Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Yavor написа:
    emzo написа:
    тди гори по-малко и точно ти можеш да го потвърдиш
    Истина е, потвърждавам. Само дето е по шумен и върви по малко. При равни други условия. Най вероятно тди ако го напомпим да върви като жтд-то при еднаква кубатура и той ще гори същото.
    Така е, за да се набере като хората, трябва повечко гориво, както и да бяга повечко.....Разликата между немеца и италиянеца е, че единия гони прецизноста,другия удоволствието. Не случайно им лепнат етикета на немците "техничари". :D
    Fiat palio 1.7td

    Коментар


      emzo написа:
      тди гори по-малко и точно ти можеш да го потвърдиш
      това важи само за PD TDI , common rail а на ВАГ си гори като ЖТД т о
      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
      ESP ASR CC HH MSR 6AB

      Коментар


        не, важи за vp tdi.пд е ламя, но и въртящия и момент идва много рязко.cr tdi за съжаление не съм карал.чакаме kiselo да даде отзиви.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Тъкмо мислех да пиша ))Тди-то даде за първите 1000км около и над 6/100 смесен разход с каране само в Dynamic режим...Постепенно обаче разхода пада....незнам дали е нормално за нова кола, но вчера с нормално към бързо каране до Сандански ми даде 4.9/100...пак в режим Dynamic (S tronic) Следващата събота и неделя ми предстоят още над 1000км и ще споделя разход Мотора иначе е 1,6 TDI...Колата е А3 Sportback 2014 вече на 1600км...
          Прикачени файлове
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            kiselo написа:
            Тъкмо мислех да пиша ))Тди-то даде за първите 1000км около и над 6/100 смесен разход с каране само в Dynamic режим...Постепенно обаче разхода пада....незнам дали е нормално за нова кола, но вчера с нормално към бързо каране до Сандански ми даде 4.9/100...пак в режим Dynamic (S tronic) Следващата събота и неделя ми предстоят още над 1000км и ще споделя разход Мотора иначе е 1,6 TDI...Колата е А3 Sportback 2014 вече на 1600км...
            И цената му е добра! Поне 45 хилки струва това бъкано с последна мода в технологийка..... :DПък за подръжка ,да не говорим!
            Fiat palio 1.7td

            Коментар


              emzo написа:
              не, важи за vp tdi.пд е ламя, но и въртящия и момент идва много рязко.cr tdi за съжаление не съм карал.чакаме kiselo да даде отзиви.
              за vp tdi. нямам мнение ,от 2001 до 2004 карах 1,9 ПД tdi. 130 кс ,в сравнение сдругите дизели много малко гореше
              Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
              ESP ASR CC HH MSR 6AB

              Коментар


                kiselo написа:
                Тъкмо мислех да пиша ))Тди-то даде за първите 1000км около и над 6/100 смесен разход с каране само в Dynamic режим...Постепенно обаче разхода пада....незнам дали е нормално за нова кола, но вчера с нормално към бързо каране до Сандански ми даде 4.9/100...пак в режим Dynamic (S tronic) Следващата събота и неделя ми предстоят още над 1000км и ще споделя разход Мотора иначе е 1,6 TDI...Колата е А3 Sportback 2014 вече на 1600км...
                Същата поразработих миналата година. Беше служебна на жена ми. За нея говорих че е мъртвец. Само в динамик режима се ядваше, ама мотора е малък. Иначе е много тиха, мърка направо. И тая с-тройки е най смахнатата кутия, която съм карал. Непрекъснато се дърпа нанякъде. Ти спреш и искаш да маневрираш - тя се напъва.Разхода обаче на нормален режим и с включена старт- стоп система беше много нисък за градско и смесено каране. Средно 5,6-5,8 като си я караше жена ми. Иначе на дълго все аз съм я карал. От друга страна - хубава нова кола, като самолет е вътре. Само ме дразнеше че климат рониску трябва поотделно да му настройваш двете зони. Ето едно видео на мое ходене до София - за да я издам, жената като излезе в болничен за раждане. Истината е че малко си пограхме по пътя Хасково - София - 1:40мин, средна скорост 125км/ч, разход - 7/100. За това каране - отлично. Алфата би ми дала поне кило и половина отгоре. http://youtu.be/P258RKJThWA
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  Yavor написа:
                  kiselo написа:
                  Тъкмо мислех да пиша ))Тди-то даде за първите 1000км около и над 6/100 смесен разход с каране само в Dynamic режим...Постепенно обаче разхода пада....незнам дали е нормално за нова кола, но вчера с нормално към бързо каране до Сандански ми даде 4.9/100...пак в режим Dynamic (S tronic) Следващата събота и неделя ми предстоят още над 1000км и ще споделя разход Мотора иначе е 1,6 TDI...Колата е А3 Sportback 2014 вече на 1600км...
                  Същата поразработих миналата година. Беше служебна на жена ми. За нея говорих че е мъртвец. Само в динамик режима се ядваше, ама мотора е малък. Иначе е много тиха, мърка направо. И тая с-тройки е най смахнатата кутия, която съм карал. Непрекъснато се дърпа нанякъде. Ти спреш и искаш да маневрираш - тя се напъва.Разхода обаче на нормален режим и с включена старт- стоп система беше много нисък за градско и смесено каране. Средно 5,6-5,8 като си я караше жена ми. Иначе на дълго все аз съм я карал. От друга страна - хубава нова кола, като самолет е вътре. Само ме дразнеше че климат рониску трябва поотделно да му настройваш двете зони. Ето едно видео на мое ходене до София - за да я издам, жената като излезе в болничен за раждане. Истината е че малко си пограхме по пътя Хасково - София - 1:40мин, средна скорост 125км/ч, разход - 7/100. За това каране - отлично. Алфата би ми дала поне кило и половина отгоре. http://youtu.be/P258RKJThWA
                  Че си е мъртвец си е абсолютен факт...няма нищо общо..дори не се и доближава до вървежа на стилото например...а си е 103кс...Екстрите..като изключа B&O озвучаването и Audi MMI системата с блутут и подгрева на седалките...всичко си го имам и в стилото...и мен това с климатроника ме дразни, но ще гледам да свикна... Дано само разхода наистина да падне още...
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    Ще падне, след 3-4000 км почва да пада. Ама зависи и от крачето де. На нула км ли и се качи?Кутията блъска ли те и тебе?Една такава - все се напъва
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      Yavor написа:
                      Ще падне, след 3-4000 км почва да пада. Ама зависи и от крачето де. На нула км ли и се качи?Кутията блъска ли те и тебе?Една такава - все се напъва
                      На 16км беше като се качих...кутията...си е ок няма някакво блъскане или по-рязко тръгване...дори като е на режим Економи превключва толкова плавно, че почти не се усеща...като цяло е тромава във високите скорости....от 0 до 60 като е на S - режим подскача доста бързо...но след 80-90км/ч никаква я няма...започвам сега да и свиквам с Manual режима на СК
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        Ето разхода на мултиджета, извънградско, 90% с круиз-контрол, залепен на 120 км/ч.В тези километри има около 30 км в София. През по-голямата част от пътуването с 4 човека и багаж, в останалата - с 3 човека и багаж.Пробвах на по-къси отсечки да задържа с 90 км/ч, за тях ми дава разход 5.1 л/100км.Компютърът е абсолютно верен, тестван е от пълно до лампа и пак пълнене - даде точност до десета (6.5/100 - с 300 км в София).В София дава среден разход около 12/100. Това при изминати почти 300 км със средна скорост 22 км/ч.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          @Immortal: автоматик ли е Кромата?
                          Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
                          ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

                          Коментар


                            Не, с ръчни.

                            Коментар


                              Автомата, с такава скорост от 120km/h под 7 не пада. Пробвах я събота и неделя Стара Загора - Пловдив по магистралата и така и не видях да падна под 6.8-7.0 Кромата си е тежичка и си лапка!

                              Коментар


                                Па тя и моята харчи толкова при тази скорост.
                                207 тиква автомат
                                новокромаджия 2.4 печка

                                Коментар

                                Working...
                                X