и също и за бензина, и според вас дали ще има разлика в разхода на гориво ако постоянно се кара с полупразен резервоар, и се добавят от време на време по 10-на литра, или пък се кара винаги с пълен, и от време на време се допълва?

                                Коментар

                                Working...
                                X