Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    alex_paynera написа:
    Колеги някой да сподели за разход на Мареа 1.9ТД 75 коня че си мисля че моята гори доста.Извън града не мога да падна под 6 а в града отива кам 9-10.Аз я карам на разстояния от по 2-3км и все е студена ама пак ми се струва много 10.Някой ако може и съвет да ми даде от какво може да се получава този разход.Благодаря предварително.
    Не е малко, но щом я караш на къси разстояния и все студена не се чуди.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      Благодаря на колегите които обърнаха внимание на проблема ми.Ще се радвам да видя и още 1-2 мнения.Лека колеги Тази тема не е място за обсъждане на проблеми с автомобилите. Целта и е единствено да предоставя информация за разходите на дизелови автомобили. Ако имаш конкретен проблем, може да го опишеш в отделна тема. Така повече хора може да обърнат внимание. Модераторски екип на fiat-bg.org
      Some Things Will Never Change!!!

      Коментар


        според мен си е много разход 10 дори и къси разстояния при мен зимата ми е давала към 8 8,5 градско на 4км в едната посока сега лятото смесено каране 6,2 с доста пенсионерско каране в града, извън него 90 100 110
        Fiat Bravo TD100

        Коментар


          alex_paynera написа:
          Колеги някой да сподели за разход на Мареа 1.9ТД 75 коня че си мисля че моята гори доста.Извън града не мога да падна под 6 а в града отива кам 9-10.Аз я карам на разстояния от по 2-3км и все е студена ама пак ми се струва много 10.Някой ако може и съвет да ми даде от какво може да се получава този разход.Благодаря предварително.
          И на мен ми се вижда много, понеже я карам и аз доста на къси разстояния мйта Марийка, но все пак по-малката мощност за същото купе обикновено води до по-голям разход на гориво. А на модераторския екип - забележката ми се вижда неуместна, тъй като това е тема свързана с разхода на гориво, и колегата именно това пита - нормално ли е да му гори толкова ? Ако му кажем че има проблем, ще пита там където се обсъждат проблемите, нали ?
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            Темите не са място за изказване на мнения относно работата на екипа. За целта си има раздел и начин за изказване на мнения и забележки. Освен това забележката не е към теб, така че не разбирам защо се намесваш.Темата е свързана със споделяне на разход и начин на шофиране. Не е създадена за да се пита дали е нормално една кола да гори толкова или повече или по-малко. Ако още 5 човека изкажат мнение по проблема на колегата, какво ще стане със самата тема? Самият колега освен че споделя разхода си, задава и въпрос за евентуален проблем. Аз съм се опитал да обясня, че тази тема не е свързана с разискване на проблеми. Ако толкова ти пречи това, че има текст в червен цвят, кажи да го махна, а в темата си обсъждайте каквото се сетите. После - защо не мога да намеря с търсачката това и онова. Еми как ще намериш, като понякога полезните неща се пишат в теми със съвсем различно заглавие. Утре ако някой има проблем с разхода на Мареа ТД75 - дали ще намери отговор в тази тема? Не ме разбирай погрешно, но за да е достъпен и подреден форума - трябва всеки да се стреми да пише по темите, особено в техническите раздели. Така ще помогнем на другите, които имат нужда. Затова написах, че тази тема не е мястото за обсъждане на този конкретен проблем със завишен разход на този двигател.

            Коментар


              ogi28b написа:
              Темите не са място за изказване на мнения относно работата на екипа. За целта си има раздел и начин за изказване на мнения и забележки. Освен това забележката не е към теб, така че не разбирам защо се намесваш.Темата е свързана със споделяне на разход и начин на шофиране. Не е създадена за да се пита дали е нормално една кола да гори толкова или повече или по-малко. Ако още 5 човека изкажат мнение по проблема на колегата, какво ще стане със самата тема? Самият колега освен че споделя разхода си, задава и въпрос за евентуален проблем. Аз съм се опитал да обясня, че тази тема не е свързана с разискване на проблеми. Ако толкова ти пречи това, че има текст в червен цвят, кажи да го махна, а в темата си обсъждайте каквото се сетите. После - защо не мога да намеря с търсачката това и онова. Еми как ще намериш, като понякога полезните неща се пишат в теми със съвсем различно заглавие. Утре ако някой има проблем с разхода на Мареа ТД75 - дали ще намери отговор в тази тема? Не ме разбирай погрешно, но за да е достъпен и подреден форума - трябва всеки да се стреми да пише по темите, особено в техническите раздели. Така ще помогнем на другите, които имат нужда. Затова написах, че тази тема не е мястото за обсъждане на този конкретен проблем със завишен разход на този двигател.
              Оги, не ме разбирай погрешно, аз съм за правене на забележки когато е необходимо. В случая наистина разбирам колегата. Темата е "... и колко ви горят..." а момчето пита точно за това - колкото му гори нормално ли е или има проблем .P.S.: Благодаря ти за стикерите, картите и ключодържателите, които си изпратил на колегата durex_a, и аз си взех от тях Айде да не спамим повече.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                alex_paynera написа:
                Колеги някой да сподели за разход на Мареа 1.9ТД 75 коня че си мисля че моята гори доста.Извън града не мога да падна под 6 а в града отива кам 9-10.Аз я карам на разстояния от по 2-3км и все е студена ама пак ми се струва много 10.Някой ако може и съвет да ми даде от какво може да се получава този разход.Благодаря предварително.
                По каталог разхода на моята марея е 8.9/100 градско.Доколкото знам разликата между ТД75 и ТД100 е в турбото.Иначе двигателите са все 1.9.Така,че ако я караш на къси разстояния през зимата,колата винаги ще е студена и разход от 10 градско си е напълно нормален.
                Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                Коментар


                  ivannik написа:
                  alex_paynera написа:
                  Колеги някой да сподели за разход на Мареа 1.9ТД 75 коня че си мисля че моята гори доста.Извън града не мога да падна под 6 а в града отива кам 9-10.Аз я карам на разстояния от по 2-3км и все е студена ама пак ми се струва много 10.Някой ако може и съвет да ми даде от какво може да се получава този разход.Благодаря предварително.
                  По каталог разхода на моята марея е 8.9/100 градско.Доколкото знам разликата между ТД75 и ТД100 е в турбото.Иначе двигателите са все 1.9.Така,че ако я караш на къси разстояния през зимата,колата винаги ще е студена и разход от 10 градско си е напълно нормален.
                  Приликата между двата мотора е само че са 1.9 л. от един калъп правени. Управление, дюзи, помпа и турбина са коренно различни и ТД100 има интеркулър. От там идва и разликата в мощноста, динамиката и различния разход на гориво, реално и по каталог. Това само с едно турбо неможе да се постигне.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    Благодаря още веднъж на колегите за мненията.От тях разбирам че разхода е съвсем нормален когато е студена и се кара на къси разстояния.Просто 10 ми се виждаха доста(те са си доста )Поздрави на всички и лек и безавариен път колеги.
                    Some Things Will Never Change!!!

                    Коментар


                      Хопс,Още един разход от мен - извънградски330хд - 5.82л/100км
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Т’ва с каква скорост ?На 6та с 2000рпм каква ти е скоростта :D ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          BO написа:
                          Хопс,Още един разход от мен - извънградски330хд - 5.82л/100км
                          А пък моя перкинс,харчи по-малко извънградско. :P
                          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                          Коментар


                            emzo написа:
                            Т’ва с каква скорост ?На 6та с 2000рпм каква ти е скоростта :D ?
                            Скоростта нормална, бавна за други. Около 100км/ч.6-та никога не съм включвал. п.п. Бяхме с една Либра 2.4 - 150кс в комплект. Тя даде 5.46л/100км
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              BO написа:
                              Скоростта нормална, бавна за други. Около 100км/ч.6-та никога не съм включвал. п.п. Бяхме с една Либра 2.4 - 150кс в комплект. Тя даде 5.46л/100км
                              Айде едно въпросче от мен, след което може да ми забършете спам поста. Боби коя година е Бавареца, щото този твоя мотор май е много рядко срещан в комплект със 6 степенна кутия?
                              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                              Коментар


                                BO написа:
                                п.п. Бяхме с една Либра 2.4 - 150кс в комплект. Тя даде 5.46л/100км
                                5.46 при 90-100км/ч ?
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X