Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Така,изминати 612км от които 140 градско и останалите В.Търново-София и обратно.Карах в ограниченията а на магистралата 100-110 при леки изпреварвания.Всичко това -32л нафта -пълно -пълно,5.2/100ми говори много добре за този преход!
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    Коментар


      Бургас-Варна-Бургас - 263км,Бравата ми даде 5.7/100.Като карането беше тип,полусмачкан педал на газта .В смисъл такъв,че на правите 100-110км,изпреварвания до 120км,по байрите на 5-та с колкото може 80-90-100,по завойте със стръмни нагорнища 3-та и 4-та до към 2500-3000обр.Мисля че е добре.Разхода е абсолютно точен.Заредих сутринта до горе,докато изключи постолета,а когато се върнах,допълних до горе,на същата бензиностанция,на същата колкона,пак докато изключи пистолета.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        Последните ми градски 8,2 8,5 и сега 9. Всичките на Ромпетрол пълно-пълно. Умерено каране по всяко време в София.http://www.spritmonitor.de/en/detail/289269.htmlКато цяло не съм доволен, ще се минава на "помпе-дюзе" с една скорост повече скоро
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          Аз стигнах до извода, че докато не мина пак на бензин, няма да спре да ми гори нафта То проблема с повишаването на разхода, не е от колата, ами от перфектно неорганизираното движение в населените места, абсолютната липса на контрол върху качеството на горивата и значителната незаинтересованост на контролните органи да следят за точното отчинате на горивото ( като количество ) от колонките за зареждане. Та нали като ни цапнат с по 2/100 литра, ще вкарат повече пари от данъци и акцизи а ние ще купуваме уж повече гориво, щото са ни стари колите и горят повече Скоро, имам предвид години, не съм виждал да точат проби от всеки маркуч на бензиностанциите, за да следят като напълнят 20 литровата лейка до мярката, дали и колонката ще отчете 20 литра. Прави ми впечатление, че в последно време много хора се оплакват, че им горят повече колите... Защо ли ? Забелязвам го и при мен тоя проблем. Но не мисля че е от колата...
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            kal0yanch40 написа:
            Бургас-Варна-Бургас - 263км,Бравата ми даде 5.7/100.Като карането беше тип,полусмачкан педал на газта .В смисъл такъв,че на правите 100-110км,изпреварвания до 120км,по байрите на 5-та с колкото може 80-90-100,по завойте със стръмни нагорнища 3-та и 4-та до към 2500-3000обр.Мисля че е добре.Разхода е абсолютно точен.Заредих сутринта до горе,докато изключи постолета,а когато се върнах,допълних до горе,на същата бензиностанция,на същата колкона,пак докато изключи пистолета.
            аз го правя тва за 5.2 със Самолета
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              Dido_Lyubenov написа:
              Скоро, имам предвид години, не съм виждал да точат проби от всеки маркуч на бензиностанциите, за да следят като напълнят 20 литровата лейка до мярката, дали и колонката ще отчете 20 литра. Прави ми впечатление, че в последно време много хора се оплакват, че им горят повече колите... Защо ли ? Забелязвам го и при мен тоя проблем. Но не мисля че е от колата...
              Виждам го всеки месец това на ОМВ Казанлък.Това ,че разхода се повиши рязко е вярно и при мен.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                donnna написа:
                kal0yanch40 написа:
                Бургас-Варна-Бургас - 263км,Бравата ми даде 5.7/100.Като карането беше тип,полусмачкан педал на газта .В смисъл такъв,че на правите 100-110км,изпреварвания до 120км,по байрите на 5-та с колкото може 80-90-100,по завойте със стръмни нагорнища 3-та и 4-та до към 2500-3000обр.Мисля че е добре.Разхода е абсолютно точен.Заредих сутринта до горе,докато изключи постолета,а когато се върнах,допълних до горе,на същата бензиностанция,на същата колкона,пак докато изключи пистолета.
                аз го правя тва за 5.2 със Самолета
                И аз с Аудито за 20лв го прая цели курс даже 18,90лв.При положение,че тука метана е 1,54лв,а във Варна 1,69лв.Пък и няма място за сравнение,ти си с JTD.Ако карам по-леко,мога да доближа 5,2,ама нямам нерви.
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  kal0yanch40 написа:
                  donnna написа:
                  kal0yanch40 написа:
                  Бургас-Варна-Бургас - 263км,Бравата ми даде 5.7/100.Като карането беше тип,полусмачкан педал на газта .В смисъл такъв,че на правите 100-110км,изпреварвания до 120км,по байрите на 5-та с колкото може 80-90-100,по завойте със стръмни нагорнища 3-та и 4-та до към 2500-3000обр.Мисля че е добре.Разхода е абсолютно точен.Заредих сутринта до горе,докато изключи постолета,а когато се върнах,допълних до горе,на същата бензиностанция,на същата колкона,пак докато изключи пистолета.
                  аз го правя тва за 5.2 със Самолета
                  И аз с Аудито за 20лв го прая цели курс даже 18,90лв.При положение,че тука метана е 1,54лв,а във Варна 1,69лв.Пък и няма място за сравнение,ти си с JTD.Ако карам по-леко,мога да доближа 5,2,ама нямам нерви.
                  ЖТД, ЖТД, ама две и четири
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    две и четри,ама е JTD
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      Tornado написа:
                      Dido_Lyubenov написа:
                      Скоро, имам предвид години, не съм виждал да точат проби от всеки маркуч на бензиностанциите, за да следят като напълнят 20 литровата лейка до мярката, дали и колонката ще отчете 20 литра. Прави ми впечатление, че в последно време много хора се оплакват, че им горят повече колите... Защо ли ? Забелязвам го и при мен тоя проблем. Но не мисля че е от колата...
                      Виждам го всеки месец това на ОМВ Казанлък.Това ,че разхода се повиши рязко е вярно и при мен.
                      Може би, но това не се прави веднъж месечно, а поне вднъж на работна смяна. Преди доста години това се спазваше и на държавните бензиностанции. И в началото на демокрацията, мой прител се беше хвнал на работа на една бензиностанция на Петрол, и на всяка работна смяна от 7 часа се правеше проверка.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        Две пътувания от Мездра до Враца общо 100км. среден разход от 4.4л. Няма как да не съм доволен при средна външна темперетура от -3.
                        FIAT STILO 1.9JTD 2002

                        Коментар


                          За загрял двигател външната температура няма никакво значение, мисля.

                          Коментар


                            ogi28b написа:
                            За загрял двигател външната температура няма никакво значение, мисля.
                            Ако нямаше значение..... нямаше да се мери температурата на въздуха който влиза в двигателя Иначе моят среден разход според това което съм минал и заредил е 6.19л/100км само в София.

                            Коментар


                              За последните 560км Брадвата ми даде 6/100км.С няколко ходения до с.Зайчар.Колегите от Бургас и Айтос,знаят какъв е пътя след Айтос.има и градско,в което имаше бая заяждане с по-големи автомобили,както с голфчета и разни такива.Мисля,че разхода бива.
                              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                              Коментар


                                chaveto написа:
                                ogi28b написа:
                                За загрял двигател външната температура няма никакво значение, мисля.
                                Ако нямаше значение..... нямаше да се мери температурата на въздуха който влиза в двигателя Иначе моят среден разход според това което съм минал и заредил е 6.19л/100км само в София.
                                Искам да кажа, че на двигателя му е все едно дали е -5 или +17. Разходът е един и същ, когато колата е загряла. Значение при изчисляването на горивото - естествено има. Но ако си карам колата при -5 и при +25, при еднакви други условия, силно вярвам, че разходът ще е един и същ.

                                Коментар

                                Working...
                                X