Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Петолъчката(пълен резервоар)- Девин- Тешел - Ягодина и околностите -Доспат- Асеновград(пълен резервоар), без климатик не повече от 130 по магистралата, трима с багаж: 528км/33л нафта.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      Толкова си израходва няма спор.С един резервоар може да се направят 1100 км и нагоре.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        Колега Палиовод - и аз карам отскоро Палио 1,7ТД - по книжка му дават разход 8,6/100 - просто двигателя е по малък а колата е по тежка - Палио Уикенд тежи 1200кг - а едно Пунто със същия двигател тежи по-малко - около 1000 кг, ами 200 кг разлика не е малко - това са 3-ма човека - без водача. Така че нямам - ще гори повече Палиото - ама я карай едно Пунто по тия неравности където можеш да караш това Палио - високо си е и проходимо. И моето гори повече и не знам, но и аз отскоро карам дизел и може би не съм му свикнал още ... чудя се на колко оборота да го карам - къде му е идеалния работен режим - айде който знае да сподели - ще съм му благодарен
        Fiat Palio Weekend TD70
        ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

        Коментар


          карам Fiat Bravo 1,9 TD100 , градско в софия ми прави 7/100 с нормално каране до 2100 оборота.
          Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
          Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
          VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
          VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

          Коментар


            FiFo написа:
            карам Fiat Bravo 1,9 TD100 , градско в софия ми прави 7/100 с нормално каране до 2100 оборота.
            А извънградско 4,5 л ли ти е разхода?!

            Коментар


              мареа 1.9TD100градско-7.1/100извън-6.4/100карам както ми е кеф. с две думи по магистралата мога да карам и с 150-160км. а може и с 90-100км.тази седмица в яките задръствания като се прибирах за 2ч. от люлин до диана бад 9.8/100
              FIAT Marea 1.9TD/100

              Коментар


                градско на мен ми думка около 9-10 , 15км около час и 20 минути ги минавам

                Коментар


                  Това му е хубавото на дизела ,че на място лапа малко.Някой знае ли колко гори на място за един час дизелов двигател примерно 1,9 или 2,4?
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    1.9 ми се върти в главата около 300мл

                    Коментар


                      Малко ми се вижда аз бях правил едни проби на пълен резервоар обаче се съмнявам ,че пробата не е реална защото ако излишното гориво запълва най високата част на резервоара се проваля засичането.Иначе тогава ми даде около 700-850 мл.за един час.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        pugsy написа:
                        1.9 ми се върти в главата около 300мл
                        А стига бе! Направо не мога да повярвам...Ами че то онези печки дето подгряват мотора харчат повече... Ето:Нафтовото вебасто ( DBW 46 ):Full load: 0.58 l/hPart load: 0.29 l/hСега да не излезе че ако работи мотора за да се грееш ще се окаже по-икономично?!?Бахмааму...
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          Нормално.Когато работи на празен ход двигателя произвежда енергия която да преодолее загубите в него. Реално той не върши нищо - отделянето на топлина е страничен ефект.А печката има за цел да топли. За да загрее колата за няколко минути си трябват няколко kW мощност.Ако погледнеш в спецификикацията на тази печка ще видиш че тя е почти 5 kW.

                          Коментар


                            ilkor написа:
                            Нормално.Когато работи на празен ход двигателя произвежда енергия която да преодолее загубите в него. Реално той не върши нищо - отделянето на топлина е страничен ефект.А печката има за цел да топли. За да загрее колата за няколко минути си трябват няколко kW мощност.Ако погледнеш в спецификикацията на тази печка ще видиш че тя е почти 5 kW.
                            Така е, знам, обаче е малко стряскащо да се види написано черно на бяло Иначе и за мощността си прав:Full load: 4.6 kWPart load: 2.3 kW
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              На Шкода 1,9 TDI PD 105 к.с. дава разход 0,8-0,9 л на час по бордкомпютър, без колата да е мърдана и сантиметър.Засичането е правено в рамките на един час.

                              Коментар


                                doofiat написа:
                                На Шкода 1,9 TDI PD 105 к.с. дава разход 0,8-0,9 л на час по бордкомпютър, без колата да е мърдана и сантиметър.Засичането е правено в рамките на един час.
                                общо взето при всички дизели е така 0.8-1.2л/ч
                                FIAT Marea 1.9TD/100

                                Коментар

                                Working...
                                X