Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На жената ситроен ц3 1,4 хди 68к гори смесено между 4,9 и 6,за няколко месеца идва 5,5 лятото само с клима.Нейното каране е странно,все се чудех как качва мареята от 10-11 до 14-15.И продължавам да се чудя ако бях намерил читаво пунто 1,3 какво щеше да е?
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      Пълен кенеф се оказа тоз мотор http://youtu.be/vlcbPv9p3dg - 100km/h темпомат, тди110 с ремап до същите коне твърдо 4, а дори няма 6та предавка !http://youtu.be/ttE5rx5-6Tk - 130km/h темпомат - също много висок разход, отново язък за 6тата предавка.Поне Лагуна 2.2 дци гори много отгоре, за успокоение
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Арее, стига рива!Ама се кефиш, нъл?Ако искаш да се замълчиш, да ти пусна същия дисплей на бензинката?Днеска я разходих до Филибето, с градското - 6,6/100 бензин. Направо съм приятно изненадан. Ама оня ден в снега трипа показваше 15/100, така че нимой са оплаква от 4,4/100.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          Малее, това 15 си е сериозна цифра!

          Коментар


            emzo написа:
            Поне Лагуна 2.2 дци гори много отгоре, за успокоение
            Лагуната си е тежичка а и предполагам е със стария 2.2При мен баш параход 2.2dCi ама с новия мотор и тежи 2100кг с мен го свалих до 7.8л/100км смесено. При това автоматик и го карам на адаптивни скорости.Трябва да му бутна 5-та да я включва малко по рано и разхода ще го сваля още.

            Коментар


              442км с точно 40л нафта,като градско/извънградско е 65/35% и крайния резултат е 9л/100кмградското е с отсечко по 1-2-3км,а извънградско се кара постоянно с 140(където позволява)като набирането се извършва с пълна газ
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                Като видя такъв разход и ми става гот, че много по малък автомобил харчи повече от парахода :D но пък веднага се сещам за Либрата Yellow_Flash_Colorz_PDT_13

                Коментар


                  На дъщерята Фиат Браво JTD 100 сток ---->771 km---48,33 л. нафта----6,27л./100км. аз я зареждам, така че да видя нафтата до капачката. Маршрут София, Красна поляна ---УНСС---Красна поляна, всеки делничен ден.На сина Фиат Браво JTD 105 сток--->708 km---51,20 л. нафта----7,23л./100км. аз го зареждам, така че да видя нафтата до капачката. Маршрут София, Красна поляна ---ТУ (ВМЕИ) ---Красна поляна, всеки делничен ден.Зареждам на една и съща бензиностанция Екто дизел, на една и съща колонка................Явно на единият крака е по тежък............

                  Коментар


                    Ами не е задължително, 100 харчи една идея по-малко.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      gts.best написа:
                      На дъщерята Фиат Браво JTD 100 сток ---->771 km---48,33 л. нафта----6,27л./100км. аз я зареждам, така че да видя нафтата до капачката. Маршрут София, Красна поляна ---УНСС---Красна поляна, всеки делничен ден.На сина Фиат Браво JTD 105 сток--->708 km---51,20 л. нафта----7,23л./100км. аз го зареждам, така че да видя нафтата до капачката. Маршрут София, Красна поляна ---ТУ (ВМЕИ) ---Красна поляна, всеки делничен ден.Зареждам на една и съща бензиностанция Екто дизел, на една и съща колонка................Явно на единият крака е по тежък............
                      Не само крака е по-тежък, но и телом........ :D Това е в шега на майтапа, по-принцип,стила на каране е фактора,едните са аграсивни,а други са, спокойни и умерени водачи
                      Fiat palio 1.7td

                      Коментар


                        gts.best написа:
                        На дъщерята Фиат Браво JTD 100 сток .....На сина Фиат Браво JTD 105 сто........
                        Е на това му викам Фиат идол П.С. Сои за спама, но не се сдържах.
                        Fiat Brava 1.9TD 100

                        Коментар


                          JTD 100 по принцип трябва да е една идея по-икономично, незнам какво Ви учудва разликата :D Но и на двете коли, разхода е чудесен според мен.
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар


                            emzo написа:
                            Ами не е задължително, 100 харчи една идея по-малко.
                            Почти литър в случая...Добра идея. :P
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Пресен разход от днес сутринта час пик София. Маршрута е хотел Плиска - Цариградско -Университета - Петте Кьошета - Пирогов - кв. Сердика и обратно. На отиване с доста чакане на Орлов мост и Университета - на връщане минах сравнително бързо... Средна скорост 18км/ч. дистанция 21км. 2 мин. остъргване на предния прозорец сутринта на работещ мотор. Карал съм икономично смяна на скорости около 2000 - 2300 об/мин.http://www.youtube.com/watch?v=dyyhbU8-lXQ
                              Прикачени файлове
                              Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                              Коментар


                                6,5 lt на 100 ,при пълно градско каране ,налях малко ,300 мл , Würth Dizel , хем да почисти нагара пък и инжексиона ,най малко 10 лт нафта тябват в резевоара ,
                                Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                                ESP ASR CC HH MSR 6AB

                                Коментар

                                Working...
                                X