Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    доста време не съм падал под 6 лт ,карам я само в градско средна скорост 30 кмЧ,на на извънградско ,полошението се променяна 2000обм е падала до 3,8 лт на 100км на 6 предавка с 2000обм прави около 115-120 кмЧ
    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

    Коментар


      Градски , тия 2100 км естествено че на са минати с един резервоар . Просто на първи май нулирах километража и още не съм го изчистил и си наблюдавам средния разход и изминатите километри. А имам вяра на компютъра , защото почти нямам разлика от изгореното гориво и изминатите километри.Най точния метод е отиваш на бензиностанцията и наливаш резервоара до гърловината просто да виждаш и горивото почти до капачката . Караш примерно 100 или 200 км отиваш пак на бензиностанция и пак я пълниш до гърловината . Виждаш колко си налял и смяташ колко км си изминал с това гориво. Второ ,в града съм засичал Стилото и там се движа около 6л.Има и още неща които влиаят на горенето . И двете ми коли са в топли гаражи и зимата там температурата под 10 градуса в най големия студ не пада . Едно е да запалиш и тръгнеш от такъв гараж друго е да палиш при минус 10градуса .Но сега в конкретния случай става дума за топло време и хубави пътища .Най масовото ми каране е на пета с 80км и 1500 оборота при Стилото а при джипката пак на пета скорост при обороти 2000 вдигам 80км. Така че над 2000 оборота съм вдигал само при задминаване , останалото време съм все около 1500.Който вярва , вярва , не лъжа и дума в това което съм написал.
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        коцев написа:
        Градски , тия 2100 км естествено че на са минати с един резервоар . Просто на първи май нулирах километража и още не съм го изчистил и си наблюдавам средния разход и изминатите километри. А има вяра на компютъра защото почти нямам разлика от изгореното гориво и изминатите километри.Тай точния метод е отиваш на бензиностанцията и наливаш резервоара до гърловината просто да виждаш и горивото почти до капачката . Караш примерно 100 или 200 км отиваш пак на бензиностанция и пак я пълниш до гърловината . Виждаш колко си налял и смяташ колко км си изминал с това гориво. Второ ,в града съм засичал Стилото и там се движа около 6л.Има и още неща които влиаят на горенето . И двете ми коли са в топли гаражи и зимата там температурата под 10 градуса в най големия студ не пада . Едно е да запалиш и тръгнеш от такъв гараж друго е да палиш при минус 10градуса .Но сега в конкретния случай става дума за топло време и хубави пътища .Най масовото ми каране е на пета с 80км и 1500 оборота при Стилото а при джипката пак на пета скорост при обороти 2000 вдигам 80км. Така че над 2000 оборота съм вдигал само при задминаване , останалото време съм все около 1500.Който вярва , вярва , не лъжа и дума в това което съм написал.
        А-а-а, значи това горното е дневният ти километраж,както при мен механичен с бутон Тъй нато нямам компютър,се заблудих с тия показания ,защото както казах не съм в час с функцийте на борд компа. Наскоро четох някъде в интернета, тука не запомних коя марка автомобил,че борд компютъра ще има допълнителна функция освен да показва всички показания който ги има досега ,да подказва(да напомня на водача да премине на съответната предавка),и това ще са на тия коли дето са с ръчна или типтроник скорости..... Тази функция е с цел да помага на водача да кара в най икономичен режим, дали в града или извън града.. :D
        Fiat palio 1.7td

        Коментар


          какво забелязах днес, след известно каране на моментен разход:Ситуацията е следната: по надолнище с 40 на 3та освобождаваме от скорост, от борда спира да отчита гориво, намалих заради легнал полицай, обаче беше надолнище, спрях и пак тръгнах, по инерция без да барам нищо, в момента в , който спрях, борда почна да отчита моментен 10-15-25л на 100 Явно по инстинкт си е мислел, че ще вкарам първа скорост Така, че бордовете из града не отчитат точно, извън града съм го засичал - точен е, но в града не
          Punto JTD
          http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

          Коментар


            моята си гори колкото и сипя с 12л горе долу 160км градско в Пловдив като от време на време е пуснат и климатика, извън града с клима е към 6л може и малко повече абе общо взето си гори само да поясня че не карам с 30км в града случва се и с 70-80км по булевардите иначе гледам да я карам до 2000об в града извън него до към 2500-2750об абе към 110-120км

            Коментар


              Поздрав за Емзо от едно тракащо и вибриращо дизелче!Отивам днес на неФролог заради вчерашното ми пътуване https://www.youtube.com/watch?v=8VnuLkG2YZUЕ, разхода му е средно 11/100, ама такъв е живота
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                Явка, аз ако имам пара за ново Хюнди .... е*ем ти и италианското автомобилостроене
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  emzo написа:
                  Явка, аз ако имам пара за ново Хюнди .... е*ем ти и италианското автомобилостроене
                  Аз па бих си взел нова 159ка с ti пакета :P Естествено с големия дизел под капака, после - ремапче Щото с тоя камион, дето уж върви като бесен - 3,2 литра, шестак и 260 коня, снощи на светофара в Хасково почти ме издуха един Голф 4, 1,9 матор - ама кви кадеши пусна само, не е истина .Джипо е страшен, вози невероятно, върви добре, но на малките предавки е тромав.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    Yavor написа:
                    emzo написа:
                    Явка, аз ако имам пара за ново Хюнди .... е*ем ти и италианското автомобилостроене
                    Аз па бих си взел нова 159ка с ti пакета :P Естествено с големия дизел под капака, после - ремапче Щото с тоя камион, дето уж върви като бесен - 3,2 литра, шестак и 260 коня, снощи на светофара в Хасково почти ме издуха един Голф 4, 1,9 матор - ама кви кадеши пусна само, не е истина .Джипо е страшен, вози невероятно, върви добре, но на малките предавки е тромав.
                    Да, ама с тоз звяр малко ме съмнява да стане номера с издухването..... http://bmw.newcar.bg/BMW-X5-xDrive35d-skl4524.html
                    Fiat palio 1.7td

                    Коментар


                      betuk написа:
                      Yavor написа:
                      emzo написа:
                      Явка, аз ако имам пара за ново Хюнди .... е*ем ти и италианското автомобилостроене
                      Аз па бих си взел нова 159ка с ti пакета :P Естествено с големия дизел под капака, после - ремапче Щото с тоя камион, дето уж върви като бесен - 3,2 литра, шестак и 260 коня, снощи на светофара в Хасково почти ме издуха един Голф 4, 1,9 матор - ама кви кадеши пусна само, не е истина .Джипо е страшен, вози невероятно, върви добре, но на малките предавки е тромав.
                      Да, ама с тоз звяр малко ме съмнява да стане номера с издухването..... http://bmw.newcar.bg/BMW-X5-xDrive35d-skl4524.html
                      BMW X5 - три литров дизел0-100км/ч=5.4секградски разход = 8.8л/100км
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        BO написа:
                        BMW X5 - три литров дизел0-100км/ч=5.4секградски разход = 8.8л/100км
                        Къв е тоя дизел... сигурно 400 коня?!! Това е от новите сигурно...
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          Виж bmw 120d По-конкретно каталожния му разход. А е само 184к.с.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            emzo написа:
                            Виж bmw 120d По-конкретно каталожния му разход. А е само 184к.с.
                            Ако гледаме тази комбинация, то по-добре да гледаме 320d EfficientDynamics А за да бъде още по-готино, то сравни тези два параметъра на новото 330д
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              BO написа:
                              betuk написа:
                              Yavor написа:
                              emzo написа:
                              Явка, аз ако имам пара за ново Хюнди .... е*ем ти и италианското автомобилостроене
                              Аз па бих си взел нова 159ка с ti пакета :P Естествено с големия дизел под капака, после - ремапче Щото с тоя камион, дето уж върви като бесен - 3,2 литра, шестак и 260 коня, снощи на светофара в Хасково почти ме издуха един Голф 4, 1,9 матор - ама кви кадеши пусна само, не е истина .Джипо е страшен, вози невероятно, върви добре, но на малките предавки е тромав.
                              Да, ама с тоз звяр малко ме съмнява да стане номера с издухването..... http://bmw.newcar.bg/BMW-X5-xDrive35d-skl4524.html
                              BMW X5 - три литров дизел0-100км/ч=5.4секградски разход = 8.8л/100км
                              При всички положения каталожния 8,8 на БМВто не е мерен като са достигани 100км/ч за 5,4 сек Не знам на Хюндая колко му дават до сто, знам че е три тона почти - сякаш е малко по голям от Х5Пичове, дайе да не си оворим за имагинерни разходи, моля ви се!Аз предлагам така - който има супер нисък разход или да си признае че едва пипа газта, изключва от скрост, гаси по нанадолнище и т.н. техники за мъчение...ааа, за спестяване на гориво, или да взмеме да ми даде да покарам неговата кола, без да я настъпвами да й вадя душата, просто на моето гадно градско, за д авидите колко всъщост си хапва. Давам алфата в това време да пробвате да ви гори малко Само после да не стане да не искате да слезете от Белисима
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар


                                Yavor написа:
                                BO написа:
                                betuk написа:
                                Yavor написа:
                                emzo написа:
                                Явка, аз ако имам пара за ново Хюнди .... е*ем ти и италианското автомобилостроене
                                Аз па бих си взел нова 159ка с ti пакета :P Естествено с големия дизел под капака, после - ремапче Щото с тоя камион, дето уж върви като бесен - 3,2 литра, шестак и 260 коня, снощи на светофара в Хасково почти ме издуха един Голф 4, 1,9 матор - ама кви кадеши пусна само, не е истина .Джипо е страшен, вози невероятно, върви добре, но на малките предавки е тромав.
                                Да, ама с тоз звяр малко ме съмнява да стане номера с издухването..... http://bmw.newcar.bg/BMW-X5-xDrive35d-skl4524.html
                                BMW X5 - три литров дизел0-100км/ч=5.4секградски разход = 8.8л/100км
                                При всички положения каталожния 8,8 на БМВто не е мерен като са достигани 100км/ч за 5,4 сек Не знам на Хюндая колко му дават до сто, знам че е три тона почти - сякаш е малко по голям от Х5Пичове, дайе да не си оворим за имагинерни разходи, моля ви се!Аз предлагам така - който има супер нисък разход или да си признае че едва пипа газта, изключва от скрост, гаси по нанадолнище и т.н. техники за мъчение...ааа, за спестяване на гориво, или да взмеме да ми даде да покарам неговата кола, без да я настъпвами да й вадя душата, просто на моето гадно градско, за д авидите колко всъщост си хапва. Давам алфата в това време да пробвате да ви гори малко Само после да не стане да не искате да слезете от Белисима
                                Явка имам ч познат има като твоята алфа само че 2.4jtd не знам колко коня и си я настъпва повече от 3-предавка не кара из града и вика че му горяла към 13-15 литра на 100км ама вика кефа цена няма :D

                                Коментар

                                Working...
                                X