Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Най-лошото колежке е, че си вярваш. Поне така ми изглежда. Та ти го изкара 3-4л. под разхода в каталога. Бих си сменял въздушния филтър всеки божи ден за да ми гори 3.5л като на теб, вместо 7 като на мен, но това са само мечти за съжаление. :D Интересно кои са тези "разни други неща".
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      Tempras написа:
      Най-лошото колежке е, че си вярваш. Поне така ми изглежда. Та ти го изкара 3-4л. под разхода в каталога. Бих си сменял въздушния филтър всеки божи ден за да ми гори 3.5л като на теб, вместо 7 като на мен, но това са само мечти за съжаление. :D Интересно кои са тези "разни други неща".
      Аз мога да ти изброя куп неща които могат да ти вдигнат разхода. Говорим за неизправности по МПС.

      Коментар


        Толкова е и по каталог.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          Станахме като форума на една друга "много здрава" марка Събота или неделя обещавам да направя едно спускане 15 километра от планината на напълно загрял двигател с изключени консуматори като зануля трип компютъра и ще кача и аз снимка, да не се срамува моето зверче, че харчи много
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            Tempras написа:
            Толкова е и по каталог.
            За кой модел каталог си гледал, да не е с мултижетовия 1,3 мотор, защото с 1,9 ЖТД-то, е с други разходни норми, при 1,3 кубиковия дизел, виждам числа с"минимално 3,9литра"и максимално 6,6 литра, а средния 4,5 литра.А при 1,9 JTD e, мин.4л. макс.6,6 среден4,9литра .http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=6973http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=6988
            Fiat palio 1.7td

            Коментар


              ogi28b написа:
              Ето клипове с разход:http://www.youtube.com/watch?v=XA9NqmjUl6M - на отиване;http://www.youtube.com/watch?v=zDGTtstR2jE - на връщане.Ако и на това някой не вярва, че тези двигатели харчат малко, като се управляват правилно... Ако някой не знае как да смята, подсказвам - при 70 км/ч разходът е около 4.25 / 100. Пунтото е с 10% по-лекичко, 25 к.с. по-малко, какво ви учудва, че постига толкова нисък разход? Вижте ми данните в Спритмонитор - разходът, записан на 05.07.2011 е 4.4, а около 40-45% от пътя минах с включен климатик. 50 км градско на ниска предавка из курортите и около 40-45 минути работа на колата на място не ги вземам предвид. За тоя разход съм писал ТУКТОЗИ КОЛЕГА? И той ли не е минал 1500 км с един резервоар?Вместо да пишете как не е възможно и да предлагате на момичето да купувате колата, помислете какво не е наред и защо вашите коли не могат да го постигнат.
              Аз като нямам компютър и икономайзер, как да разбера за управлението на режимите,единствено на оборотомер и слух разчитам.Но за педала нещо немам тоз усет кат компа , щото съм бая тежък ,само 111-112 килца, пък и тоя начин на набиране е кат някой 70годишен старец,и втория момент тоя разход дето си го записал, що не го повториш с още един човек вътре в колата, па да видим дали ще успееш пак да ги дублираш тия числа. :D :D
              Fiat palio 1.7td

              Коментар


                ogi28b написа:
                Ето клипове с разход:http://www.youtube.com/watch?v=XA9NqmjUl6M - на отиване;http://www.youtube.com/watch?v=zDGTtstR2jE - на връщане.Ако и на това някой не вярва, че тези двигатели харчат малко, като се управляват правилно... Ако някой не знае как да смята, подсказвам - при 70 км/ч разходът е около 4.25 / 100. Пунтото е с 10% по-лекичко, 25 к.с. по-малко, какво ви учудва, че постига толкова нисък разход? Вижте ми данните в Спритмонитор - разходът, записан на 05.07.2011 е 4.4, а около 40-45% от пътя минах с включен климатик. 50 км градско на ниска предавка из курортите и около 40-45 минути работа на колата на място не ги вземам предвид. За тоя разход съм писал ТУКТОЗИ КОЛЕГА? И той ли не е минал 1500 км с един резервоар?Вместо да пишете как не е възможно и да предлагате на момичето да купувате колата, помислете какво не е наред и защо вашите коли не могат да го постигнат.
                колега първо твоят разход е на загряла кола и дълъг път на пета предавка(и тировете те изпреварват,мерси от икономично шофиране),а не на студен двигател и градски условия със светофар през 500м,сигурно колежката лови само зелени вълни та постига такива разходи в ГРАДА
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  Мисля , че темата е такава,че всеки трябва да напише за своя автомобил. Аз пиша какво МИ ПОКАЗВА моя. Нямам за цел да се надлъгвам или да си измислям , така че може да се успокоите. Въпреки всички коментари,показанията ми не се променят .

                  Коментар


                    разход

                    Колега betuk,защо мислиш,че колите (особено дизелите) лятото горят по-малко? Защо ли слагат кулери? Успех с гатанката!

                    Коментар


                      Re: разход

                      mariatodorova написа:
                      Колега betuk,защо мислиш,че колите (особено дизелите) лятото горят по-малко? Защо ли слагат кулери? Успех с гатанката!
                      Ти знаеш ли отговорът?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        разход

                        Да,много добре.

                        Коментар


                          mariatodorova написа:
                          Мисля , че темата е такава,че всеки трябва да напише за своя автомобил. Аз пиша какво МИ ПОКАЗВА моя. Нямам за цел да се надлъгвам или да си измислям , така че може да се успокоите. Въпреки всички коментари,показанията ми не се променят .
                          Колежке:D , опитах се по-горе да кажа че, с тия електронни показания са относителни, смисъл че тоя разход е моментен. Ако си обърнала внимание, болшенството тук казват среден разход,или разход само извън градско, или само градско,като базата за смятане е, освен тоя от компа, но и от колонката на бензиностанцията, и при определени километри,се зачича и се прави една средна сметка на консумация на гориво.Не случайно, в книжката на моята кола, но и на други марки съм виждал, относно определянето на средния разход е на базата към 40/60%. или просто казано съотношение градско 40% и извънградско 60%, това е европейското измерване на средния разход, като данните които пишат автопроизводители, не винаги отговарят , но са близки до реалността , и другото което пишат в книжките е минималния, и максималния разход, само дето не видях за какво състояние са дадени, дали с натоварен, или празен, само с водача.......Но случая при Вас е тоя разход, разход 3,7 ГРАДСКО,което дори и кола от VAG- групата с най-малкия мотор,не могат да постигнат такъв разход в градски условия.Но ако беше казала ,средно 4,5, или 5литра, по се ядва, но 3,7 литра само градско :D
                          Fiat palio 1.7td

                          Коментар


                            Re: разход

                            mariatodorova написа:
                            Да,много добре.
                            Според мен кулерът го слагат, за да може въздуха зимата да се загрява, за да харчи по-малко, защото лятото въздухът е по-топъл и реално харчи по-малко. Ако може нещо да добавиш би било добре.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              Кулерът служи за охлаждане през лятото,защото студеният въздух е по-богат на кислород(нужен за ефективното изгаряне).

                              Коментар


                                mariatodorova написа:
                                Кулерът служи за охлаждане през лятото,защото студеният въздух е по-богат на кислород(нужен за ефективното изгаряне).
                                Колежке, недей ми задава такива въпросчета, защото и аз също ще ти задам въпрос: В коя марка първо въвеждат тоя така наречен "Кулер", и колко процента се увеличава мощноста спрямо, турбо обикновенно ???!!!
                                Fiat palio 1.7td

                                Коментар

                                Working...
                                X