Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пловдив-Варна през Ямбол - 4,4л. По магистралата- 120-130, извън нея- 90-100.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      benzol написа:
      последното засичане резервоара Пълен-Пълен 736км 47л Нафта с климатик през цялото време http://www.carspending.com/bg/fuelin...uelingID=10545 <<<< тук има пътя по който съм минавал
      Този линк не може да бъде отворен, защото сайтът изисква регистрация.

      Коментар


        от както не съм с 15ки отпреде а с 14ки разхода падна малко , преди бургас - приморско с ограниченията 4.2 в момента е 3.7 (с климатик става въпрос) почва вече да ме съмнява тоя комп , на градско също ми падна разхода, явно влият много един цол а 2-3... и все едно си минал от бензин на газов инжекцион
        Punto JTD
        http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

        Коментар


          jimi69 написа:
          от както не съм с 15ки отпреде а с 14ки разхода падна малко , преди бургас - приморско с ограниченията 4.2 в момента е 3.7 (с климатик става въпрос) почва вече да ме съмнява тоя комп , на градско също ми падна разхода, явно влият много един цол а 2-3... и все едно си минал от бензин на газов инжекцион
          Нали се сещаш, че километража вече не ти е верен, освен ако не си променил височината.... на гумата за да остане диаметъра като на 15-ка.

          Коментар


            jimi69 написа:
            от както не съм с 15ки отпреде а с 14ки разхода падна малко , преди бургас - приморско с ограниченията 4.2 в момента е 3.7 (с климатик става въпрос) почва вече да ме съмнява тоя комп , на градско също ми падна разхода, явно влият много един цол а 2-3... и все едно си минал от бензин на газов инжекцион
            Ха-ха Кво толкоз хвалите тия компютри, за да е верен сто процента един комп, трябват да се спазят много фактори.Като се започне от гуми, и се стигне до електронните устроиства които отчита количеството гориво, затова най -сигурния и на точен е пълно за пълно, и то с туби които са с точен литраж.Не случайно , на бензиностанцийте имат контролна лейка, която периодически служителите си проверяват колонките,защото сто процента неможе да се разчита на техниката, освен ако са с дублирани датчичи и прочие като на самолетите .
            Fiat palio 1.7td

            Коментар


              Абе зависи и от направията на бордовия компир.Например на А3-ката на жена ми бордовия е точен до втората цифра след запетаята.Имам съм възможност да го засега десетки пъти - колата се зарежда винаги и само до горе! Напълно е възможно грешката да е от зареждането, не от бордовия Снощи си проведох един експеримент с този бордови компир - пуснах по инерция и наблюдавах моментния разход - при 60км/ч е 1,7л/100км, при 50км/ч е 1,9л/100км, което автоматически означава че разхода на мотор 1,6тди 2008 година е 0,95 литра на час с включен климатик!Малко да се захлади и ще направя същата проверка без да е пуснат климатика.Пиша това защото много пъти сме се чудили колко е разхода на тихи обороти на час на дизелов двигател, а нашите бордни компири са едни свободни италиански души и хич не им дреме за тая работа Дето се вика те ни казват - ’бе кво ви пука за кило-кило и половина разлика в разхода’... Моя даже се е разлензил яко тия дни - пише ми че средния ми разход е 7,6/100, а аз го усещам по джоба си на колонката като благонравните 9,6/100
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                chaveto написа:
                jimi69 написа:
                от както не съм с 15ки отпреде а с 14ки разхода падна малко , преди бургас - приморско с ограниченията 4.2 в момента е 3.7 (с климатик става въпрос) почва вече да ме съмнява тоя комп , на градско също ми падна разхода, явно влият много един цол а 2-3... и все едно си минал от бензин на газов инжекцион
                Нали се сещаш, че километража вече не ти е верен, освен ако не си променил височината.... на гумата за да остане диаметъра като на 15-ка.
                колата от завода е 175/60/14, беше със 185/60/15 в момента е 185/55/14 демек сега съм по близо до заводските само плюсове има с по малки джанти, завива повече, друса по малко, върви повече и гори по малко
                Punto JTD
                http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                Коментар


                  Разликата в гумите ти е била много голяма. Съвсем нормално е да имаш поне 0.3-0.4 литра разлика. Преди си изминавал 93 км, а таблото ти е отчитало 100. Като си приравниш разход 4.2/100 към 93, получаваш 3.9/100. "...завива повече..." - нали не го мислиш сериозно? Слагай по една усмивка след такива думи, че някой ще те вземе на сериозно. "... гори по-малко... " - ама си изминал и по-малко.

                  Коментар


                    Oooo Явка.Какво си се зачудил веднага ти давам готов резултат. Онзи ден го правих със и без включени фарове.Ако има някой да го повтори теста ще е супер.Моля :
                    Условия за провеждане на теста:Продължителност - 5 минути.Добре загрял двигател. Между двата теста пуснах парното на максимум и въпреки високата околна температура успя да свали температурата на двигателя /антифриза с няколко градуса.Бях вдигнал капака на двигателя и през цялото време гледах дали ще се пуснат перките - до колкото видях не успяха, но имаше един доста странен спад на температурата към края на втория тест с около един градус. ( по време на първият тест си нарастваше постоянно) Ако някой има логично обяснение моля. Единственото което се сещам е че датчика подава някакви усредени данни.Всички ел .консуматори бяха спрени. Радио на офф, парно не работи и прочие.Първо направих лог без фарове с максимална скорост на опресняване (около 4 пъти в секунда), но забелязах че понякога пропуска данни и пише нули. При обработката на данните премахнах около 10 реда които съдържаха нули.Не ми се занимаваше да гледам дали са ми правилни настройките на порта, за това по време на втория лог намалих скоростта на опресняване на 2 пъти в секунда. Нямаше редове с нулеви стойности.Това са всички подробности.Ето и резултата:Литра на моточасСредна стойност без фарове 0.575335346Средна стойност с фарове 0.596791046Разлика 0.021455701 ЛитраИли като го гледам колко са пада 20 мл ?
                    А ето и файловете с логовете.
                    Прикачени файлове
                    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                    Коментар


                      Ми кат пуснеш климатика и си става 900гр на час...Толкова е явно.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        Е с климатик не съм пробвал, че ще ми се вдигне разхода и ще си прецакам статистиката. Иначе може и такъв тест да се направи - колко му е.Би било интересно да сравним 1.6 ваг с 2.4 jtd
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          pr_00f написа:
                          Е с климатик не съм пробвал, че ще ми се вдигне разхода и ще си прецакам статистиката. Иначе може и такъв тест да се направи - колко му е.Би било интересно да сравним 1.6 ваг с 2.4 jtd
                          1.6 Последното поколение Дизел на ВАГ или ?
                          Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                          Коментар


                            Да, 1,6 ВАГ мотор, мисля че е последното поколение или предпоследното - 2008 е колата. По назад аз съм писал за нея.В интерес на истината моторчето е много пъргаво, тихо и бих казал доста икономично... Щом аз не мога да дигна над 6 на дълго с него... Е, на магистралата 150-160 с климатик си хапва твърдо 6,8-6,9...
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              Yavor написа:
                              plachkov написа:
                              955 км с 35,2литра нафта от ОМВ-3,68/100.Фиат Пунто 1.3 Мултиджет.При скорорст 100-120
                              Ееее, де, взехте да се оливате...А по надолнище връща в резервоара ли?
                              Не се оливам.Разхода който съм дал е пълно/пълно извънградско,сам и без клима.Колата е служебна и мога да пусна пътен лист,където се вижда колко гори.4,4 л/100 смесен разход.Нали не мислиш,че ще наливам гориво от джоба за служебен автомобил Вчера се върнах от Ахтопол с разход 4,2л/100,но четери души с багаж мах скорост 120

                              Коментар


                                София - Солун - Сарти и обратно (с обиколка на полуострова) - общо 950км, 4.5/100, на климатик, трима души и багаж догоре; по магистралите 120-140, по останалите пътища 90-110, с изключение на планинското в Ситония. В края на трипа бях на една чертичка гориво. Такъв добър разход предвид товара и разнообразния терен не бях докарвал досега, супер доволен съм от Стилото

                                Коментар

                                Working...
                                X