Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1,9 жтд 80 коня, с 4 човека и пълен багажник до Гърция (Атон) и обратно-последните 60-ина километра преди Уранополи са тесен път, с доста кофти завои и катерения, като половината път поне беше на климатик и средна скорост според борд-а 73км/ч, среден разход 4,2л/100 км. :D

    Коментар


      Аааааа направо ме срази.Браво.Утрепа коча с лопатата....Колко тежи пунтарата празна ?
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        Мми немам си точна идея колко тежи-предполагам е около 1000 кг.

        Коментар


          pr_00f написа:
          Аааааа направо ме срази.Браво.Утрепа коча с лопатата....Колко тежи пунтарата празна ?
          Е то по каталог на това Пунто мисля, че му дават да харчи 4л/100км.Щом не е паднал под 3.5 не е за хвалене
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            Е как така ще даде разход по нисък от този по книжка?Или от този показан на тестовете -невъзможно.А и със 4 човека и даже с клима.Хапруст.
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              BO написа:
              Е то по каталог на това Пунто мисля, че му дават да харчи 4л/100км.Щом не е паднал под 3.5 не е за хвалене
              Ма верно ли толко му дават по каталог? :D Ебаси гадното тогаз......как съм се прецакал с таз кола :D Ще взема я продавам, ебаси лакомия дизел съм си купил явно

              Коментар


                Pecho написа:
                39 км/ч средна скорост! Че аз в София ако прехвърля 20 км/ч си хвърлям шапката...
                Мога да ти покажа и 50км при съвсем нормално каране.

                Коментар


                  рекорд...
                  Прикачени файлове
                  petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                  http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                  Коментар


                    bahricin написа:
                    рекорд...
                    Това за какъв пробег от километри е?Пказва ли вярно компютъра?п.п. Винаги съм искал да пробвам едно такова Пунто с 1.3-90кс с 6 степенната скоростна кутия да видя до колко бих могъл да го смъкна
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      BO написа:
                      bahricin написа:
                      рекорд...
                      Това за какъв пробег от километри е?Пказва ли вярно компютъра?п.п. Винаги съм искал да пробвам едно такова Пунто с 1.3-90кс с 6 степенната скоростна кутия да видя до колко бих могъл да го смъкна
                      да това си е чиста проба...напълних резервоара до горе както се вижда ,нулирах компа и пътя ми беше около 25 км извънградско без завои и наклони(нормално със средна скорост около 70-80км) ...значи при тези условия ако се кара още по внимателно може да се реализира и заводската консумация извън града което е 3,5л/100км...моторът е 1,3 75 к.с. и 5 степенна скоростна...
                      petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                      http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                      Коментар


                        СтЗ - Бургас - Китен - Каваците - Поморие - СтЗ75% от пътя с климатик, на отиване с 100км/ч, магистрално 130, един ластик до 200.На връщане с 90-100, магистралата я минах със стрелката на скоростомера залепена на мах., работа на празен ход на паркинга, докато изчакам колегите И накрая даде това:п.с. туй с 16ките, ся ще сложа 15ките и падам под 4,5 p.s.2 - споменах ли, че и на колонка е толкоз ?
                        Прикачени файлове
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Понеделник, патуване от Хасково:СтЗ:Бургас:Царево:Кутен:Приморско:Черномор ец:Крайморие:Поморие:Несебар(Сл.бряг), и през прохода до Обзор и обратно през Каблешково за Хасково (малко работа имах в тия градове), с Пунто 1,9 80коня, и му турих Хелиос добавка за 50литра. На отиване до Царево карах бавно да видя до колко мога да смъкна разхода(от време на време до настипвах до 140-150, но 90-110 карах почти), на магистралата 140 карах, и ми даде разход от 3,8, апък след Царево ми се води почти градско каране(спирам сичките градове по морето до Обзор),прохода 2 пъти минах(3та, 4та) и обратно кам Хасково малко бързах, и кадето можех 130-140-150(имаше мн движение и немислих за икономия изобщо) и за сичките близо 820 км ми даде разход от 4,2 (турих му 100лв нафта, и още 100км минах градско и стрелката беше на най-чевенето :Д) Абе общо зето за 100лв обикновена нафта+добавката изминах 920км. Много сам си доволен Другата седмица имам пак същия маршрут и този път без добавка ши го пробвам да видиме.
                          Fiat PUNTO 1,9jtd+remap

                          Коментар


                            Градско - газ-спирачка и педала до долу (това не значи че карам с 100 в града :D ) - 8.8/100 с климатик.Дестинациите са кратки - по 3-4-5км, но колата сега си загрява без ядове, зимата не можеше.Ама поне ми пълни душата като намачкам до долу педала.п.с. без ASR е голямо шоу да се карап.с.с. гумите са само за това лято
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              Емо и при мен в нашето село положението е същото, около 8.3л/100 като климатика не е гасен от близо седмица :D .Колкото по отношение на блокажа и гумите и при мен положението е същото, вече не съжалявам че нямам блокаж :P.П.п в последно време обаче много стартове почнах да правя и там отива доста гориво.
                              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                              Коментар


                                За около 3000 км пробег от последното зареждане до горе, от които около 1/3 са магистрално със 120-130, тук там 180 заради Тянката и Ред Сторм, останалите са градско ми даде среден разход 6.3 л на 100 км. Като в града не карам икономично, а нормално към нервно (с бързи стартове до 60).

                                Коментар

                                Working...
                                X