Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тя темата стана малко мешана, разход на гориво на климатици та и аз да попитам как е по правилно да работи климатика със външен приток на въздух или само с този вътре в купето . Аз за сега при пускане на климатика на Стилото натискам и съседния бутон да циркулира само въздуха който е в купето .
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      Няма правилно и неправилно - въпрос на личен избор.На затворена клапа за циркулация е логично разхода да е по нисък, защото не се налага да се охлажда топъл външен въздух, но пък по някое време въздуха вътре става гаден Най-добре е ако е много горещо да се кара на затворена клапа и само периодично да се отваря за 1-2 мин.
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        и по въпроса понеже много се разми темата за ЕГР-а как да го демонтирам достатъчно ли е да откача маркуча и да сложа една ламаринена преграда на тръбата и да спре да функционира
        leave something of the happiness you bring

        Коментар


          Оня ден гледах на място с климатик и без разхода на гориво. Без клима Total fuel..... 3.5-4mg/i с клима около 9mg/i но беше току-що включен.
          Marea Weekend HLX Jtd 110

          oO(_)____////____(_)Oo

          Коментар


            Понеже карам мешено градско извънградско (по точно селско изънградско и градско като ходя на работа) ако я каля 90-100км/ч разхода ми е 4,4 ако я "товаря" но но да е постоянно в червеното ми качва 6,3-6,5.
            Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105hp

            Коментар


              Благодаря, колеги! Гледам средния разход и засичам време .. ако навъртя 100 км и засичам колко компа добавя към показанието за 1-ца време дали е вярно? Щото тоз разход ще е за 100 км, нали? До тук за 100 км съм изгорил според компа 7,5 .. а аз ще засичам колко ще вдигне ако работи някво време на място ..Не мога да разбера, защото за около 2 мин ми вдигна с 100 грама .. (което е за 20 мин - литър?!) Впрочем за около 10 мин от (да кажем) 7.5 стана 7.9 или компа добави към средния разход на 100 (които съм ги минал, нали) още амен 400 грама или пол литър .. и от там за 1 час "мъркане" да стоиш на хладно идва около 2 литра?!?!?!?!?!? .. шах с пешката.. къде бъркам? Изобщо бъркам ли? П.П. Надявам се, че е по темата, нали е за тва как караме дизелите си (ами карам с 0 с климатик) и колко ми гори?
              Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

              Коментар


                Преход: Търново - Боаза - Ст. Загора - Чирпан - Плодовитово (165км) (аз и още един човек) и обратно но вече с 400 кг домати Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 (разстояние 330 км) разход по комп 5.3 Каране - 90-100 и 120(само на магистралата) средна скорост ми даде 72 км .. как мислите?
                Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                Коментар


                  3700км по бордовия и 5,8л/100км разход. Не мърда ни нагоре ни на долу Сега направих 200км за разходки до Приморско ама със доста настъпване пак не мръдна. Доволен съм 5.8 комбинирано е супер фабрично го дават 5.3 значи ако поотпусна малко крачето е напълно постижим
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    Понеже темата съдържа два въпроса - как караме и колко харчат дизелите ни, отговорът също трябва да съдържа два отговора. Ето моите отговори: - Как карам: http://vbox7.com/play:4d72a6fe06 - Колко ми харчи:
                    Прикачени файлове
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      Бая бързичко караш ,даже задмина кола на забранен участък за задминаване
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        коцев написа:
                        Бая бързичко караш ,даже задмина кола на забранен участък за задминаване
                        Да се надяваме че няма полицаи във форума.Че като чета и гледам в другите страни,бая ги хващат от такива клипчета.
                        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                        Коментар


                          Ето и на еmzo разхода от разходката до срещата в Китен: :P 572км., от тях около 22км градско и малко висене по задръствания.Ст.Загора - Карнобат - 100-110.Карнобат - Бургас - 140 темпомат.Бургас - Китен - 100-110, едно показно на една Баварка до 160.И обратно:Китен - Бургас - 110-120.Бургас - Карнобат - заиграл се с един Пасатор 2.0 тедеи (явно стоков) - 200-210.Карнобат - Ямбол - 100-110.Ямбол - Сливен - 100-110.и накрая Сливен - Ст.Загора - 120-130.Голям ферман ... та ..... 5.3/100 Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 http://www.youtube.com/watch?v=_F8gY2gdwsc
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            Аз пък минах от Ловеч до Китен и обратно 870км като имах ходене из Сливен и Бургас . Заредих до горе и сега като се върнах отново го заредих до горе и пое близо 35л. На компа ми даде среден разход за тия километри 4.2л.На отиване за Китен при влизане в Бургас компа показваше 3.9л среден разход от Ловеч до Бургас.Ядва се тоя разход. :D
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              Аз пак направих рекорд за моята кола, и то без да си го поставям за цел. На отиване към Китен бяхме 2 човека с багажа ни, климатикът работеше почти през цялото време, по магистралата съм карал със 105-110 почти през цялото време, а междуградското - 85-90. След 460 км от София до Китен, в които има и около 10 км градско в София, по стрелка бях изхабил около 20 литра. На връщане бях сам, карах по същия начин до Стара Загора, където беше точно 750-я ми километър и точно средата на горивомера. От Ст. Загора до София карах с климатик, защото ми стана топло, и скорост около 110-115, на моменти вдигах до 130 за по няколко минути. Последните 35-40 км преминаха в силен дъжд и ниска скорост - 70-80 км/ч. Резултатът от цялото това нещо е:43.78 литра гориво, 100 мл 2Т-масло, 987 изминати километра, или 4.44/100. Това ми е най-ниският разход с тази кола изобщо. Преди да тръгна проверих налягането в гумите, смених въздушния филтър, сипах едно MTC на Политрон. Приятно съм изненадан, очаквах поне 4.8 - 5.0 / 100

                              Коментар


                                Една разходка до разкошно, семейно хотелче в село Орехово. Намира се малко над Хвойна, като до там и обратно до Пловдив са 116км. Шофирането бе много лежерно и без напъни, защото лапетата щяха да оклепат всичко! Последва извънградско до Съединение, като километража отиване-връщане е приблизително: 56км. Всичко останало до 814,4 км е разходвано в град Пловдив. С задръствания, които по моя маршрут са малко. Фактора къси растояния не е толкова меродавен, защото е топло и печката се стопля бързо. Градското ми шофиране е нервно единствено на кръстовища, като не се репча по булевардите ... само с луноход бих се престрашил, но тва е друга тема!Та резултата бе 56,17литра ЕКО нафта за: 172км извънградско и 642,4градско в Пловдив. Мисля, че разход от 6,89 при този режим е напълно задоволителен?!
                                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                                http://www.keepfighting.ms

                                Коментар

                                Working...
                                X