Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Princo написа:
    Като стана дума за рекорди, няколко страници назад, ето един резултат след няколко оптимизации от един колега, сами се сетете кой:90-100km/h 2ма души и багажс 215/45/17"п.с. резултатът е бил 3.9/100 ама е забравил да го снима и градското го е вдигнало на 4/100
    emzo
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      Princo написа:
      Като стана дума за рекорди, няколко страници назад, ето един резултат след няколко оптимизации от един колега, сами се сетете кой:90-100km/h 2ма души и багажс 215/45/17"п.с. резултатът е бил 3.9/100 ама е забравил да го снима и градското го е вдигнало на 4/100
      а как става номера да се показва разхода в л/100 км. а не както при мен км/л ???иначе при мен ми е давало същият разход 26.1/л.(което си е равно на 3.9л/100км)
      Stilo 1.9 JTD 115Hp

      Коментар


        Като запаля колата чукам три пъти на ръчката вдясно на волана на вътре и тогава почва да ти показва разхода на изминатите километри като потеглиш.Но първо трябва да си го нулираш като натиснеш този бутон и задържиш по продължително .
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          коцев написа:
          Като запаля колата чукам три пъти на ръчката вдясно на волана на вътре и тогава почва да ти показва разхода на изминатите километри като потеглиш.Но първо трябва да си го нулираш като натиснеш този бутон и задържиш по продължително .
          Да така се нулира като е на дневният километраж и задържиш ТРИП бутона, но отстрани като се натисне копчето за менюто има опция за промяна дали да ти показва колко километра изминаваш с един литър гориво или колко литра ти трябват за 100 км. Ако може някой със Стило да опише къде в менюто се влизаше, че в момента нямам Стило под ръка за да проверя. Мисля че беше на същото място където задаваш и температурата вън в какви градуси да се показва, Целзий или Фаренхайт.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            Аз чак до тия екстри не съм стигал . Знам как да си включа моментния разход да ми показва и този на изминатите километри колко нафта съм изгорил. :D
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              да, справих се след дълги мъки :D наистина от менюто се прави, но поне при мен става само когато колата е на контакт без да е запалена,когато е запалена излизат само 2-3 опции от това меню.та това е съвета към тези които искат да влизат в менюто - само на контакт без запален двигател
              Stilo 1.9 JTD 115Hp

              Коментар


                Мездра-София-Разлог-София-Мездра 540км. По борд 4.5 ,а според мен гледайки стрелката на таблото 5.1 като 400км са само на климатик.
                FIAT STILO 1.9JTD 2002

                Коментар


                  колеги много благодаря на всички които писаха по отношение на разхода на Мареята - тази седмица колата наистина приятно ме изненада с разхода си слязох под 5 но зареждах само на лукойл - вероятно има значение от къде човек купува нафтица
                  лош фиат няма има калпав стопанин

                  Коментар


                    Ето разхода на Стилото ми при изминати 616км Ловеч -Беклемето-Милеви скали и обратно през Шипка . 4.4л това си е много добре като съм карал от Септември до Ловеч с климатик :D За съжаление ще го обявя за продан защото мисля да си остана само с джипката и да си огранича пътуването че нещо движението стана къдраво.
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      Нормално ли е на Stilo 1.9 jtd 116 на борд-компютъра да показва разход 16/100?

                      Коментар


                        Bad_Tisho написа:
                        Нормално ли е на Stilo 1.9 jtd 116 на борд-компютъра да показва разход 16/100?
                        Мда на 2-ра като я вкараш у "лютИнИцата" както казват колегите и повече показва даже
                        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                        Коментар


                          асд
                          Stilo

                          Коментар


                            не е нормално да ти дава такъв разход невъзможно е
                            Stilo

                            Коментар


                              Bad_Tisho написа:
                              Нормално ли е на Stilo 1.9 jtd 116 на борд-компютъра да показва разход 16/100?
                              тва при какви обороти и на коя предавка?

                              Коментар


                                Пътуването за срещата на Милеви скали:Гоце Делчев - Белово, през Юндола - 4,2 л./100км., вече като се качих горе на Милеви скали показваше 5 л./100км.На връщане минах през Батак - Доспат - Гоце Делчев, пътя Батак - Доспат е УЖАСЕН. 40 км съм ги карал 2 часа.Общо за цялото пътуване: 360 км., средна скорост 38 км./ч., среден разход 5,1 л./100км.
                                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                                Коментар

                                Working...
                                X