Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Исперих - Разград - Шумен - Варна - Бургас - 5,5 при 71 км/ч. средна скорост и климатроник на половината път... какво повече му трябва на човек...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      Всеки ден си гледам ИЦС-а как ми показва разход от по 4л. Съвсем нормално каране до 90км. Даже и под 4-ри го свалям, но вече трябва галене на педала.Сега обмислям как да закрепя камерата за да снима начина ми на каране и показанията на ИЦС-а. Защото във форума на Ланчия се подготвят курсове за икономично шофиране

      Коментар


        Има нещо гнило в цялата работа... Първо си мислех, че всички лъжат (поне за ланча форума), сега се оказва, че само аз не мога да си смъкна тотала (среден разход) под 6.5 Извънградско многократно мерене с нормално каране 5.2, с леко каране (до 110) 4.7. Е да ама като цъкна тотален среден разход за повече километри (повече от 3000) и отива средния винаги над 6.5 (даже скоро не съм го виждал под 7.0).Ще взема да се запиша аз на тия курсове дето се канят да ги провеждат
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          Мога да преподам някой друг урок по икономично каране Засечен разход на 2.4 двигател имам от 4.41л/100км.За сега не знам някой да ме е бил, за това съм още супер горд.chaveto ми е конкурент като гледам и определено pr_00f-а ама по спомен минималния му разход беше от рода на 4.5 и с оправдания, че бил пълен и т.н. Та последното зареждане (преди 2 дни) е 6.42 за София.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            Браво Боби, не знам какъв ти е стила на каране, но аз моето Стило с нормално даже пенсионерско каране под 7.5л/100 трудно го свалям...
            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

            Коментар


              От днес имам два клипа, един от сутринта когато отивах на работа и другият на връщане. На отиване ИЦС-а ми даде показания 4.1л а на връщане го свалих до 3.7лЛошото е, че на клиповете не се виждат показанията на ИЦС-а.На колонка ще почна да я засичам след няколко дни.

              Коментар


                tomsan написа:
                Браво Боби, не знам какъв ти е стила на каране, но аз моето Стило с нормално даже пенсионерско каране под 7.5л/100 трудно го свалям...
                вече почти 3000км си следя бордовия...5.8л/100км...градско извънградско комбинирано Определено съм доволен Ако някой не вярва слагам и снимки Това за стилото де
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  chaveto написа:
                  От днес имам два клипа, един от сутринта когато отивах на работа и другият на връщане. На отиване ИЦС-а ми даде показания 4.1л а на връщане го свалих до 3.7лЛошото е, че на клиповете не се виждат показанията на ИЦС-а.На колонка ще почна да я засичам след няколко дни.
                  Не говоря временно показание за следващите 10-20км.Говоря за преминаване на стотици километри - Примерно да отидеш до Пловдив, Стара Загора и да се върнеш и да кажеш накрая на колонка колко ти е показало При мен конкретно разхода беше засечен от София до Цигов чарк.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    Колега kiselo, средния за последните 5000+ км и на мен ми се върти около 6, обаче градско при мен гори доста, но то пък и едно градско....
                    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                    Коментар


                      Засечи я пак , след като оправи ЕГР-то
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        BO написа:
                        Не говоря временно показание за следващите 10-20км.Говоря за преминаване на стотици километри - Примерно да отидеш до Пловдив, Стара Загора и да се върнеш и да кажеш накрая на колонка колко ти е показало При мен конкретно разхода беше засечен от София до Цигов чарк.
                        Дали ще отида до Пловдив или Варна все си е тая, разхода си го знам.Клиповете съм ги направил за един колега който твърди, че не може да се свалят показанията на ИЦС-а до толкова и да се види как карам.

                        Коментар


                          Днес вече напълних колата до откат и имам по-точен разход след: Бургас - В.Търново - Плевен - Никопол - Плевен - Габрово - Казанлък - Бургас 1160 км. съм изминал с 62 литра нафта. От тези километри около 120 са градско с яки задръствания в Бургас и вечно включен климатроник...Доволен съм.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            Вече две измервания направих с наляти 10л от светеща лампа.Минавам около 150км градско без много юркане. На ден минавам по 20-30 км.

                            Коментар


                              chaveto написа:
                              BO написа:
                              Не говоря временно показание за следващите 10-20км.Говоря за преминаване на стотици километри - Примерно да отидеш до Пловдив, Стара Загора и да се върнеш и да кажеш накрая на колонка колко ти е показало При мен конкретно разхода беше засечен от София до Цигов чарк.
                              Дали ще отида до Пловдив или Варна все си е тая, разхода си го знам.Клиповете съм ги направил за един колега който твърди, че не може да се свалят показанията на ИЦС-а до толкова и да се види как карам.
                              AA има разлика Да прекатериш един път една планинка и след това доооста трудно се връща разхода на такъв, какъвто ти се иска.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                tomsan написа:
                                Колега kiselo, средния за последните 5000+ км и на мен ми се върти около 6, обаче градско при мен гори доста, но то пък и едно градско....
                                Ами засичал съм го вече и само на градско и ми показва 6.3-6.5 примерно за 200км само градско...чак 7 и нагоре си е доста...поне според мен де
                                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                                Коментар

                                Working...
                                X