Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Първия изцяло градски резервоар на БМВ-то със стил на каране като Либрата.Разхода според средната скорост на първия резервоар е около 1 литър в повече над Либрата.Или точно 7,62л/100км.Със същата средна скорост Либрата е давала средно между 6.6 и 7.0 литра (или усреднено около 6.8 ).Предвид условията на влачене на огромната разлика в килограмите на купето (около 400кг в повече) съчетано с постоянното 4х4 мисля, че този двигател в крайна сметка е доста по-икономичен
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      BO написа:
      Първия изцяло градски резервоар на БМВ-то със стил на каране като Либрата.Разхода според средната скорост на първия резервоар е около 1 литър в повече над Либрата.Или точно 7,62л/100км.Със същата средна скорост Либрата е давала средно между 6.6 и 7.0 литра (или усреднено около 6.8 ).Предвид условията на влачене на огромната разлика в килограмите на купето (около 400кг в повече) съчетано с постоянното 4х4 мисля, че този двигател в крайна сметка е доста по-икономичен
      Тъкмо си викам,да видя едно хубаво БМВ.Ама ти тотално ме разби с това постоянно 4х4 задвижване.Иначе разхода за софийско мисля че е добър.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        На снимката : Свищов - В.Търново .........нищо чудно и да не показва вярно.След това Свищов - Приморско - Синеморец и обратно - 950 км и среден разход 4,2/100 - това по компютър
        Прикачени файлове
        Stilo 1.9 JTD 115Hp

        Коментар


          Поставих си за цел и засичах в продължение на една година. С моето каране реализирах среден разход за периода 6,8 l/100.
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            На скоро засичах колата 12.5л минах към 180км градско в Пловдив това не знам дали е добре

            Коментар


              Заинатих се да карам макс. икономично напоследък и резултата (засега) е: Пазарджик-В.Търново(през Шипка)-София: 4.4л/100км смесен разход (вкл. градското в Търново и Сф, което не е много - 20-25км). Извън градовете и магистралите поддържах 90-100км/ч (като не броя прохода, където бях предимно на 3та и макс 60км/ч); на магистрала под 110км/ч гледах да не падам, както и не минавах над 120-130км/ч; градското - 40-60км/ч (като тук ще добавя и особеностите на Търново, разбира се). Бих казал, че съм доволен и продължавам експеримента

              Коментар


                5,3- комбиниран - извън градско каране с 130 -140 с климатик..
                Fiat Bravo 1.6 GT
                Stilo 1.9JTD - ex

                Коментар


                  Чета,че дизеловите двигатели,на автомобилите,били предназначени,за такова гориво с цетаново число 50.А новото гориво на ОМВ,MaxxMotion е над 51.Постоянното ползване на такова,калорично гориво,би ли оставило,лоши последствия по двигателя.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    kal0yanch40 написа:
                    Чета,че дизеловите двигатели,на автомобилите,били предназначени,за такова гориво с цетаново число 50.А новото гориво на ОМВ,MaxxMotion е над 51.Постоянното ползване на такова,калорично гориво,би ли оставило,лоши последствия по двигателя.
                    Да. И зависи с колко над 50.

                    Коментар


                      kal0yanch40 написа:
                      Чета,че дизеловите двигатели,на автомобилите,били предназначени,за такова гориво с цетаново число 50.А новото гориво на ОМВ,MaxxMotion е над 51.Постоянното ползване на такова,калорично гориво,би ли оставило,лоши последствия по двигателя.
                      Колега, октановото/цетановото число няма нищо общо с калоричността.Тя показва детонационната им устойчивост. Бензинът има еднаква калоричност, а числата 91, 95, 98... показват детонационната им устойчивост - по-високо число, по-висока усточйивост, по-висока компресия на ДВГ.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        1.9JTD 105hp - градско - 7.5-8 литра/100км; извънградско - с около 110-120км/ч. +клима - 5.5/100км; извънградско с около 150-160км/ч. +клима - 6.5/100км
                        Punto 1.2 16v + Alfa 145 JTD

                        Коментар


                          с круиз контрол на 2000обм с 115кмч .лека полека около 150 км път 3.8 лт направо съм учуден .не очаквах този разход .
                          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                          ESP ASR CC HH MSR 6AB

                          Коментар


                            а иначе 5-6 лт ми гореше /
                            Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                            ESP ASR CC HH MSR 6AB

                            Коментар


                              pixelbs написа:
                              с круиз контрол на 2000обм с 115кмч .лека полека около 150 км път 3.8 лт направо съм учуден .не очаквах този разход .
                              Линеата има ли 6та предавка ?
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                emzo написа:
                                pixelbs написа:
                                с круиз контрол на 2000обм с 115кмч .лека полека около 150 км път 3.8 лт направо съм учуден .не очаквах този разход .
                                Линеата има ли 6та предавка ?
                                Да има.
                                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                                Коментар

                                Working...
                                X