Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сега видях, че е 1.6.Няма какво да се чуди колегата. Щом назобено 1.9 прави 3.9 при 2000рпм с 5 предавки - напълно реален резултат е, дори може още надолу :D
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      emzo написа:
      pixelbs написа:
      с круиз контрол на 2000обм с 115кмч .лека полека около 150 км път 3.8 лт направо съм учуден .не очаквах този разход .
      Линеата има ли 6та предавка ?
      6 та предавка я има :D .съотношението между зъбните колела на тази предавка сякаш е по дълго от другите предавки на 3500обм прави 200-210 кмч на 6 та предавка разбира се по км таблото иначе по фабрично най много 190 кмч можела да прави /за по малък разход не съм тествал . то много търпение трябва с 90 кмч да се пътува
      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
      ESP ASR CC HH MSR 6AB

      Коментар


        8.38 литра=20 лв....-142 км градско Варненско.От светнала до светнала лампа на резервата.
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          Ето от тази вечер маршрута Младост -> Овча Купел с престой на 3 светофара.
          Прикачени файлове
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            бурса-дидим горе долу 480 км, 1 час градско каране w измир + климатик... на магистралата газззз...гранде 1,3 мжт 4.7/100 ...а интересното беше че алфа жулиeттата на колегата 1,6 мжт беше точно като на грандето по компютър с разхода и средната скорост...
            petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

            http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

            Коментар


              Колеги, пишете с една единица повечко за този разход де. Какво е това 4.2 градско в Търново и София дето го беше писал горе по-колегата. Да не е с градския транспорт? Моля Ви се, бъдете реалисти!!!
              Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
              харчи: DOSTA

              Коментар


                avent написа:
                Колеги, пишете с една единица повечко за този разход де. Какво е това 4.2 градско в Търново и София дето го беше писал горе по-колегата. Да не е с градския транспорт? Моля Ви се, бъдете реалисти!!!
                Колега а твоята колко харчи че ми е интересно в града?

                Коментар


                  benzol написа:
                  Колега а твоята колко харчи че ми е интересно в града?
                  Макс. 55л за 900км

                  Коментар


                    Доста харчи в градски условия, поне 9. Ако не знаете във Велико Търново има 2 посоки: НАГОРЕ И НАДОЛУ. Ако карам надолу без газ на включена предавка ама не знам на коя може да ми се пълни резервоара с гориво. ДАДВИШАВАЙТЕ ПОНЕ НОРМАТА С ЛИТЪР поне!!! МОЛЯ ВИИИИ!!!!!!!
                    Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                    харчи: DOSTA

                    Коментар


                      avent написа:
                      Доста харчи в градски условия, поне 9. Ако не знаете във Велико Търново има 2 посоки: НАГОРЕ И НАДОЛУ. Ако карам надолу без газ на включена предавка ама не знам на коя може да ми се пълни резервоара с гориво. ДАДВИШАВАЙТЕ ПОНЕ НОРМАТА С ЛИТЪР поне!!! МОЛЯ ВИИИИ!!!!!!!
                      Моята към 7/7.5 в Пловдив без юркане ако настъпвам отива към 8/8.2л

                      Коментар


                        benzol написа:
                        Моята към 7/7.5 в Пловдив без юркане ако настъпвам отива към 8/8.2л
                        На мен,пак ми се струва много.С моята докарвам 7,5/8 на 100 ако има големи задръствания,а напоследък в Бургас няма.Иначе с нормално каране си докарвам 6,5градско.Случвало ми се е да падаи и под 6,5,но нямам нерви,да карам толкова икономично.
                        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                        Коментар


                          kal0yanch40 написа:
                          benzol написа:
                          Моята към 7/7.5 в Пловдив без юркане ако настъпвам отива към 8/8.2л
                          На мен,пак ми се струва много.С моята докарвам 7,5/8 на 100 ако има големи задръствания,а напоследък в Бургас няма.Иначе с нормално каране си докарвам 6,5градско.Случвало ми се е да падаи и под 6,5,но нямам нерви,да карам толкова икономично.
                          Може би е от това че Моята е 1250кг а твоята е 1145кг може да оказва значение хич да не са си 105кг разлика

                          Коментар


                            avent написа:
                            Колеги, пишете с една единица повечко за този разход де. Какво е това 4.2 градско в Търново и София дето го беше писал горе по-колегата. Да не е с градския транспорт? Моля Ви се, бъдете реалисти!!!
                            Не се учудвай, те разходите в тази тема рядко са равни на дадените от производителя. Обикновено са по-ниски и то засечени при включен климатик, максимално допустимия брой хора в купето и багаж като за двуседмично лагеруване. Част от "градските" разходи в София са засечени по околовръстното например. Но темата е добра и компенсира рибарската тема, в която снимковия материал не оставя много поле за маневри
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              А защо си мислиш, че софийското околовръстно е като извън градско. Има часове когато е нормално движението, но също така има моменти когато нищо не помръдва с минути

                              Коментар


                                С последното зареждане от вчера успях да сваля разхода от 5.50 на 5.49 за изминати 49к км. В началото на лятото акто се затопли времето и смених гумите бях на 5.53.А от последните 3-4 хиляди километра жена ми е навъртяла и тя 1000 като млад шофьор.
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X