Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    BO написа:
    Yavor написа:
    Я кажете за какво говорим, че с климатика под 10/100 не мога да падна в Хасково... Даже ми мирише че съм почнал да наближавам 11/100
    Лично аз си мисля, че при теб е физичен проблем. Най-вероятно имаш прекалено късо ахилесово сухожилие.Ъгъла на стъпалото ти стои постоянно в една такава стойка, където не е полезна за разхода.
    Явно и аз трябва да отида на доктор за този десен ахилес ... 10/100 градско
    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

    Коментар


      bahricin написа:
      коцев написа:
      Ами аз така и така не я използвам турбината .
      Бате Коцев доста здрави нерви имаш между другото...
      Ами след като 45 години имам зад волана ,значи съм уврял и прекипял. Миналата седмица направих един експеримент. Пътувах всеки ден от Ловеч до Троян и от там на басейна на Чифлика . Пътя от Ловеч до Троян го направиха перфектен . Та единия ден засичам времето на тръгване и карах малко като вас младежта на ръба на максималната скорост демек 90-100км и влизах в завоите малко със страх . На другия ден си карах както си карам винаги спазвайки всеки знак и ограничение и пак засякох времето . Теглих калема и се оказа че първия ден карайки малко рисково съм стигнал по бързо с някакви си 4 минути . Разтоянието е 36км . Та има ли файда от ползата човек да рискува за някакви няколко минути ? Няма . Има полза от това че по бавно му се изпразва потфейла. :D
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        avvasilev написа:
        Явно и аз трябва да отида на доктор за този десен ахилес ... 10/100 градско
        A значи един по един взехте да си признавате.10-11 х 2.58 = 25.80-28.38лв15 газ (което е много де, ама да се застраховам) х 1.16 = 17.40лв.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          коцев написа:
          bahricin написа:
          коцев написа:
          Ами аз така и така не я използвам турбината .
          Бате Коцев доста здрави нерви имаш между другото...
          Ами след като 45 години имам зад волана ,значи съм уврял и прекипял. Миналата седмица направих един експеримент. Пътувах всеки ден от Ловеч до Троян и от там на басейна на Чифлика . Пътя от Ловеч до Троян го направиха перфектен . Та единия ден засичам времето на тръгване и карах малко като вас младежта на ръба на максималната скорост демек 90-100км и влизах в завоите малко със страх . На другия ден си карах както си карам винаги спазвайки всеки знак и ограничение и пак засякох времето . Теглих калема и се оказа че първия ден карайки малко рисково съм стигнал по бързо с някакви си 4 минути . Разтоянието е 36км . Та има ли файда от ползата човек да рискува за някакви няколко минути ? Няма . Има полза от това че по бавно му се изпразва потфейла. :D
          Всички бързаме към свети Петър, но едни бързат с 90, други със 190. Аз лично съм от първите.

          Коментар


            emzo написа:
            avvasilev написа:
            Явно и аз трябва да отида на доктор за този десен ахилес ... 10/100 градско
            A значи един по един взехте да си признавате.10-11 х 2.58 = 25.80-28.38лв15 газ (което е много де, ама да се застраховам) х 1.16 = 17.40лв.
            Моята кола може да гори и малко ... ако я кара някой друг
            I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

            Коментар


              Карането нормално има още куп предимства . По малко износване на спирачните дискове , на гумите, на предницата , на семейния бюджет и въобще на всичко. . :D :D
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                коцев написа:
                Карането нормално има още куп предимства . По малко износване на спирачните дискове , на гумите, на предницата , на семейния бюджет и въобще на всичко. . :D :D
                Бате ама аз несъм казал че карам бясно или по пернишки просто си карам нормално но както каза СЕВ ще внимаваме и с оборотите...че та за това за икономията за удоволствието си има скоростна кутия ...особенно при дизела не се препоръчва продължителното каране с минимални обороти ...че нафтовата печка се украсява с много повече сажди от към горивна камера и клапани + умората на металите при ускорение е в повече... или аз мисля погрешно...все пак житейският и шофйорският ти опит е за уважение ...поздрави
                petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                Коментар


                  emzo написа:
                  avvasilev написа:
                  Явно и аз трябва да отида на доктор за този десен ахилес ... 10/100 градско
                  A значи един по един взехте да си признавате.10-11 х 2.58 = 25.80-28.38лв15 газ (което е много де, ама да се застраховам) х 1.16 = 17.40лв.
                  Емо, Пандата, която я карах преди, бях я оборудвал с газ и ми харчеше градско колкото може, без никакво пестене = 8.2 - това беше най-големия засечен разход - нали се сещаш, че поддържах газоколонки тогава и колко ми е струвала газта, за да пестя от газ Ако тука ни е само за възможно най-тънкия разход за гориво обърнато в пари, то нямаше да караме дизели, това ясно.Ти се изврати и напусна дизел сектата. И само ни пускаш някакви суми тука.Аз пък знаеш ли колко се радвам да отида до морето, да се върна след това, да съм обикалял и да не съм посещавал бензиностанция. АА и на 4-мата човека в колата да не се чудя къде да побера куфарите заради бутилките. Всичко си има плюсове и минуси и всеки е избрал в кое да вярва :Dп.п. За 3 години живот на Мареата абсолютно средния разход в пари на 100км е точно 16,59лв. Тази Мареа за 3 години е напускала границите на София точно един път! Спорил съм на тази тема с други хора, които наистина имат статистика за похарченото гориво (газ+бензин) за поне 2 години назад и разликата въобще не е такава, която си написал. Ама ще стане пак спор, който е безсмислен.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    Бай ти Иван от 94 година премина на дизелови коли и това дето го пишеш аз не му вярвам . 10 години карах Мерцедес 190 петак и с него съм карал бавно и нищо се не запече . :D Фиат Уно 1.3 дизел също си работи без да събира сажди.КИАта Спортич в момента пак си я карам с около 2000 оборота и нямам проблем .Тъй ,че не питай старило ,ами питай патило. :D Но да спрем до тук в тая тема защото тя е само за разхода . :D
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      коцев написа:
                      Ами след като 45 години имам зад волана ,значи съм уврял и прекипял. Миналата седмица направих един експеримент. Пътувах всеки ден от Ловеч до Троян и от там на басейна на Чифлика . Пътя от Ловеч до Троян го направиха перфектен . Та единия ден засичам времето на тръгване и карах малко като вас младежта на ръба на максималната скорост демек 90-100км и влизах в завоите малко със страх . На другия ден си карах както си карам винаги спазвайки всеки знак и ограничение и пак засякох времето . Теглих калема и се оказа че първия ден карайки малко рисково съм стигнал по бързо с някакви си 4 минути . Разтоянието е 36км . Та има ли файда от ползата човек да рискува за някакви няколко минути ? Няма . Има полза от това че по бавно му се изпразва потфейла. :D
                      "Икономията на време" е напълно въображаема, около 10 минути на всеки 100 километра, това при хубав път. При лош път и по-малко.Например Гоце Делчев - Белово аз го минавам за 2 часа и 10 минути, а колегата с 10-15 минути по-бързо. Моят разход е 4,2 по компютър, неговият над 6 и съм му казал да го засилва някъде великото ТДИ на VW, за мен марката с най-некачествените двигатели. Да не говорим колко им лъжат компютрите, другият колега миналата седмица ми се похвали, че Гоце Делчев - София с пуснат климатик със Шкодата, разхода му е бил за цялото пътуване 3,8 л/100км и му казах следващият път изобщо да не зарежда
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        коцев написа:
                        Бай ти Иван от 94 година премина на дизелови коли и това дето го пишеш аз не му вярвам . 10 години карах Мерцедес 190 петак и с него съм карал бавно и нищо се не запече . :D Фиат Уно 1.3 дизел също си работи без да събира сажди.КИАта Спортич в момента пак си я карам с около 2000 оборота и нямам проблем .Тъй ,че не питай старило ,ами питай патило. :D Но да спрем до тук в тая тема защото тя е само за разхода . :D
                        добре Бай İване...вярвам ти напълно...аз като техник двг много често посещавам сервиза ...ей така само за мухаббет дет се вика...и което виждам и чувам са напълно обективни неща...а и работите за които споменахме горе важат повече за много километри за малко време например около 50-100 000 км за година с дизела ...което за нормален водач са от порядъка на 10 г...така че няма никакъв спор...моите уважения...
                        petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                        http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                        Коментар


                          ilko-gd написа:
                          Да не говорим колко им лъжат компютрите
                          Колкото и на италианките Мноооооого
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Да ,ама и количеството заредено гориво съответства на показанията на компа. :D Аз като отида да зареждам и махна капачката ,първо с една четка обирам паяжината в гърловината дето се събрала там ,та да не отиде в резервоара .
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              BO написа:
                              emzo написа:
                              avvasilev написа:
                              Явно и аз трябва да отида на доктор за този десен ахилес ... 10/100 градско
                              A значи един по един взехте да си признавате.10-11 х 2.58 = 25.80-28.38лв15 газ (което е много де, ама да се застраховам) х 1.16 = 17.40лв.
                              Емо, Пандата, която я карах преди, бях я оборудвал с газ и ми харчеше градско колкото може, без никакво пестене = 8.2 - това беше най-големия засечен разход - нали се сещаш, че поддържах газоколонки тогава и колко ми е струвала газта, за да пестя от газ Ако тука ни е само за възможно най-тънкия разход за гориво обърнато в пари, то нямаше да караме дизели, това ясно.Ти се изврати и напусна дизел сектата. И само ни пускаш някакви суми тука.Аз пък знаеш ли колко се радвам да отида до морето, да се върна след това, да съм обикалял и да не съм посещавал бензиностанция. АА и на 4-мата човека в колата да не се чудя къде да побера куфарите заради бутилките. Всичко си има плюсове и минуси и всеки е избрал в кое да вярва :Dп.п. За 3 години живот на Мареата абсолютно средния разход в пари на 100км е точно 16,59лв. Тази Мареа за 3 години е напускала границите на София точно един път! Спорил съм на тази тема с други хора, които наистина имат статистика за похарченото гориво (газ+бензин) за поне 2 години назад и разликата въобще не е такава, която си написал. Ама ще стане пак спор, който е безсмислен.
                              Боби, истината е че Емо го е яд че напусна дизел сектата и сега се самоуспокоява с тези цифри... :P :P :P
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар


                                Това са данни на газ Боби, багажник имам, метана се убедих, че не е за мен.Явка толкоз ме е яд, че ..... ходя сега на нефролог, защото ги няма вибрацииите от дизела и няма кой да ми троши камъните в бъбреците.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X