Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За 947км съм заредил 65л което прави 6.9л/100км.80% извънградско с 130-140км/ч
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      За 203км съм заредил 11л което прави 5.5л/100км но карането е на жената,като 20-30км са градско.Това е за жтд-то.
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        София-Стара Загора със 140 на темпомат, трима възрастни и две деца, включен климатик-5,8л/100. На връщане 160+, темпомат, на места 190 и силен насрещен вятър, общ разход 7л/100 :D
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          pplk написа:
          София-Стара Загора със 140 на темпомат, трима възрастни и две деца, включен климатик-5,8л/100. На връщане 160+, темпомат, на места 190 и силен насрещен вятър, общ разход 7л/100 :D
          Ехее, тя гори по-малко от моята да си бях взел 2,4
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            970 км зареждане пълно-пълно (не докато изключи пищова, а докато видя нафта до ръба). 400 от тези 970 са извънградско, остатъка 570км само в София.Разхода е 6.35/100км. Има го в подписа ми.
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              noriaga написа:
              pplk написа:
              София-Стара Загора със 140 на темпомат, трима възрастни и две деца, включен климатик-5,8л/100. На връщане 160+, темпомат, на места 190 и силен насрещен вятър, общ разход 7л/100 :D
              Ехее, тя гори по-малко от моята да си бях взел 2,4
              12,5-13 градско, как ти звучи?
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                pplk написа:
                noriaga написа:
                pplk написа:
                София-Стара Загора със 140 на темпомат, трима възрастни и две деца, включен климатик-5,8л/100. На връщане 160+, темпомат, на места 190 и силен насрещен вятър, общ разход 7л/100 :D
                Ехее, тя гори по-малко от моята да си бях взел 2,4
                12,5-13 градско, как ти звучи?
                Градското звучи точно като моето, т.е. неприятно. Дори и с разкарани ДПФ и ЕГР пак виждам такива числа на бордовия компютър и не виждам как ще стане по-добре. Май трябва да си направим отделна тема за разход на автоматици и идеи за понижаването му (ако изобщо има такива). С тия числа хич не се вместваме в общия тон за разход на дизели, само разваляме на останалите хубавата статистика Явно кефа да се кара автоматик на градско тип "софийско" е свързан с 2-3 литра повишен разход над нормалното. Това е цената на постоянния отпуск на левия крак Но пък на извънградско разхода на 2.4-ката е съвсем в рамките на нормалното според мен. Даже това което си цитирал за София-Стара Загора ми се вижда прекалено оптимистично. Сигурен ли си, че си карал през цялото време със 140 на темпомат? Това означава средна скорост 140. Не ми се вярва разход 5.8 да може да се постигне със средна скорост над 100-110. На мен скоро ми даде 5.7/100 по борд при средна скорост 73 км/ч Банско-София.
                Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
                ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

                Коментар


                  159ките и те лапат толкоз и то ръчки.Засичайте, като ускорите до желаната скорост - темпомат и тогава ресет на компа.Защото всяко каране с ниска скорост, сваля разхода
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    5 гърла. Няма как да е икономично в града.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      italcar написа:
                      pplk написа:
                      noriaga написа:
                      pplk написа:
                      София-Стара Загора със 140 на темпомат, трима възрастни и две деца, включен климатик-5,8л/100. На връщане 160+, темпомат, на места 190 и силен насрещен вятър, общ разход 7л/100 :D
                      Ехее, тя гори по-малко от моята да си бях взел 2,4
                      12,5-13 градско, как ти звучи?
                      Градското звучи точно като моето, т.е. неприятно. Дори и с разкарани ДПФ и ЕГР пак виждам такива числа на бордовия компютър и не виждам как ще стане по-добре. Май трябва да си направим отделна тема за разход на автоматици и идеи за понижаването му (ако изобщо има такива). С тия числа хич не се вместваме в общия тон за разход на дизели, само разваляме на останалите хубавата статистика Явно кефа да се кара автоматик на градско тип "софийско" е свързан с 2-3 литра повишен разход над нормалното. Това е цената на постоянния отпуск на левия крак Но пък на извънградско разхода на 2.4-ката е съвсем в рамките на нормалното според мен. Даже това което си цитирал за София-Стара Загора ми се вижда прекалено оптимистично. Сигурен ли си, че си карал през цялото време със 140 на темпомат? Това означава средна скорост 140. Не ми се вярва разход 5.8 да може да се постигне със средна скорост над 100-110. На мен скоро ми даде 5.7/100 по борд при средна скорост 73 км/ч Банско-София.
                      При мен на извънградско дава 5,7-5,8, като основно карам на темпомат със скорост между 110-120 км/ч. Под 110 не включва 6-та автомата. И тогава в зависимост от наклона моментния варира от 4,8 до 5,8. Говоря за почти равно и малки наклони .. На 140км/ч със сигурност ще ми е над 6/100 разхода.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        Разхода на гориво никога не е бил определящ фактор при мен. Предишната каруца харчеше 15 бензин градско, а извънградско по-малко от 8,5 не съм успявал да докарам. Пак автоматик.Нулирах компа на тръгване от Бъкстон и погледнах разхода в центъра на Зарата. Средната скорост беше 122км/ч, ако не се лъжа. Пуснах данните, защото самия аз съм учуден от такъв разход, при условие, че миналата година до морето числата бяха други.п.п. Сори ако пиша несвързано, но се прибрах от купон в 5,30 и още не съм се освестил.
                        207 тиква автомат
                        новокромаджия 2.4 печка

                        Коментар


                          Засичане от днес- 380км извънградско+магистрала , разни планински преходчета и включен климатик- среден разход 5.0 , средна скорост 72км/ч. На Тракия на равните участъци при 130 на темпомат е 5.3/100.
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            Някой знае ли какъв е разходът на Брава 1,9 жтд 105 к.с. за 1 час работа на двигателя на място ?!
                            Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

                            Коментар


                              Около 0.8л/час предполагам.
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар


                                0.5-0.6, не повече
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X