Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормално, няколко пъти се упоменаваше, като се споделя разход, да се описва и начина на каране.Аз например, като карах печката, при изпреварване, свалях предавка надолу и газ до ламарината Сега свалям поне 2 предавки
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      ниският разход при дизелите е възможен, особено ако се спазват ограниченията на скоростта на междуградските пътища. При скорост до 90 км/ч без агресивно каране нормално разхода е до към 4,5 литра/100. Но ако искаш ускорение след излизане от завой, или при изпреварване, или просто за кеф.... е имат си своята цена. Пък и на магистралата не можеш със Стилото да караш с 90-100 и да те задминават скапани Гоуфове. Сега като карах от Пловдив по магистралата към Бургас под 125 (по ГПС, по километраж 135) не съм мръднал, като често си карах и със 135, та моментния разход беше от 5,6 до 6,3 литра при 2800-2900 оборота. И накрая от Самоков до Китен среден разход отчете 5,2 за 460 км.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        Явка, не ги разбирам тия Хюндаи и предполагам говориш за Санта Фе. А той е доста по-лек от БМВ-то. Дори бих казал, че на килограми е приблизително колкото моето БМВ А за разхода си прав, има различни хора с различен нрав. Аз съм спокоен тип и карам нормално, с движението. Не се правя на състезател :D А както казах аз до сега не съм карал дизелов автомобил, който да не мога да му смъкна разхода под този, който е вписан в книгата. ААаа излъгах, Пунтото ми беше много инатливо и не можех, прости си харчеше. Ама то не се брои за дизелов двигател според моите критерии. Там беше добре, че вървеше с каквото му сипеш в резервоара
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          BO написа:
          Явка, не ги разбирам тия Хюндаи и предполагам говориш за Санта Фе. А той е доста по-лек от БМВ-то. Дори бих казал, че на килограми е приблизително колкото моето БМВ А за разхода си прав, има различни хора с различен нрав. Аз съм спокоен тип и карам нормално, с движението. Не се правя на състезател :D А както казах аз до сега не съм карал дизелов автомобил, който да не мога да му смъкна разхода под този, който е вписан в книгата. ААаа излъгах, Пунтото ми беше много инатливо и не можех, прости си харчеше. Ама то не се брои за дизелов двигател според моите критерии. Там беше добре, че вървеше с каквото му сипеш в резервоара
          Боби, Хюндая е ix55, не е Санта Фе, макар че и служебното Санта Фе яде толкова,а мотора е по малък. Санта фе- то определено е поне петсотин кила над твоето БМВ приятелю, доста по голямо купе си е, а их55 е още по тежък, то и на пътя се усеща. Само да уточня за моето каране - не става дума за бясно душманско каране, а за режим в малък град - къси разстояния, съответно студен двигател зимата и яко напечено купе лятото!Аз не вадя душите на колите си, напротив, много ги пазя даже.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            Yavor написа:
            BO написа:
            Явка, не ги разбирам тия Хюндаи и предполагам говориш за Санта Фе. А той е доста по-лек от БМВ-то. Дори бих казал, че на килограми е приблизително колкото моето БМВ А за разхода си прав, има различни хора с различен нрав. Аз съм спокоен тип и карам нормално, с движението. Не се правя на състезател :D А както казах аз до сега не съм карал дизелов автомобил, който да не мога да му смъкна разхода под този, който е вписан в книгата. ААаа излъгах, Пунтото ми беше много инатливо и не можех, прости си харчеше. Ама то не се брои за дизелов двигател според моите критерии. Там беше добре, че вървеше с каквото му сипеш в резервоара
            Боби, Хюндая е ix55, не е Санта Фе, макар че и служебното Санта Фе яде толкова,а мотора е по малък. Санта фе- то определено е поне петсотин кила над твоето БМВ приятелю, доста по голямо купе си е, а их55 е още по тежък, то и на пътя се усеща. Само да уточня за моето каране - не става дума за бясно душманско каране, а за режим в малък град - къси разстояния, съответно студен двигател зимата и яко напечено купе лятото!Аз не вадя душите на колите си, напротив, много ги пазя даже.
            Както сега разгледах, разликата между Санта Фе-то и мен са има няма 50 кила.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Колеги, какво става с тая нафта, сега минах покрай Shell и гледам 2.71 лв. :ОНенормална работа....
              Fiat Punto 1.9 JTD 85hp 2002г.

              Коментар


                Тез Ланчии бре ......
                LYBRAtor написа:
                София - Банско с климатик, скорост 130-150 на магистралата, 100-120 на двулентовия, ремонти по пътя, изпреварвания и никакво каране с цел икономии - 4.9/100км. преди с такова каране даваше 5.6-5.8. сега след ремапа явно не е толкова жадна img182
                Либра 1,9 105Направо си мисля, да ходя да тегля заем и да му я купувам, то с тоз разход .... ще си я избия за нула време.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Отново няма да си впиша разхода. Не бягам от заводския за ЖТД 100 и туй то. След първоначалните ми ядове по тази кола ( преди 4 години) вече твърдя, че всяко левче положено в нея си е струвало...Мислех в блатото да я бутам.Сега, където и да отида все нейните ключове взимам...Това лято ми се наложи да пътувам редовно: Бургас - Смокини. Спазвам си ограниченията ( целия път е с камери). Рядко прехвърлям нищожните...90 км/ч. Няма и как там.... Е-еее. Под 4.2/100 не иска да падне. , но...с Опел Вектра C 2.0 ДТИ със същото каране си ги кова 5.2-5.5 л/100. Отчитам габаритите, но при 90 км/ч. удобството си едно и също де. Добавям, че Бравата е с климатроник, Опела е с климатик и си работят постоянно. За едно отиване и връщане с Бравата разликата ми е цената на литър нафта към съответния ден. Що да не я предпочитам. :D
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    5,3 ми даде моят нафтояд Русе-Димитровград-РусеКлимата през цялото време работеше.Преход - 590км. (+малко градско).Изгорено гориво - 31 л.Разход - 5,3/100.Скороста ми рядко надвишаваше 120км/ч. Само на връщане по някои участъци държах 140км/ч, но като цяло скоростта ми беше около 120 извън населените места. Вече мисля да не я засичам, ще си я карам така.
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      Последния ми резервоар на БМВ-то показа по-висок разход с 0.2 литра спрямо предишния и го заковах на 7.02л/100км.Може би да е заради по-горещото време и климатика, знам ли :Dп.п. Убеждавам жената, че ни трябва 1.3жтд, ама за сега не връзва. Ще видим в крайна сметка
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        wow не съм очаквал такъв разход http://www.carspending.com/bg/profil...ea-weekend-elx това е от днес извън градско Пловдив-Шипка-Габровокаране не повече от 90-100км/чградско в Пловдив за 46.4км - 3.79л това мисля е към 7.5-8л на 100км

                        Коментар


                          С Бравото пътувах от Нова Загора до Св.Влас и обратно ,като във Влас се обърках няколко пъти на едно кргово в Бургас се въртях като пумпал няколко пъти , квартирата във Влас плажа и обратно с колата ... всяка вечер в Слънчев бряг на ресторант и обратно във Влас от там по двулентовите пътища съм карал с 80 - 120 в зависимост от останалите автомобили .... на бургаската магистрала колкото може .... Фиата е чипосан и на 4000 об. ми спира нафтата , цялата магистрала съм я минал с 4000 об. педала до долу без клима на оторени прозорци през цялото време .... по едно време се гоних с едно бензиново бмв (милото много се изреваваше зад мене ама все пак зад мене ) минавах през Сливен .... накрая имах да карам и грацко доста ... имах около 10 литра нафта във влас сложих за всеки случай 60 лв на цена 2.71 за литър и ми стигнаха с тях минах 580 км незнам как стана тва и все още се чудя Браво 99’ 1.9 ЖТД 105 + чип ... вчера сложих 20 лв на 2.71 за литър минал съм 113 км и има още докато ми светне резервата при само градско каране с доста натискане (колата я взех преди няма и месец и още не съм и се насител и мноо ме кефи как върви за тва си и раздавам цялата газ сутрин и на трета върти гуми ) оооо забравих да кажа че съм изолирал ЕГР-а и го няма

                          Коментар


                            Само дето не става ясно колко ти е разхода... така си го написал...Препинателните знаци са доста важно нещо да ти кажа.Ето един пример:Да се помилва, не да се убие!Да се помилва не, да се убие!Разликата между живота и смъртта понякога е мястото на запетаята в нечие писание!Сори за спама ама не се стърпях!
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              Колеги от темата не ми става ясно, защо се оплаквате от качеството на горивото в нашата страна, при положение че 90% давате литър - литър и половина под каталожните данни...
                              FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

                              Коментар


                                Каталожните данни са усреднени. Както има колеги с разход доста по висок от каталожните данни ,така има и водачи които са с по нисък разход . :D Зависи от от карането,не само от бързото каране а от умението да караш . И съпругата кара колите ми и има книжка 1974г ,но си е мъка когато ме вози.
                                Фиат Панда 1.2 2006година
                                Синджира си идва ,а козата я няма...

                                Коментар

                                Working...
                                X