Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    pr_00f написа:
    С последното зареждане от вчера успях да сваля разхода от 5.50 на 5.49 за изминати 49к км. В началото на лятото акто се затопли времето и смених гумите бях на 5.53.А от последните 3-4 хиляди километра жена ми е навъртяла и тя 1000 като млад шофьор.
    Много са груби тези сметки Дай малко по-точни данни Лошото е че тук в Русе направо е.... ма... на движението с легнали полицаи от тия гадните с бабунките, и на много улици ги нацвъкаха през 100-200 метра. И най-тъпото е че като пресичаш път с предимство на кръстовище без светофар, тия дето са с предимство имат легнал полицай точно преди кръстовището. А разбери кой ще намали и кой ще мине като джигит, и чакаш като луд преди да преминеш. Абсолютна простотия ! От това разхода ми в града скочи много нагоре.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      Колега в Русе може да е така но има и места къдено е по зле тези дни бях в Стара Загора там на всяко кръстовище има знак стоп много светофари и огромни легнали полицаи през 20 метра от старите с асфалт иначе моето браво смесено каране без много настъпване и без климатик около 6/100
      Fiat Bravo TD100

      Коментар


        Mystikal написа:
        Стара Загора, там на всяко кръстовище има знак стоп много светофари и огромни легнали полицаи през 20 метра от старите с асфалт
        Свиква се, гърбица гаааааааз, спирачка, гърбица, гааааааааааз, светофара светне червено - спирачкааааОткак нова фирма взе лиценза за поддръжка на светофарите, явлението "Зелена вълна" е все по-рядко по големите булеварди.Нещо с тоя стил на каране, около 8.3/100 се въртя.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          На мене вчера ми даде среден разход 2.4 на 100 по борд компа. Засечено от еко-то на София ленд до джъмбо на ботевградско- 16 км без ръчкане. Как да не я обичаш тая кола.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            Само дето го осреднява след около 90ия километър, т.е. минало е покрай 2.4 :D
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Какво ще рече след 90 км? Даже и 1 минута да съм карал ми показва среден разход от нулирането.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                infineon написа:
                На мене вчера ми даде среден разход 2.4 на 100 по борд компа. Засечено от еко-то на София ленд до джъмбо на ботевградско- 16 км без ръчкане. Как да не я обичаш тая кола.
                Аве и аз да пусна Мимето на прав път без да се налага да спирам, тръгвам и изпреварвам на 5-та без газ, ако може леко надолнище да е, ще го докарам на 1,5/100 Усредни го след 200 км смесено, да видим колко по 2,4 ще е на 100 Успех !
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  Абе аз пък да се пооплача заредих от Shell V-Power Dissel с добавка за чистене на дюзи викам да и сложа малко хубава нафта обаче забелязах че сякаш почна да гори повечко от както я налях преди с 20лв минавах 100-110км в Пловдив сега не-мога да мина и 100км иначе си зареждам само от Еко

                  Коментар


                    benzol написа:
                    Абе аз пък да се пооплача заредих от Shell V-Power Dissel с добавка за чистене на дюзи викам да и сложа малко хубава нафта обаче забелязах че сякаш почна да гори повечко от както я налях преди с 20лв минавах 100-110км в Пловдив сега не-мога да мина и 100км иначе си зареждам само от Еко
                    Няма пълно щастие, колега ! Всички се оплакват от завишен разход с горивата на ШЕЛ. Поне върви ли ?
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      Разход

                      Евала Lane Staley. Те ни разсипаха с тези разходи бре. Колегата пък горе колата му дала 2.4 , но неразбрах къде е бил с нея на платформата с работещ двигател или на М-вагон на влакова композиция пак с работещ двигател за да има парно.? МОЛЯ ВИ ДАМИ И ГОСПОДА, ЗАВИШАВАЙТЕ ТОЗИ РАЗХОД. Моят параход ми даде разход 0.120 при старт на двигателя. Тази седмица ходих за риба с нея и хванах голяма риба, ама много голяма, 4 дена ядохме от нея 6 човека и от опашката си направих метла.
                      Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                      харчи: DOSTA

                      Коментар


                        Ми честно казано не усетих голяма разлика е то за 1 път заредих от там и 2-ри няма да има освен ако не се наложи, лошото е че вече 2 пъти си зареждам след това от Еко и разхода пак си е голям поне така мисля

                        Коментар


                          Значи не ти е от тази нафта разхода голям. Зареди на Ромпетрол, там е хубава и е доста динамична колата.
                          Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                          харчи: DOSTA

                          Коментар


                            Re: Разход

                            avent написа:
                            Евала Lane Staley. Те ни разсипаха с тези разходи бре. Колегата пък горе колата му дала 2.4 , но неразбрах къде е бил с нея на платформата с работещ двигател или на М-вагон на влакова композиция пак с работещ двигател за да има парно.? МОЛЯ ВИ ДАМИ И ГОСПОДА, ЗАВИШАВАЙТЕ ТОЗИ РАЗХОД. Моят параход ми даде разход 0.120 при старт на двигателя. Тази седмица ходих за риба с нея и хванах голяма риба, ама много голяма, 4 дена ядохме от нея 6 човека и от опашката си направих метла.
                            http://www.youtube.com/watch?v=FDcv3nUV1qgЕто клипче да видиш че не си го измислям. Толкова показва.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар


                              E да, но ти казваме, че го смята правилно след изминати поне 90км.Вярно, че жтд 1.3 е икономично, но чак толкоз
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                emzo написа:
                                E да, но ти казваме, че го смята правилно след изминати поне 90км.Вярно, че жтд 1.3 е икономично, но чак толкоз
                                Добре де, днеска за 142 км от нулирането показа среден разход 3.2, но днес доста поседях в задръствания, а и снощи я ръчках малко.Лошото е че за 13 дни съм минал 600 километра вече градско... С предната кола никога не съм карал по толкова
                                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                                FIAT БРАВО 1.2 16v
                                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                                Коментар

                                Working...
                                X